Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > GPS

GPS Global Positioning System

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-05-2008, 16:23   #1
wasp251
Oltacı

Varsayılan Sifir Magellan Gps'ler üstelik Tüm Türkiye Haritalari Yüklü

Magellan Meridian Color Sıfır 390 YTL, ikinci el (çok temiz) 340 YTL
Magellan Meridian Gold Sıfır 290 YTL, ikinci el (çok temiz) 250 YTL
Magellan Sportrak Color Sıfır 375 YTL, ikinci el 325 YTL,
Magellan Sportrak Topo Sıfır 300 YTL

Hapsinde de en son sürüm firmware yüklüdür. Ayrıca Türkiye basemap, topoğrafik harita, tüm Türkiye harita ve ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir detaylı sokak haritaları yüklüdür.

Makul takas tekliflerine de açığım.
Soru ve teklifleriniz için wasp251@gmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] (Geomatics) de yükleme 120 Euro'dur. Bu ürünleri alın harita yükletme derdinden kurtulun
wasp251 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-07-2008, 15:05   #2
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Bu pek doğru bir mesaj değil malesef. Ben de kendim Magellan Explorist 500le aldım Amerika'dan getirtme. [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] teki arkadaşlara konu ile ilgili mesaj attım harita edinme konusunda. Dışarıdan özel SD kart geldiğini ve fiyatın 350 Avro olduğunu söylediklerinde küçük dilimi kısa bir süreliğine yuttum. Şu anda dışarıdan harita temin etmeye uğraşıyorum, dışarıda haritalar 150 dolar civarında satılıyor.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2008, 09:15   #3
wasp251
Oltacı

Doğru olmayan şey nedir anlayamadım. Harita yükletmenin 120 Euro olduğu mu yoksa GPS'lerimde harita olduğu mu? GPS'lerimin hepsinde harita yüklüdür. Kastettiğiniz deniz haritaları ise bilmiyorum fakat 100 dolar civarında eBay'de satıldığını gördüm.
Lütfen ithamlarınızı açıkça yazınız, insanların yanlış anlamasına mahal verecek mesajlar gönderöeyiniz ya da direkt bana mesajınızı gönderiniz.
Eski 09-07-2008, 09:27   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Selamlar siz öncelikle buraya gelip ilk mesajda reklam yapıyorsunuz. Hem imzanızı doldurmuyorsunuz. Hemde üyelerimizi azarlar gibi mesaj atıyorsunuz. Lütfen imzanızı doldurun.

Hasan abi lütfen cevabı burdan yaz konunun takipçisiyim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2008, 12:43   #5
hasanova
Tayfa

Alıntı:
wasp251 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Doğru olmayan şey nedir anlayamadım. Harita yükletmenin 120 Euro olduğu mu yoksa GPS'lerimde harita olduğu mu? GPS'lerimin hepsinde harita yüklüdür. Kastettiğiniz deniz haritaları ise bilmiyorum fakat 100 dolar civarında eBay'de satıldığını gördüm.
Lütfen ithamlarınızı açıkça yazınız, insanların yanlış anlamasına mahal verecek mesajlar gönderöeyiniz ya da direkt bana mesajınızı gönderiniz.
Reklam verdiğiniz forum bir denizcilik ve amatör balık avcılığı forumu. Harita olarak başka ne kast etmiş olabilirim sizce? Haritalar yüklü denildiği zaman ben otomatikman bu forumları takib ettiğim için deniz haritalarının yüklü olduğunu anlıyorum, kusura bakmayın ama sizde gps cihazında deniz haritaları yüklü değildir' diye ben size bu şekilde bir cevap yazmadıkça açık bir şekilde belirtmemişsiniz. Tekrar ediyorum, bırakmış olduğunuz reklam bir 'denizcilik ve amatör balıkçılık' forumu. Madem bu tip haritaları cihazınız içermiyor neden bu foruma reklam bırakıyorsunuz? Madem cihazınız dağ, bayır, otoyol, v.s. gibi haritalar içeriyor o zaman lütfen reklamlarınızı o tip haritalar içeren gps cihazına ilgi duyabilicek okur ve yazarların bulunduğu forumlara bırakınız. Saygılar.

Bu mesaj en son " 09-07-2008 " tarihinde saat 12:47 itibariyle hasanova tarafından düzenlenmiştir....
Eski 10-07-2008, 08:30   #6
wasp251
Oltacı

BU FORUMU OKUYAN TÜM ARKADAŞLARDAN YAZACAKLARIMDAN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUM, BU SAÇMA DİYALOGU BURADA HERKESİN ÖNÜNDE TARTIŞMAK İSTEMEZDİM AMA SAVUNMA İHTİYACI HİSSEDİYORUM.

Bak Hasan arkadaşım,
Ya senin okuma yazman yok ya da okuduklarını anlamanda bir sorun var.
Her şey ayan beyan yazıyor orada. Denizcilik haritası yazıyor mu hiç orada? "Hepsinde de en son sürüm firmware yüklüdür. Ayrıca Türkiye basemap, topoğrafik harita, tüm Türkiye harita ve ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir detaylı sokak haritaları yüklüdür" yazıyor.

Ayrıca GPS Turk firmasının dediği gibi değil olay.Buyur buradan incele:
Harita $59.99 Kargo $19.95

Ayrıca benimle ilgili merak ettiğin şey nedir?
Ben Fatih Ersin..
Sormak istediklerini kişiselime at yazayım sana, yasadışı kaçak mal satışı yapmıyoruz burada. Ayrıca ilgilenmediğin bir konuda neden yorum yapıp, üstelik de yalancılıkla itham ediyorsun anlayamadım. İlgilenmediğin forumu okuma o zaman, hele de hiç cevap yazma.
Varsa bir problemin açık açık yaz bana.
Buradan de cevap yazma, adresim wasp251@gmail.com

OKUYAN ARKADAŞLARDAN TEKRAR ÖZÜR DİLİYORUM.
Eski 10-07-2008, 09:24   #7
hasanova
Tayfa

Alıntı:
wasp251 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
BU FORUMU OKUYAN TÜM ARKADAŞLARDAN YAZACAKLARIMDAN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUM, BU SAÇMA DİYALOGU BURADA HERKESİN ÖNÜNDE TARTIŞMAK İSTEMEZDİM AMA SAVUNMA İHTİYACI HİSSEDİYORUM.

Bak Hasan arkadaşım,
Ya senin okuma yazman yok ya da okuduklarını anlamanda bir sorun var.
Her şey ayan beyan yazıyor orada. Denizcilik haritası yazıyor mu hiç orada? "Hepsinde de en son sürüm firmware yüklüdür. Ayrıca Türkiye basemap, topoğrafik harita, tüm Türkiye harita ve ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir detaylı sokak haritaları yüklüdür" yazıyor.

Ayrıca GPS Turk firmasının dediği gibi değil olay.Buyur buradan incele:
Harita $59.99 Kargo $19.95

Ayrıca benimle ilgili merak ettiğin şey nedir?
Ben Fatih Ersin..
Sormak istediklerini kişiselime at yazayım sana, yasadışı kaçak mal satışı yapmıyoruz burada. Ayrıca ilgilenmediğin bir konuda neden yorum yapıp, üstelik de yalancılıkla itham ediyorsun anlayamadım. İlgilenmediğin forumu okuma o zaman, hele de hiç cevap yazma.
Varsa bir problemin açık açık yaz bana.
Buradan de cevap yazma, adresim wasp251@gmail.com

OKUYAN ARKADAŞLARDAN TEKRAR ÖZÜR DİLİYORUM.
Okuduklarımı anlamamda bir sorun olduğunu düşünmüyorum, dediğim gibi reklam verdiğin forum bir denizcilik ve amatör balıkçılık forumu. 'Tüm Türkiye Haritaları' dediğin zaman pek çok şeyi kapsıyormuş gibi bir düşünce oluşuyor kusura bakmayınız, okuduğunu anlamamakla ilgili değil, yazılmayanları merak etme ile ilgili bir durum bu. Ayrıca Ebay'den koymuş olduğun linkteki gibi harita paketlerinde sadece cd içerisinde yazılım satın alıyorsun (bilgin olsun diye aktarıyorum bunları size, ben yaklaşık 1 aydır araştırıyorum) içerisinden SD kart çıkmıyor. Satmış olduğun cihazlara dışarıdan SD kart alabiliyorsun, ancak bu SD kartları bir 'unlock code' ile açtırman gerekiyor. Bunuda magellanın global sitesinden yapmanı istiyor, bu code olmadan haritaları hiç bir şekilde yükleyemiyorsun. Yükleyemediğin içinde haritaları kullanamıyorsun. Ben pek çok kez hem magellan global sitesinde ki hemde Türkiye distribütörü olan gpsturk firmasından kişilerle görüştüm, harita yükleme olayı malesef öyle dediğin kadar kolay değil. Ayrı ca ben sizi yalancılıkla ya da dolancılıkla hatta ve hatta kaçakçılıkla itham etmedim etmemde. Sadece forumlarımız bünyesinde insanlarımız haliyle denizcilik ve amatör balıkçılık forumu olduğumuz için bu konularla ilgili cihazlarla ilgileniyor. Sizin yazınızda da her harita yüklüymüş gibi yazdığınızdan dolayı ben konu ile ilginenen arkadaşları uyarmak, harita yüklemenin (denizcilik haritası) bu kadar kolay olmadığını, benim halen uğraştığımı bildirmek amacıyla yazmıştım. Eğer siz yazınıda bu cihazlarda denizcilik haritasının yüklü olmadığını ve yüklemenin bedellerini yazmış olsaydınız ben zaten bu şekilde bir yazı yazmazdım. Saygılar.

Eski 10-07-2008, 12:34   #8
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Arkadaşlar,
Kanımca bu başlık altında yazı yazan arkadaşların hiç birinde art niyet olmadığıdır.Şayet, sayın Fatih Bey konu başlığında "Tüm Türkiye Haritalari" yerine
"Tüm Türkiye İl Haritaları " diye yazsa idi, hiç böyle meşgül edici bir konuya maruz kalmamış olurduk.Sonuçta tüm üye arkadaşlar içinde söyleyebileceğim,lütfen güzel Türkçemizi gerektiği gibi kullanalım,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2008, 22:08   #9
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Gereksiz yere vakit kaybetmiş olmazdık..!!
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları