Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-09-2005, 19:02   #11
aserkansatı
Guest

Denizde avlanmanın hazzı da tatlı suyla kıyaslanamaz elbette ama gurbetteyiz ne yaparsın?Sazan mazan oyalanıyoruz işte
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-09-2005, 19:28   #12
ilhan
Kaptan

ilhan kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansati tafarından gönderildi
Denizde avlanmanın hazzı da tatlı suyla kıyaslanamaz elbette ama gurbetteyiz ne yaparsın?Sazan mazan oyalanıyoruz işte

Sana katılamıyacağım aserkansati
Benim için tatlısu avı gibisi yok hele böyle sessiz bir ortam olacak geceden gideceksin yanı başında KURU AĞAÇ parçalarından topladığın ateşi yakacaksın. Közünde çayını pişirip yanında ızgaranı getirecen ızgara ile pişireceğin Et, tavuk veya sucuk olacak afiyetle onu yiyeceksin. Hele tam yemek yer iken veya çay içerken zillerin çalışı yemek falan düşünmeden zıplıyorsun oltaya oltalarda el oltası olacak elinle misinayı tutarak bir tasma yapıyorsun sonra sazan gezdire gezdire geliyor allah allah birde kiloluk ise çekişinin keyfine varamıssınız..Gelen balığı sabah o ortamda pişirip yemekte mükemmel oluryor hani.
Denizde bu şekilde zevk alamıyorum kendim için konuşuyorum istanbulda boğazda tutarız baliğı, çok kalabalık olur oltalar karışır tekne geçer oltaları kopartır..
ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-2005, 19:38   #13
aserkansatı
Guest

Buradaki sazan avlarımız dediğin gibi oluyor ve elbette zevk alıyorum.Ama İzmirden örneğin Gerence Koyuna gidiyoruz geceden oltaları atıyoruz.İn cin yok o civarda.
Denizin kendine has gizemi var ya bir de,ne çıkacağı belli değil oltadan.Levrek mi gelir mığrımı gelir sinaritmi gelir...
İşte o belirsizliği seviyorum denizde.
Sükunet var gizem var heyecan var.Ben deniz avcılığının bu yönünü severim.Yoksa benim oltacılığa ilk gönül verişim de tatlı suda olmuştur.

Bir de televizyondan izlediğimde sizin köprüden olta atanları gördükçe çok özenirim.Dediğin zorlukları vardır elbet ama yine de zevkli olsa gerek

Bu mesaj en son " 24-09-2005 " tarihinde saat 19:52 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-2005, 13:24   #14
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

abi kim nederse desin tabi göl avı ayrı deniz avı ayrı ama tatlı su balıkları kısıtlı bir kaç çeşit ama deniz öylemi derya bitermi çeşit bitermi her zaman ayrı bir deneyim ben denizdende vaz geçmem ama yinede şanslı sayılırım yuvacık ve ömerli bana oldukça yakın ayrıca marmara ve karadenizde yakın yalnız bir sorun var denizde tecrüben az aserkansati sen abi zaten ustasın sözüm yokta deniz herzaman daha zevklidir en azından çeşit bakımından ağlama be abi bir gün gurbet biter

Bu mesaj en son " 25-09-2005 " tarihinde saat 13:27 itibariyle Bir Dost tarafından düzenlenmiştir....
Bir Dost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2009, 12:37   #15
cmlkzm
Oltacı

Bundan Güzel bir tarif olamazdı. ilgiyi dağıtmıyacak kadar kısa, mevzuyu örtecek kadar uzun.Ukalalık olmazsa, Marinasına; az şeker (Marina sosuna sirke konduğu için.) ve kabuklarıyla ince ince doğranmış limon ilave edin derim. cmlkzm
cmlkzm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları