Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-11-2006, 13:50   #1
Alparsbeğ
Tayfa

Alparsbeğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Ildır - 18-19 kasım gecesi

Selam Dostlar, uzun suredir yazamıyorum, takipe de pek zaman kalmiyr. bir ara firsat buldum hemen kısa bir ziyaret yapayim dedim. ctesi aksam 22:00 civari Gerence'deydik dayi oglu ile. evvelki haftadan kalma baya bir kokmuş madyalar, taze boru kurdu ve 15 tane kadar yengec ile oltalari sallamaya basladik, uc sinek igneli olaya bir boru kurdu, iki de kokan madyadan takip, kamisi bıraktim. muhabbet derken (ki 3er tane daha olta hazırda atilmakta, kamisa gittim, hafif geliyor, toplarken 2 mt ilerde parladi mubarek. 250-300 gr kadar vardi çipura (maalesef makine olmadigindan foto cekemedim) Ama zaten o olmus, baskada yok. o da kizimin midesinde bugun.
oradan Gulbahce yakinlarina gittik. biraz isparoz ve bir kac tane de sinarit yavru. pazar 14 civari eve donuse gectik.
Entersan gelen havanin harika olmasına ragmen gerence de 2-3 kisiden baska kimse yoktu.
bir kac hafta sonra tekrar gitmyi dusunuyoruz. gitmeden once (tabi zaman kalip internete girebilirsem) habe veririm, gelen arkadaslar hosgelir.

selamlar
Harbi Memleket Denizli / Sarayköy

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sizlerin de desteğini bekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.
Alparsbeğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-11-2006, 08:29   #2
Güven ÖZYELDAN
Guest

metin bey bu aralar çok bereketli olan gerenceden malesef hüsran dolu haberler gelmeye başladı galiba balık ordan yavaş yavaş çekiliyor ama yinede burdan bilgi verirsen gideceğin zamanı katılım olacaktır...şimdiden rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2006, 17:02   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Balık az olsada o ortamda bulunmak yetmiştir eminimki diğer avlarının çok daha bereketli olması dileğiyle Metin abi rastgelsin

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2006, 21:03   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sevgili Metin....

Metin kardeşim.ıldır ve gerence taraflarının adeta müdavimi olarak sana acizane bir kaç tavsiyem olacak.Bu tavsiyeler yaşanarak elde edilmiş tavsiyeler olup;seninde tavsiyelerin var ise büyük bir zevk ile okumak isterim.Bahse konu güzergah '' özellikle '' bu aylarda ve taa yaza kadar geceleyin '' genellikle '' mıngri'den başka bir şey yapmaz.Onun için geceden gidipde helak olmanızın bir anlamı yok bence.Ama yinede siz bilirsiniz.Ben çok denediğim için böyle yazıyorum.Haa diyeceksin bu güzergahta gece balık olmaz mı ? Olur hemde bal gibi olur.Ne mi olur ? Kol gibi levrekten tutda,mırmırıın alası ve çupranın takoz gibi olanına kadar.Ammma konu da çok küçük bir ayrıntı var,o da şu.Kamışa gece taktın yemi 3 lü kösteği fırlattın.Hele su sakin ise ya kırıntı balık yemini bozacaktır,ya da eşşek gibi mığrı gelip takımına yapışacak ve seni uğraştıracaktır.O zaman ne yapalım dersen sana şunu tavsiye ederim.: Ben o güzergahta bulunan çiftliklerin birisi ile bayağı bir ahbaplığım oldu.Ya çok gittim geldim.Oralarda yattım-kalktım misafir oldum.Neyse konuya geleyim,çiftiğin denize doğru uzanan iskele gibi uzantıdan hep zoka veya çıplak iğne ile avlandım her zaman.Ve yarine göre eşe dostta satacak kadar bile çupra ile döndüm.Yani gece bu yörede balık hep yemi orta suda süzülürken yiyor.Zaten balıkhane kedileri gibi hepsi tok.Altta kurşun lu 3 lü köstek kamışla fırlatılınca lap diye ileride dibe çöküyor ve eminim ki yöre balığının dipde yem aramak gibi bir derdi de yok.Ama çıplak iğne veya zoka süzülerek inerken dikkatini çekiyor ve yemi alıp misinanı hafif geriyor.O esnada asıldın,balığı aldın.yoksa pek bir şey alamazsın.Grenceye gidiyorsan balık çiftlikleri arasında içinde vinç olan ve kıyıya yaklaşık 10 -15 metre mesafede demirli olan tekneyi görmüşsündür.Onun üstünde çıplak iğne ile bu mevsimlerde ve hatta daha soğuklarda aldığım çupraları hala unutamıyorum.Yani sen benim bu yazdıklarımdan esinlenerek kendine bir yol bulabilirsin.Ayrıca geçen hafta o yöreden bir arkadaşım tek bir çupra almış,eve geldikten sonra temizleyip üşenmeden bakkala gidip tarttırmış ve balık 1,350 gr gelmiş.Vallahi kendine msn'de profil kartı yapmış.Balık arkadaşın küçük kızının iki elinde zor duruyor.İnşallah daha iyisi ve irilerinin gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum.

Bu mesaj en son " 21-11-2006 " tarihinde saat 21:11 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2006, 15:20   #5
Alparsbeğ
Tayfa

Alparsbeğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Selam Dostlar

Selam Dostlar,

yazılarınıza ve emekleriniz cok tesekkur ederim. Ishak abi, verdigin bilgiler cok degerli benim icin, bir daha ki sefere kesinlikle tavsiyelerine uyacagim, dönüşümde açarım yeni tecrube konusu, paylaşırım sizinle.

sevgi ve ışıkla kalın
iğneniz keskin avınız bol olsun
Harbi Memleket Denizli / Sarayköy

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sizlerin de desteğini bekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.
Alparsbeğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları