Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-10-2009, 23:49   #21
35deniz
Oltacı

35deniz kullanıcısının avatarı

sonuc asgarı ucretın 500 kusur oldugu bır ulkede kısı bası 40 lıra cok bunun yolu yemı malzemesı yemegi bu hesabın ıcınden cıkılmaz fıyatınız cok yuksek lutfen bızlere kızmayın ama sızı takdır edıyorum vergı konusunda onceden vergılendırılmıs kazanc kutsaldı sımdı ıse kacırmak kutsalmıs gıbı algılanıyor vergı verdıgınız ıcın bır vatandas olarak tesekkurler

deniz hatipoglu
28\11\1978
gaziemir/izmir
35deniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-10-2009, 21:10   #22
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Tekne 4 kişi için gayet uyumlu gözüküyor(artı kaptan etti beş)

Yükseklik pek sorun teşkil etmez yeterki yanımızda kepçe olsun.Ama sanırım böylesi güzel bir çalışma sonucunda teknede sabit bir kepçede düşünülmüştür.

Vergi kaçırmada malesef birinci olduğumuz bir ülkede fatura karşılığı tur tertiplemeniz çok güzel bundan dolayı sizi kutlarım...

Geriye tek sorun kaldıki fiyat. Ben buna şu örnekle yaklaşmak istiyorumki eğer iş yapabilmeyi istiyorsanız bu örnekler sizin için önemlidir.Foça ve Çeşmede iki kez tura katıldım.Tekne fiyatları 25-30 TL idi ve buna yemek dahildi.Yemekte çipura yada tavuk,makarna ve salata vardı.Günde iki kezde çay servisi.Dilerseniz tekne isimlerini özelden yazabilirim.Ayrıca tüm gün açık büfe.Sizin tekneniz ufak ve malesef bu gibi ayrıntılara cevap veremeyebilir bu durumda sizlerin bu eksikliği gidermek adına başka çalışma yapmanız gerekir ki buda ancak fiyat kısıtlamasıyla olur.bana kalırsa bu teknele tur kişi başı en fazla 20 tl olur.
Arkadaşım yakın zaman içersinde sizinkine çok benzer bir tekneyi sıfır ve fuul olarak aldı.Yaklaşık olarakta tüm masrafı 6500 TL civarında bu durumda bu fiyatlarla bizlere 3-5 arkadaş birleşip tekne almaktan başka çare kalmaz.Ayrıca bu fiyatlarla tekne sevdalısı arkadaşlar tercih ediyorlarsa bende hemen işi bırakıp yarın 3 tekne alayım gelsin paralar.umarım sözlerimizi yanlış anlamazsınız bunlar sizlerden taleplerimizdir ve bu talepler doğrultusunda yapıcağınız çalışmalarda bana kalınırsa gerçekten sitemizden epey müdaviminiz olur...
saygılar her daim rastgele...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-10-2009, 19:34   #23
faruk35
Çımacı

faruk35 kullanıcısının avatarı

valla dostum kusura bakma ama sığacıkta tam gün 75 lira ya tekne var,bu senin dediğin sabah suyu akşam suyu hepsi içinde,yanlış anlama ama ben ilk defa böyle bişey görüyorum sabah suyuna ayrı akşam suyuna ayrı fiyat.sabahtan akşama kadar kaldığını düşünsene kaç paraya çıkıyor.allah çarşınıza pazar versin ne diyeyim!!!!!

Faruk ÖRTÜCÜ
İZMİR/Çamdibi
B(+) Yaş:30
faruk35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-2010, 11:53   #24
cascade35tr
Oltacı

Bencede saçma fiyatları tek tutmak daha mantıklı ve site içerisinde tek fiyat var.sabah öğlen diye bir şey yok.Ben 120 razıydım ama yarım değil tam gün.Herkezle konuştum gelcek sayıyı cıkarmıştım.Ama olmadı

Bu mesaj en son " 24-02-2010 " tarihinde saat 12:01 itibariyle cascade35tr tarafından düzenlenmiştir....
cascade35tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-02-2010, 23:24   #25
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Selamlar öncelikle.
Bende kendi şahsıma birşeyler söylemek isterim.
Sadece fikriniz olsun diye.
Her hangi bir ard niyetim yok baştan söyleyeyim ki kimse yanlış anlamasın.

Öncelikle çevremdeki insanlara balık sevdasını aşılayan ve balık avı turlarını da organize eden birisiyim ve genelde duyduğum sıkıntıları yazayım sevgili kaptanım,gerisine siz karar verip kendiniz için uygun olana karar verirsiniz.
Foça tarafında yemek dahil kişi başı 30 liraya tekneler mevcut ( büyük tekne,15 kişi rahat avlanabiliyor ve gittiğimizde de gayet güzel karşılanmaktayız. )
Çeşme tarafı içinde fiyat değişmiyor. min 20 kişilik tekneler 600 tl ye tam gün ve yemek dahil avlanıyorlar.)
Her iki yer içinde yemeksiz fiyatlar 25 lira.
Sığacıktan 12 kişilik tekne ile 300 liraya çıkabiliyorsunuz.Yemek yok, yine fiyat kişi başı 25 lira.
Bu turların hepsi tam gün (sabah 5.30-6 akşam hava kararana dek.)
Ildırı'dan 12 kişilik tekne ile 350 liraya çıkabiliyorsunuz.Yemek yok, yine fiyat kişi başı 30 lira diyebiliriz.
Foçada küçük tekne ile tam gün avlanmak 100 ile 150 lira arası ve tam gün.
Ildır ona keza ayni, 120-150 lira arası ve tam gün.
Çandarlı'da ayni şekilde 100-150 lira arası ve tam gün.
Çeşmealtı'da ayni şekilde 100-150 lira arası tam gün.

Bunlar benim bildiklerim ve umarım sizede bir fikir verir.
Kaldı ki gittiğimiz tüm teknecilerin şahsen herşeylerinin tam olduguna inanıyorum vergi ve yükümlülükleri hakkında ama size söz bu konuyuda öğrenmeye çalışacağım, hele bir gidebilirsek havalardan

Ayrıca bu iş gönül işi zevk işi amma velakin herkesin maddi durumları bir olmadıgı için farklılıklar mutlaka olacaktır.
Biz bir gün X bir avlakta sabah 7 den akşam üzeri 16 ya kadar ki temmuz ayında avlanmıştık.
Kaptana biz ilk kez böyle bir av yapıyoruz,abi sabah 6 da hazırdık sen 7 de geldin,birde akşam üzeri 16 da kaçalım diyorsun,olurmu hiç dediğimizde cevabı çok güzeldi.Abim benim müşterilerim var,adam 11 de gelip 3 saat takılıp gidiyorlar yine ayni para demişti.
Bizde kendisine hayırlı işler dileyerek telefonunu rehberimizden silmiştik.
Elbetteki kendisi belirleyecektir kendisi için uygun olanı,tıpkı sizin kendinize uygun olanı belirleyebileceğiniz gibi.
Fakat kişi başı 25-30 lira varken 40-50 lirayı vermek istemeyen çok kişi olacaktır.Ama derseniz ki bizde balık garanti,çupralar kiloluk,yakalayamaz veya yakalatamazsam paranız geri, o zaman konu ayrı olabilir ve tercih sebebi olabilirsiniz.

Şunu unutmamak gerekir :
Deniz işi nasip işi,kısmet işi
Buna inananların da bu gibi sözlere ne kadar inanacağını düşünmek gerek

Size hayırlı işler dileriz.
Umarım herşey gönlünüzce olur.

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları