Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-11-2006, 19:29   #1
yasin bayrak
Oltacı

Varsayılan Solucan

Selam Arkadaşlar
benim yemlerle alakalı kafamı sürekli kurcalayan soru şudur: kışın solucan bulmanın bi yöntemi varmıdır? ve ya solucana rakip olabilecek bir kış yemi tatlısu balıkçılığı için..
yasin bayrak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-11-2006, 07:50   #2
aganta borina borinata
Guest

havalar soğudukça solucanlar daha derinlere giderle...kuru toprağı sevmezler...bu yüzden solucanı meyve bahçelerinin güneşi az gören yerlerinde solucanlar daha çoktur...sadece kısın daha derinlerde aramak lazım...

solucana rakip olacak alternatif yemide avlayacağınız balık hakkında bilgiverirseniz daha çok yardımcı olabiliriz...

kontrol panelinizde bulunan imza kısmını doldurmak forum kurallarındandır...lütfen imza kısmını doldurunuz...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 10:15   #3
balıkçısofi
Oltacı

ben denizde hiç sülük denemedim.acaba etkili olurmu.bildiğiniz üzere sülük dayanıklı bir sürüngen.kolay parçalanmıyor.etkili olabilirmi sizce?
balıkçısofi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 10:18   #4
balıkçısofi
Oltacı

Post sülük

sülük yayın için başlıca bir yemdir değilmi.yayında yırtıcı bir balık.denizdeki yırtıcı balıkların çoğuda lezzetli nedense.
balıkçısofi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 11:02   #5
Güven ÖZYELDAN
Guest

yasin kardeşim solucana benzeyen bir çeşit kurt daha var özellikleri aynı, aynı işi yapacaklarınıda tahmin ediyorum tabi oturduğun ili bilmiyorum orada bulurmusun bulamazmısın boru kurdu yada kırmızı kurt birazdaha farklı bir yapısı var [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] aşağıdaki sitemizdeki linki incele bulabilirsen bir dene şansını yada kışın kullanacağın solucanı saklamak ve yaşatmak için solucan çifliği kurmayı dene başka çaren yok gibi illaki solucan diyorsan aslında bizim buralarda boru kurdunu kurutarak avda kullanıyorlar ne kadar iş yaptığını bilmiyorumama satıldığını ve kullanıldığını biliyorum sende solucanı kurutarak avlanmayı dene istersen belki sana bir altarnatif olabilir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 11:08   #6
ramazanuçar
Guest

sülük yayında etkili olmasına rağmen araştırmalarıma göre bizde pek iş yapmıyor.nedeni ise balığın alışık olduğu yemi tercih etmesi ve bizim sularımızda sülüğü bulmanın pek kolay olmaması.bizim sularımızda genelde yayın avlamak isteyenlere kurbağa tavsiye ediliyor.

solucana gelince, bulunduğunuz bölgede mısır tarlaları varsa her mevsim mısır tarlalarının kenarlarından rahatlıkla solucan bulabilirsiniz.

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 18:47   #7
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Yasin beyefendi önce imza ayarlarınızı yaparsanız,iyi olur,solucanı kendin yetiştireceksin,tek çözüm budur.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 19:26   #8
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

yasin kardeş tatlı su avında illaki solucan diye bir kayıt yok. neredesin bilmiyorum ama avlanacağın yere ve bölgede bulunan balığa göre yem çesidi coookkk. neredeysen o bölgede balığa çıkan arkadaşlar edinirsen sana daha yardımcı olabilirler. yok illa solucan diyorsan ramazanın dediği gibi nemli ılıman bölgelerde mısır bahçelerinde, kaya dipleride toprağı iyice eşelersen bulursun. bu arada mehmet abimin de uyarıda bulunduğu gibi imza ayarlarını yaparsan iyi olur. forumumuzun önemli bir ilkesidir. rastgele.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2008, 13:22   #9
orfozoguz
Oltacı

Alıntı:
yasin bayrak tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam Arkadaşlar
benim yemlerle alakalı kafamı sürekli kurcalayan soru şudur: kışın solucan bulmanın bi yöntemi varmıdır? ve ya solucana rakip olabilecek bir kış yemi tatlısu balıkçılığı için..
merhaba bende tatlı suda avlanıyorum.ben bu sorunu kışında kullanılan un kurdu ile çözdüm piyasada mevcut.üstelik canlı yemci.com dan üretiminide öğrenebilirsiniz.bende üretime başlıyacağım.kurtların ortalama boyu2ile4 cm arası solucanı tutmasada idare eder.bu arada solucanları yazdan bulup kışında besleyerek bulundurabilirsiniz.bunun daha kolay olduğunu söyleyebilirim.ihtiyacınız olan malzeme solucan,bez torb, çiçek toprağı,ve haftada bir sefer birmiktar süt.rastgelsin
orfozoguz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2008, 13:30   #10
orfozoguz
Oltacı

Cool

Alıntı:
balıkçısofi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sülük yayın için başlıca bir yemdir değilmi.yayında yırtıcı bir balık.denizdeki yırtıcı balıkların çoğuda lezzetli nedense.
selamün aleyküm sofi kardeş sülük yayının ilacıdır diyebilirim.onun üstüne yayın yemi bulmak zor helebirde iri sülük bulursanız tamamdır yerde uygunsa yakalamak garanti.
orfozoguz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları