Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-12-2005, 14:06   #1
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Varsayılan ölmek Mi Zor, Kalmak Mi?

ÖLMEK Mİ ZOR, KALMAK MI?

Benim arkadaşım çok takıntılı biri oldu. Herşeye takıyor. Milletin giyim kuşamına, duruşuna, konuşmasına, bakışına, hapşırmasına, balık tutmasından, balık beslemesine ..Herşeye...Özünde sisteme takmış durumda...Balık besliyorsa bir çocuk ve ev de akvaryumu var ise bu çocuğa aynı zaman da olta vs..alıp balıkları öldürmeyi öğretmenin alemi yok. Bi yan da besle, diğer yanda öldür..

“Neden evinde balıkları besler, büyütürken, bu yaşta bunca teçhizat, oltalar en iyisinden, sağlamından, yemler, ıvır zıvır, balık avlamaya merak saldın canım?” diye sormuş arkadaşım.

Çocuk demiş ki “ama ben öldürmücem. Yakalayıp, bırakıcam?” Arkadaşımda takmış doğal olarak.. “ Hımm.Yaralıcaksın o zaman. Zarar vericeksin ve geri suya atıcaksın. İşkence ediceksin yani! Acı çektiriceksin?”

Çocuğun annesi neredeyse ömürlük arkadaşlık çerçevesine sığdırılacak derece de eski olan bu arkadaşına “ Ayyy. Niye öyle söylüyosun kızıma? Sen balık yemiyo musun? Yerken iyi ama? Di mi? Demiş.

Arkadaşım diyo ki “ Ama yani aslında eskiden insanlar aç kalmamak adına avlanırlarmış..Amaç sadece buymuş. Karın doyurmak. Şimdi zevk için ava gidiliyo! Zevk için balık tutuluyo filan..Anlamıyorum bu işi ben..”

Şimdi tabi otur ağla olayı...Bu konuda aslında çocuğa verilmeye çalışılan mesaja bak. Annenin savunma mekanizmasının harakete aniden geçerek verdiği onun belki göremediği ama ileride “ahhh.Ahhh.Neden böyle oldu bu çocuk?”diye başını taşlara bile vurmasına sebep olabilecek cevabına bak!

Ne biliyim...Ben kendim zaten arızayım.Takığım çok şeye aslında ama benim takıntılarım daha farklı...Derine sadece aşk konularında iniyorum, yalan , dolan , falan, felan.... Boşvermiş gibi yapıyorum olan bitene diğer önemli konularda...Çünkü bu sistem değişmedi, değişmeyecek...

Arkadaşım Mükü bakın neleri takmış kafasına ve kaleme almış. Okunmaya değer..Bunu hep söylüyorum...Acı gerçekler işte bunlar...

ÖLMEK Mİ ZOR, KALMAK MI?

Cevap veriyorummmm kalmak!
Alıntı
Eski 25-12-2005, 14:07   #2
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Şimdi sorarım size öldürmek mi kolay yaşatmak mı???
Eski 25-12-2005, 18:23   #3
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Kardeş sen neler yapmışsın yaaa.Abi şu temizlik işini bitirince şu konuya el atalım.Süper...
Evet iş bitti ve yazayım dedim....Şimdiye kadar yaptığımız olay öldürmekti ve çok kolay geliyordu.Neler yaptık neler inanması çok güç.Av kanalında izliyorum kara avcılığında adamlar sırf katliam yapıyorlar,kanım donuyor ama tüfeği,oltayı elimize alınca birden canavar kesiliyoruz.Hele de av kötü geçtiyse neyse....Yok kendime biraz çeki düzen vermeye karar verdim.Avlanmayacakmıyım?Hayır avlanacağım ama eve yiyemiyeceğim kadar balığı getirmeyeceğim.Gerçi balık ta kalmadı artık...Fabrikalar,ağlar,biz tam bir katliam üçlüsü...Çekidüzen vermek lazım kendimize...

Bu mesaj en son " 25-12-2005 " tarihinde saat 21:04 itibariyle rüzgar2 tarafından düzenlenmiştir....
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları