Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-09-2008, 12:55   #21
eflame
Oltacı

eflame kullanıcısının avatarı

Varsayılan hayalet ağ

Selam arkadaşlar ben kadirliden yazıyorum. Bu hayalet ağ konusuyla ilgili bir proje yapıyorum. Bu proje devlet planlama teşkilati ve ulusal ajans tarafından destekleniyor. Bunun zararlarını insanlara anlatmak amacıyla böyle bir proje yapmaktayız. sizde bize destek vermek isterseniz eflame_1112@hotmail.com adresine meil atarsanız size tekrar geri dönerim. Şimdiden teşekkür ederim.
eflame Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-09-2008, 00:36   #22
ahmetside
Oltacı

merabalar arkadasim bende hollandada groningende yasiyorum hollandada balik tutma kurallari var o tiriviriylan yakalarlarsa kotu olur ve gayet temiz kanallar ve sular baligi yiyebilirsin en azindan groningeni biliyorum sakinca yok ve normal solucanlar satiliyor balikmalzemesi satan yerlerde onu kullan kanallarda okadar balik varki yakalayaman imkansiz hollandada ilk once 20 euro odeyip balikci ruhsati alman gerekir ve sadece bir olta kullanabilirsin ve birtane igne 2 igne veya canli yem yaparsan hollandada omur boyu balik tutman yasaklanir hollandada herseyin kurallari var ve konturol ediliyor dikkat et derim ben artik gollerde ve kanallarda balik yakalamiyorum denize gidiyorum groningenden botlar var ozel balik tutma turlari uskumru yakaliyoruz yazin herseferinde 3 kisi 200 e yakin ve buzluga koyup kisboyu yiyoruz en cok lezzetli buldum balik benim uskumru ve levrek inanin arkadaslar hollandada deniz levregi yakaliyoruz o kadar cok ki yani demek istedim ister denize ister kanala git balik cok hayalet agmidir tirivirimidir nedir onu suya birakma yoksa cocun buyuyunce hesap sorar senden ve yakalanirsan basini agirtirlar hollanda farkli
ahmetside Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-2008, 12:34   #23
eflame
Oltacı

eflame kullanıcısının avatarı

merabalar ben hayalet ağın kullanılmaması için yani yasak türkiyede bunu yasak olduğunu insanlarımıza anlatmak amacıyla bir proje yapmaktayım. başka bir amaçla değil yani
eflame Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-2008, 12:41   #24
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yeni bir konu açsanız ve projede neler yapmayı düşünüyorsanız bunu paylaşırsanız size fayda sağlayabiliriz ayrıca imzanızı doldurursan sevinirim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-09-2008, 13:12   #25
orFoz17
Oltacı

orFoz17 kullanıcısının avatarı

Smile

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sözünü ettiğin ağ tırıvırı ile birlikte balık neslini önemli ölçüde tehdit eden bir ağdır.Hollanda uygar bir ülke olduğu için bu tip bir ağı orada bulamaman çok doğal.Güya bizde de kullanımı yasak ama her balıkçıda satılıyor.Ben kullanmamanı öneririm.Sevgiler...
Arkadaşıma katılıyorum.Sizde kullanmasınız daha iyi edersiniz.Teşekkürler
Eski 17-09-2008, 21:32   #26
Yaban Avcisi
Oltacı

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
vasak kardeş seni çok iyi anlıyorum. Ellerinden öper benim de 6 yaşında bir oğlum var.
Irmağa gideriz beraber....
Oltaya solucan takar veririm eline....
Olyatı atar çeker, tüm balıkları ürkütür. Orada balık tutamayacağımı bile bile dururum onunla....
Akşama da boş döneriz tabiii.
Ama tırıvırı kullananları gördü o da bir kere....
Sordu bana "baba bu ne?"
Dedim ki oğlum "yanlış bir şey o, balıkların bebeklerine de zarar veriyor...."
Sonraki seferlerde tırıvırı görünce "Baba şunları döv, balıkların bebekleri...." demeye başladı...
Kardeş, sanki biraz da eğitim şart gibi geliyor bana....
Saygılarımla....

Abim seneye insallah Vasak kardesimizin oglu da anlar sene ye altisina basiyormus. Kardes Hollandadayim diyorsun Deniz uzak diyorsun Hollandanin cevresi kac kilometreki? Ben taaa Almanyadan geliyorum Hollandaya denize .Simdi Ogluna düzgün ve nizami avlari ögretmes sen ileride ne olur bilinmez agac genc iken eyilir,unutma ben ce sen en iyisi iyneli olta kullan,hic ugrasma agla, parasütle ,tiriviri ile gelecek nesil iyi bir seyler ögrensin.

Selamlar.

Hollanda dan avdan bir Gün.

Kizim Kübra ve ben

Karabük
Almanya(NRW)Gelsenkirchen
Yaban Avcisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları