Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-07-2006, 17:56   #11
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Onu ihmal etmiyorum zaten abi, merak etme .

Şimdilik at-çek takımıma iki tane lagos atladı, ama ikisi de zorlayacak boyutlarda değildi ne yazık ki. Levreğe niyet, lagosa kısmet bizimkisi de ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-07-2006, 07:24   #12
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Erol çıkrık makinalarında soldan kolu olanı var ve daha çok satılanıda sol tarafta kolu olan.
Selim cim, gerçekten ilginç,Türkiye deki birçok malzemecide satılan çıkrıkların kolu çoğunlukla sağ tarafda ve özelliklede sol tarafdan istiyorsan toptancıdan sipariş üzerine getiriyorlar,ama dediğin gibi avrupa da her ikisi dende bolca mevcut.
Bu arada sevgili Mert,bu lagosa olayı ne zaman gerçekleşti,hiç bahsetmemiştin (gene gizli gizli at-çek ha

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-2006, 10:12   #13
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Erol Abi bir haftadır Çeşme'deyim ya... Attım fotoğraflara. İşler kesattı gerçi ama buna da şükür...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-2006, 10:52   #14
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Benim kullandığım makinelerdede frenleme sistemi arkada ve daha kullanışlı en önemlisi elin konumundan ve hareket ettiği kol ve frenlemenin birbirine yakın olduğu nokta önemli diye düşünüyorum. frenlemesi önde olan bir makinede bu kolaylık arkadaki frenlemeye göre biraz daha uğraştırıcı.
Önden frenlemeli bir makine ile kıyıdan 1 kg. civarı bir levrek yakalamıştım arkadan frenlemeliye göre daha kullanışsız olduğunu tecrübe ettim.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-07-2006, 19:50   #15
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Evet kulanış bakımından arkadan kalama daha kulanışlı ama sağlamlık bakımından önden kalamalar daha sağlam oluyor benim makinalarda yarı yarıya önden ve arkadan kalamalı ama bundan sonra makina alırken önden kalama olanları tercih edeceğim.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2006, 15:12   #16
skymount
Guest

Arkadan kalama kullanması rahat oluyor ama,bir süre sonra tamamen kapatmak zorunda kalıyorum...debriyaj sistemi bir süre sonra zayıflıyor...
Önden kalama makinalarım ise hala kullanılabiliyor...Onda da bi beceriksizliğim var...bazen misinaya takılabiliyor elim
ama eskiden alışkanlık mı nedir...Hala kalama kullanmayı en son seçenek yapıp, kendi bedenimi sağa sola-ileri geri hareket ettirip kalama veriyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2006, 16:37   #17
karakayalı
Oltacı

karakayalı kullanıcısının avatarı

arkadaşlar,
biz burada kalalama işlemini oldukça sık kullanmak zorunda kalıyoruz.ilk makinem arkadan kalamalı idi.ikinci makinem hem arkadan hemde önden kalamalı on bilyeli.ben önden kalalamayı daha rahat kullanabiliyorum.çünkü bazen makinanın makara kısmını el ile tutmak gerekebiliyor.bu arada kısıştırma gevşetme işi daha kolay oluyor.saygılar
Eski 08-10-2006, 22:59   #18
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

3 makinemden 2 si spin, diğeri çıkrık tipi.çıkrık olanı kullanma fırsatı bulamadım henüz ama diğer makinelerin çevirme kollarını sağda,kalamaları da arkada.alışkanlıktan olsa gerek bu sistem çok daha kullanılır geliyor bana.bi kaç kere frenleme sistemini hakkını vererek kullanabildim.şiddetli akıntıya karşı! çektiğim yaklaşık 2buçuk kiloluk levrekte arkadan kalamanın benim için pratikliğini test etmiştim..sevgiler..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları