Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-01-2007, 13:47   #11
Güven ÖZYELDAN
Guest

bize bunları uygulamak ve balığı tutmak kalmış eline saglık dostum .....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-01-2007, 14:48   #12
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Hocam ellerin dert görmesin,emeğine sağlık...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 16:47   #13
lidaki
Miço

lidaki kullanıcısının avatarı

Varsayılan mustafa urgancı?????

Bu arada kemeraltı kestanepazarı denilen yerde malzeme satan Mustafa Amca (Urgancı)'dan haberi olan varmı? Kapısının önünde fıstık satan bir amca vardı; ona sormuştum en son "bayaa hasta" demişti. Tanıyanlar varsa... çok iyi birisiydi, umarım iyidir.Çağatay'ın Mustafa Fahri dediği aynı kişimi acaba.....

BÜTÜN RENKLER AYNI HIZLA KİRLENİYORDU,
BİRİNCİLİĞİ BEYAZA VERDİLER.

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
lidaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 17:31   #14
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Çağatay'ın Mustafa Fahri dediği aynı kişimi acaba....
Evet aynı kişi. Daha ortalarda av marketleri yokken, amatör balığa başlayanların ilk adresiydi.
Eski 17-01-2007, 18:21   #15
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Çağatay ellerine sağlık,bu kadar bilgiyi bir arada bulmak ancak bu site üyelerinde mevcuttur.Teşekkürler.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 21:17   #16
Rauf
Guest

Cağatay arkadaşım capari konusunu cok güzel anlatmış emeğine sağlık. Bende bu konuda bağzı eklemelerde bulunayım.Ben burada (alanya) capari ile genelde kolyos,tırsi,palamut(yazılı yavrusu) ve akdeniz hamsisi denen balık türlerinden yakalarım.Uskumru buralara uğramaz.caparilerimi 16 senedir kendim yaparım ilk evelaları martı tüğünden sonra ördek daha sonraları kaz tüğünden yaptım.iğne olarak galveniz capari iğnesi 4-5 ve 6 nr iğne kullanırım capraz değil düz uzun pala iğnelerdir. tüğleri iğnelere merserize iple kazık bağı denilen düğüm şekli ile bağlarım.teknem 4.40 metre genişlik1.70 metre olduğu icin bağlıyacağım caparide iğne sayısı 9 u gecmez ve iğneler bağlı vaziyette takımın boyu yaklaşıkbir bucuk kulac olur daha uzun bir takımın tekneye almak cok zordur.kurşun ağırlığı sezon başında 200 gr balıklar irileştikce 300 gr kadar cıkar ama palamut icin dip caparisi yaparsak 350 gr kuşun kullanırım.son iki senedir capariye tüğle beraber sim veya yalnızca simden yaptığım capariler ile giderim.buda cağatay kardeşimin tavsiyesi gibi ceşit olmasında fayda var bağzan tüğe vurmaz simli ye vuruyor.istanbullu bir balıkcı arkadaşımdan aldığım duyuma göre bu sene organze kurdeladan alınan veya cıkarılan iplikler le daha iyi sonuc alındığı yolunda .aşaya eklediğim resimlerde tüğden yapılmış hazır capari iğnesi,kullandığım sim makaraya sarılı olrak ve organze kurdeladan cıkartılan ipliklerin capariye bağlamak icin hazır edilmiş şekli.cağatay kardeşim ve capari konusu hakkında bilgi ve becerilerini buraya aktaran diğer arkadaşlarıma bu konuyu acıp benimde bu konuda bilgilerimin verilmesinde tercuman oldukları icin hepsine teşekkürler rastgele.
URL=http://imageshack.us][/url]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 18:23   #17
lidaki
Miço

lidaki kullanıcısının avatarı

Rauf abi çok sağol. Valla bende bunu kendim yapamazmıyım diye düşünüyordum, bana cesaret verdin abi. Bende hep takımı kendim yapmak taraftarıyımdır. Mesela hiç hazır kıbrıs almam, şarap mantarından kendim yaparım. Hem daha doğal oluyor hemde diğer rengarenk poliüretan malzemeye nazaran daha iyi iş yapıyor.

BÜTÜN RENKLER AYNI HIZLA KİRLENİYORDU,
BİRİNCİLİĞİ BEYAZA VERDİLER.

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
lidaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 19:42   #18
Rauf
Guest

Alıntı:
lidaki tafarından gönderildi
Rauf abi çok sağol. Valla bende bunu kendim yapamazmıyım diye düşünüyordum, bana cesaret verdin abi. Bende hep takımı kendim yapmak taraftarıyımdır. Mesela hiç hazır kıbrıs almam, şarap mantarından kendim yaparım. Hem daha doğal oluyor hemde diğer rengarenk poliüretan malzemeye nazaran daha iyi iş yapıyor.
Erdal kardeşim insanın kendi yaptığı takım gibi zevk veren bir şey yok amatörlükte takımı kendin yapmak balık tutmak kadar zevkli ve her bağlamada ufak değişiklikler yapmak ve denemek cok zevkli.capari bağlamak cok zor bir olay değil aslında ama bir ustanın bağlarken yanında bulunmak lazım capari bağlayan kişi işe başladığı zaman bir cok iğne bağladığı icin sılayt gösterisi gibi seyredince sende bağlamaya başlarsın bir iki üc beş derken her bağladığın capari birbirinden güzel olmaya ve hatalarını kendi kendine düzeltmeye başlarsın.belki bir gün sitemizde capari bağlanırken bir vidio gösterisi hazırlanır ve YOUTUBE gibi bir proğram ile sitemize kayt edilirse capari bağlamaya hevesli arkadaşlara baya yardımı olur.evet böyle teknik konulardan anlayan üyelerimiz konuların bu kadar azaldığı bu periyotta böyle bir düzenleme iyi olur kanaatindeyim .erdal bey selam ederim rastgelsin dileklerimle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 20:26   #19
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Bende dijital fotoğraf makinası var ama çapari bağlama işini bilmiyorum keşke elimden gelsede yardımcı olabilsem

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 20:50   #20
Rauf
Guest

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Bende dijital fotoğraf makinası var ama çapari bağlama işini bilmiyorum keşke elimden gelsede yardımcı olabilsem
Taygun benimde var cekip bilgi sayara bir yükleyim sonra doğanla konuşuruz o bu işleri biliyor yalnız süresi ne kadar olmalı vidio gösterisinin bir konuşayımda doğanla hallederiz sanırım selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları