Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-09-2007, 16:54   #1
laruz
Oltacı

Varsayılan Ildir Fiyaskosu..

Bir haftadır arkadaşım Hüseyin ile balığa gitmeyi planlıyorduk. Ama nereye gideceğimiz konusunda hem fikir olamamıştık. benim ilk deneyimim olacaktı. Kemer altında olta takımları aldığım yerden sordum kişi ILDIRI yı tavsiye etmişti. Çünkü dediğine göre çiftlik patlamış.Bu sözler üzerine Hüseyin 'i de ikna ederek( Çünkü Hüseyin AhmetBeyli'ye gitmemizi istiyordu) Cumartesi gecese çıktık yola
Narlıdere den yemlerimizi (boru kurdu,sülünes ) alarak yola devam ettik. gece 11 sularında Ildırının ışıkları görükmüştü ki hemen girişte koy gibi bir yer vardı 3-4 araba gördük. biz de durduk onlar bot hazırlığı yapıyorlardı.bize hemen yakınlarındaki koyu tavsiye ettiler. biz de oraya geçtik.
Ama bize çok sığ geldi bırakın balık tutmayı yemleri bile yiyen yoktu.Fazla vakit kaybetmeden hemen ayrıldık. Ildır a girdik ama olta atacak bir yer bulamadık. Ildır biraz geçtikten sonra bir site gibi bir yerin küçük iskele gibi yerinde oltalarımızı attıkderken sitenin bekçisi geldi. tanıştık sohbete başladık İbrahim Abi ile meğer Buca şirinyerde komşu imişiz o bize sabahı beklememizi tavsiye etti. bizde arabamızı çekildi sabah kalkmaz üzere uyuduk. öyle bir uyumuşuz ki bir ses tık tık cama vuruyordu
- haydi sabah oluyor Balık yapmayacak mısınız ?
diyerek bizi uyandırdı. Saat sabahın 5 30 idi bizde ona teşekkür ederek kalktık sahil e indik hazırlığımızı yaptık bekledik . bekledik .bekledik... Bz balık ları avlayacağımıza Adeta küçük balıklar bizi avlıyordu Biraz daha yer değiştirdik yine bekledik..en sonuki denememizde benim misanayı denize Hüseyin in fırlatmasını istemiştim. Hüseyin in de benim gibi hafif öfkesi vardı.Hüseyin oltalı öyle bir fırlattı ki çok çok uzağa gidince 50-60mt Hüseyin de ben de çok şaşırdık tabi aynı zamanda sevindik ,, Ama bir de ne görelim misina kopmuş bu arada epey güldük.. Ordan da çıkıp bütün malzemeleri topladık bütün bu uğraşların sonunda tuttuğumuz kaya balığına benzer balığıda denize bıraktıktan sonra kahvaltımızı manzarası güzel bir yerde yaptıktan sonra geri döndük.. İlk deneyimim böyle bitti .. haftaya hüseyin ile 22 mt bir tekne ili Ilıca yakınları olan bir yer varmış oraya gitmeye düşünüyoruz bakalım nasıl olacak..

Bu mesaj en son " 30-09-2007 " tarihinde saat 17:01 itibariyle laruz tarafından düzenlenmiştir....
laruz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 30-09-2007, 17:47   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Her zaman işler yolunda gitmiyor bazende böyle kötü avlar güzel bir doğa gezisi ve geçmişte kalan tatlı bir hatıra olarak hafızalarda yer ediyor

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2007, 02:28   #3
eşref sürek
Tayfa

balık yakalamaya giderken birazda kısmetin olacak bazen öyle çok balık olurki tutmaya bıkarsın bazende hiç balık tutamazsın aldığın deniz havası işin neşesi olur bir dahakine bol avlar dilerim rastgele
Eski 02-10-2007, 07:43   #4
mufi
Guest

Ender ya nasip demişler ya aynen öyle...
kara avcılıgında bir laf vardır 40 gün taban eti 1 gün av eti..
(endercim dogum tarihinide yazarsan yaşını öğreniriz)
kolay gelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2007, 13:22   #5
çeşme35
Miço

çeşme35 kullanıcısının avatarı

Ben bu sabah ıldıra gittim sabah 8 gibi olatyı salladım yem olarak sülünez aldım çeşmede yengeç veya boru kurdu bulmak zor.Sülünezide ufak balıklar hemen götürüyor olta at çek yoruldum 4 parça ısparoz ve karagöz dışında bişey alamadım bu ıldırı çok övüyorlar ama boş döndük gerçi hata bende biraz acemilikle berabe ryem tercihlerini bi türlü doğru yapamıyorum artık burdan öğreniriz.
Eski 07-10-2007, 16:30   #6
mufi
Guest

Alıntı:
çeşme35 tafarından gönderildi
Ben bu sabah ıldıra gittim sabah 8 gibi olatyı salladım yem olarak sülünez aldım çeşmede yengeç veya boru kurdu bulmak zor.Sülünezide ufak balıklar hemen götürüyor olta at çek yoruldum 4 parça ısparoz ve karagöz dışında bişey alamadım bu ıldırı çok övüyorlar ama boş döndük gerçi hata bende biraz acemilikle berabe ryem tercihlerini bi türlü doğru yapamıyorum artık burdan öğreniriz.
Emrah kardeşim bak sana birşey diyeyimbu konuda , bu sitede İzmir in eski kaşarları var
bu ıldır+zeytineli +gerence .vs.ustalarıdır onlar......
onlara takılacaksın...balıgını tutacaksın...o kadar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2007, 18:02   #7
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

balıkçılık sabır işidir elbet zahmetlerinizin emeğini alacaksınız.avlandığınız bölgede (ıldırda.gerencede) 60 metreninaltına olta atmamanız gerekiyor.daha iyi avlara inşallah saygılar
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2007, 09:16   #8
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

.......

Çünkü dediğine göre çiftlik patlamış........

Ender kardeşim duyduğun haber doğru bir haber ; illa velakin tarih bugün 08.10.2007 olduğuna göre oldukça eski bir haber olmakta...

Ben 19.09.2007 de çeşme den tekne ile bir hafta içi kaçamağı yapmışdım.Tam avımızı bitirip, bağlı olduğumuz barınağa döndüğümüzde temizlik yaparken almışdım bu haberi...Gerek o bahse konu mekanda tekne ile, gerek se kıyıdan bayağı düzgün balıklar alınmış...Hatta çiftliğin patladığı o ilk günlerde denk getiren bir arkadaş tekne ile 266 tane aldığını söyledi...Yalan doğru günahı onun başına...

Ama dedim ya haber eski olduğundan, bugünlerde büyük bir iştah ile yöreye akın edenlerden gelen haberler hep olumsuz olduğunu duyuyorum...Çünkü balık çoktan dağılmış olmalı....

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2007, 23:47   #9
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Talking Şehir efsanesi gibi oldu bu haber

Pınar balık Tesislerinde bir havuzu çekip yerini değiştirme işlemi sırasında patlatmışlar. Haber doğrudur... Kaçan balığın 3 ton kadar olduğu söyleniyor... kabaca bir hesapla; her balık 250 gr olsa ; 12.000 balık yapar...
O günden beri arkadaşlardan duyduğum rakamların toplamı, bunun 3 katına çıktı...
Kimi bu balıkları Ildır da, kimi ise Eşek adasında tuttuğunu söylüyor Hem sonuçta bunlar ağ kafeslerde yetiştirilmiş; renkleri siyahımsı, göbekli çipuralar... Doğadaki hemcinsleriyle alakasız mahluklar Tadları tavukla sardalya arası birşeyler Yakalasak ne olur yakalamasak ne olur diye düşünüyorum
İshak kaedeşimin duyduğu rakamıda ekleyeceğim ; bakalım kış sezonuna kadar bu adeta şehir efsanesine dönen kaçak çipuraları yakalama haberi ne boyutlara varacak merak ediyorum :deli
tekne ile o yörede sürekli avlanıyorum arkadaşlarla, ancak o mahlukattan bir tane bile tutamadım arkadaşlar...
Ancak son 2 haftadır mercanlar ve de kalamarlar harika hatta bu arada geçen hafta cumartesi günü Kalaytaş burnu açıklarında 40 metreden 300 gr bir barbun tuttum hem de kateti oltasıyla...
Bu haftasonu tekneyele balığa giden bütün arkadaşlar en az onbeş kilo balıkla döndüler ,biz dahil
Herkese bol şans diliyorum...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları