Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > İğnelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-09-2005, 21:27   #1
nirvana
Çımacı

nirvana kullanıcısının avatarı

Varsayılan Avcı iğneler

Arkadaşlar balık avında genelde kaliteli olarak bilinen mustad iğnelerin çok daha kalitelisi yeni olarak piyasaya çıkmış.OWNER marka olan bu iğneler hem kolay körelmiyor hemde korkunç derecede keskin.misina bağlarken bile çok dikkatli olunması gerekiyor.Bilgilerinize
nirvana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-09-2005, 21:34   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Verdiğin bilgi için teşekkür ederiz......
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-09-2005, 00:08   #3
nirvana
Çımacı

Varsayılan Avcı iğneler

İngilizcesi olan arkadaşlar bahsettiğim bu iğneler hakkında kendi sitesinde detay bilgi alabilirler.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Eski 23-09-2005, 02:38   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

iğne olarak shark veya mustad tavsiye ederim. mustad gerçekten çok iyi kalitede iğneler üretiyor öğrenci olduğumuzdan genelde daha ucuz olan shark veya şu tayvan işi sarı kutulu iğnlerden kullanıyoruz.Mustad pahallı ama kalite fiyat oranı güzel verilen paraya değer.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-2005, 08:07   #5
aserkansatı
Guest

Kaçan balık büyük oluyor.Öğrenciyken ben de zorlanıyordum ama Mustad alıyordum.Açılma veya kırılma riski çok aza iniyor.Böylelikle balık kaçamayıp ızgara oluyor...
Çünkü göz göre göre kaçırdığım pek çok balık ya adi iğneden ya da adi misinadan gitti.Yıllardır unutamadığım firariler var.O yüzden riske girmemek gerek.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-2005, 16:40   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansati tafarından gönderildi
Kaçan balık büyük oluyor.Öğrenciyken ben de zorlanıyordum ama Mustad alıyordum.Açılma veya kırılma riski çok aza iniyor.Böylelikle balık kaçamayıp ızgara oluyor...
Çünkü göz göre göre kaçırdığım pek çok balık ya adi iğneden ya da adi misinadan gitti.Yıllardır unutamadığım firariler var.O yüzden riske girmemek gerek.
Çok doğru bir yaklaşım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-2005, 13:31   #7
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Thumbs up

Bu konuyada ben biraz el atayım mustad hariç hiç bir marka iğneyi bırakın almayı bakmıyorum bile misina 0,35 siglon soft bu benim için kendi adıma yeterde artar bile süprizlere bayılırım ama denizdeki süprizlerdende hiç hoşlanmam bu nedenle işi sağlama alırım keşke diye birşey kullanmamak için de kaliteliyi tercih ederim biz ticaretini yapmıyoruz ki biz zevk olsun diye balık avına çıkıyoruz bu keyifide bir iğne asla bozamaz .Birde sevgili Seko kardeşim; yıllardır unutamadığın firariler için üzülme o firarileri ben yakaladım ve benim ızgaramda pişerek rakı eşliğinde mideye inmiş durumda sen kaçırdıkça ben yakalıyorum rahat ol bizden kaçmaz

Bu mesaj en son " 13-11-2005 " tarihinde saat 13:33 itibariyle Bir Dost tarafından düzenlenmiştir.... Neden: yaaa
Bir Dost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-2005, 21:32   #8
aserkansatı
Guest

İyi o zaman afiyet olsun baba...Gözüm arkada kalmaz artık.Yabancıya gitmemiş keratalar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-2005, 15:53   #9
nirvana
Çımacı

Arkadaşlar.size owners marka iğneleri tanıtma amacım piyasaya yeni çıkmış olmaları ve henüz birçok kişi tarafından tanınmamaları.Şu an piyasadaki en üst kalite olarak bahsediliyor kullanmaya başlayanlar tarafından.Bu sitede asıl amaç var olan bilgilerin paylaşılması olduğuna göre yazılan anormalmi.ayrıca unutmayalımki sitenin ziyaretçi ve üyeleri mutlaka amatörlerden oluşacak diye bir kayıtta yok.Geçimini olta balıkçılığından kazanan kişileride zamanla burada göreceğimize eminim.Zaten aksi olsaydı gidilirdi bir malzemeciye o ne veriyorsa ona fit olunurdu.Amatörde olunsa yapılan hobbyler ekonomik şartların el verdiği ölçüde en üst düzeyde tutulmak istenir.Bu nedenle değilmi sorular genelde daha iyisini, daha sağlamını ve daha doğrusunu aramak biçiminde gelişir.
hepinize selamlar.

Bu mesaj en son " 15-11-2005 " tarihinde saat 15:59 itibariyle nirvana tarafından düzenlenmiştir....
Eski 15-11-2005, 16:31   #10
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam arkadaşlar,
nirvana abime kesinlikle katılıyorum.Türkiyedeki belli ithalatçı firmalar yıllarca birkaç marka ile bizleri hep sınırlandırmıştı,oysa şimdi durum değişti.Sürekli olarak devam eden ARGE çalışmaları ile birçok eski ve yeni firmalar hergün yeni yeni alternatif malzemeler sunuyorlar piyasaya.Hele hele yeni ithalatçı firmaların kurulmasıyla da bu durum daha da arttı.
Owners marka iğnelerin çeşitli tiplerini ve boylarını kullandım ve deneyimlerim sonuçunda gerek damak yapısı,gerek uç yapısı ve gerekse keskinliği bakımından Mustad dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim,tabiki bu benim fikrimdir,saygılarımla
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları