Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Balik Avı İle İlgili Tüm Linkler

Balik Avı İle İlgili Tüm Linkler Balık avı ile ilgili web sitelerinin linkleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-03-2007, 20:50   #1
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Misina test

arkadaşlar iyi ve kalite adına misinalara bütçemizi zorluyoruz aşağıdaki linkte bazı markaların test sonuçları ve ummadığımız markaların kalite standartları var iyi diye bildiklerimizinde hiç testleri yok misina denetleyen tek dünyaca kuruluş [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]. approved lines (onaylanmış) test results(sonuçları) bir gözatın belki sizinkide vardır
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-03-2007, 14:18   #2
aganta borina borinata
Guest

paylaşım için teşekkürler...

hakikaten enteresan sonuçlar var...kimileri verilen çekere çok yakın, kimileri verilen değerlerin üzerinde çekere sahip...yaw kimileri de tam sahtekar olmuş...tabi bunlar matematiksel olanlar...

normal şartlarda kullandığımız misinaları; (20'likten 60'lığa kadar)

*iki kişi karşılıklı 10 m. kadarını çekerek test edebilirsiniz... ama misinaya düğüm atarak test etmelisiniz...iki kişinin test etme sebebi misinanın çekilirken yüklenecek gücün hızı ve şiddeti balığınkine yakındır... ne kadar sağlam olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz...

*misinayı kalem yada çivi gibi bi malzemeyle iki uçtan bağlayarak iki elinizle çekerek esnemesini ve kendini geri toparlayıp toparlayamadığını test edebilirsiniz... kendini toparlamayan misina bi sonraki sonraki yüklenmede kopmak üzere bekler...

*normal kalınlıkta bi su borusuna orta sıkılıkta sararak 1 saat kadar bekletin ve tekrar açarak misinanın yumuşaklığını test edebilirsiniz... sert misinalar özellikle hafif takımlarda yay gibi durarak canınızı sıkabilir...

*ambalajında yazan çeker ağırlığını ortalama 1,5 ya da 2 m. lik misinaya bağlayarak bi yere asın... orta kalınlıkta ahşap zımparasını 15 - 20 cm. lik bi mesafede yukarı aşağı misinaya sürtün.. bu size misinanın sürtünmelere karşı ne kadar deforme olduğunu gösterir...

ne olursa olsun misinayı test etmek için avınızdan önce davranmalısınız... çünkü misinalarınızı en iyi test edecek olan balıktır... yukarıda anlattıklarım benim de diğer balıkçı dostlarımdan öğrendiklerimdir...

ha bi de unutmadan... sigara izmaritini misinaya değirin...bu çok önemli...eğer misina eriyerek koparsa izmaritlerinizi sağa sola atarken daha dikkatli olmalısınız... eğer kopmazsa o misinayı nereden aldığınızı bana da söyleyin...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2007, 17:57   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Cevat abi teşekkürler güzel bir site
Doğan abi senin verdiğin bilgilerde çok güzel fakat sigaraya karşıyız içmiyoruz sanada tüm site sakinleri olarak bıraktırıyoruz en yakın sürede

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-2007, 02:08   #4
legend1907
Çımacı

legend1907 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
ha bi de unutmadan... sigara izmaritini misinaya değirin...bu çok önemli...eğer misina eriyerek koparsa izmaritlerinizi sağa sola atarken daha dikkatli olmalısınız... eğer kopmazsa o misinayı nereden aldığınızı bana da söyleyin...

rastgelsin...

buraya bittim harika

HEP DESTEK TAM DESTEK
legend1907 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-10-2007, 01:02   #5
kadir
Oltacı

kadir kullanıcısının avatarı

Varsayılan bu bilgiler süper

cevat abi sağolasın bu siteyi iyi bulmuşsun daha geçen hafta aldığım misinayı daha makinaya sararken koptuğuna şahit oldum şimdi burdan birkaç marka not ettim bide bunları deneyeyim diyorum satıcılarda kurnaz kardeşim adamın raflarında bilmem kaç yıllık misinalar hiç utanmadan satıyolar güneşte kalmış depoda nemde beklemiş senelerce satılmamış neyse geri verdim aldı bilgilere tekrar teşekkürler

KADİR GÜNEŞ 1974
marmaris
DENİZLERİMİZİ AKARSULARIMIZI VE GÖLLERİMİZİ KORUYALIM
kadir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-2009, 03:41   #6
free_cuneyt
Oltacı

Varsayılan balık

turna-kalamar-levrek-zargana balıklarını en kolay yakalma metodlarında beni bilgilendirebilirmisiniz ark.mesela turna levrek kalamar rapalaları ne renk olursa daha verimli olur...
free_cuneyt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları