Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-03-2007, 18:00   #1
mufi
Guest

Varsayılan iyi makina

benc iyi makina ve parasıda iyi
Daiwa Infinity X BR 5000
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-03-2007, 18:11   #2
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi neye göre iyi makina....
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 21:49   #3
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Muvaffak Abi güzel bir makineye benziyor ama bu paraya surf için çıkrık almayı tercih ederim şahsen ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2007, 08:55   #4
mufi
Guest

arkadaşlar neye göre derken. bir kere daiwa iyi bir marka yani.bencegözü kapalı alınabilir bir marka... bunu dışında başka markayla bence kıyaslama yapılmaz.. ayrıca bu makina surf için kullanılıyor(kafasından da belli)
bende mesela daiwa gs 9 var en az 20 yıllık onun dışında ortalama 20 yıldan fazla önce den aldıgım başka daiwalar da var sapsaglam çalışıyorlar..
verdiğim ifade bu anlamda idi kıyaslama açısından değil. ama tabiiki iyi markalar da var yok değil..daiwa gs 9 u aldıgımda mitchel ve dam orjinalleri de vardı ama ben daiwayı tercih etmiştim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2007, 18:46   #5
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
arkadaşlar neye göre derken. bir kere daiwa iyi bir marka yani.bencegözü kapalı alınabilir bir marka... bunu dışında başka markayla bence kıyaslama yapılmaz.. ayrıca bu makina surf için kullanılıyor(kafasından da belli)
bende mesela daiwa gs 9 var en az 20 yıllık onun dışında ortalama 20 yıldan fazla önce den aldıgım başka daiwalar da var sapsaglam çalışıyorlar..
verdiğim ifade bu anlamda idi kıyaslama açısından değil. ama tabiiki iyi markalar da var yok değil..daiwa gs 9 u aldıgımda mitchel ve dam orjinalleri de vardı ama ben daiwayı tercih etmiştim.
Abi daiwa markasını tartışmayız elbette iyi bir markadır kendileri şaka bir yana bende shimano markasının üzerine marka tanımam,bu örneğini vermiş olduğun makina yüzde doksan sazan avında boile yemli olarak kullanılır,yani surf yapacak olan bir kimse bu makinayı tercih etmez bunun çeşitli nedenleri vardır,benim soruma gelince,,neye göre iyi makina,,bence iyi bir makinanın gövdesi metalden olan ve bu makinanın doğru yerlerinde bilyası olması tabiki kaliteli bilye vede bu makinanın bir,,wormshaft,,ta sahip olması fiyat konusuna hiç değinmeyeceğim seninde bildiğin gibi çok pahalı bir makina bu makinaya değermi bilmiyorum doğrusu ben bu makina yerine daiwanın eblem çeşitlerinden alırdım sadece sazan avı için değmez bir fiyatı var,bu arada bence şu anda en iyi makinalar ,accurate,saltiga ve stella fiyatları 1200-500 euro arası.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2007, 20:02   #6
baltiokka
Oltacı

selam arkadaşlar. daiwa daiwa diip çıkyosunuz işin içinden. bu möakineleriaçıp içini inceledinizmi? ilk sorum daiwa'nın çevirme kolu vidalımı mil sistemimi? vidalı! artı bilyelerden sadece biri kapalı aşınma payı yüksek olur. artı makarayı ileri geri iten sistem aşınması büyük olacak sistem yani dişli değil. siz beni dinleyin bence. bu dediğim dezavantajlar banax ta yok. onun dez avantajı atarken bazen telinin kendiliğinden kapanması. bence makine almadan önce [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin!
baltiokka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2007, 20:04   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
baltiokka tafarından gönderildi
selam arkadaşlar. daiwa daiwa diip çıkyosunuz işin içinden. bu möakineleriaçıp içini inceledinizmi? ilk sorum daiwa'nın çevirme kolu vidalımı mil sistemimi? vidalı! artı bilyelerden sadece biri kapalı aşınma payı yüksek olur. artı makarayı ileri geri iten sistem aşınması büyük olacak sistem yani dişli değil. siz beni dinleyin bence. bu dediğim dezavantajlar banax ta yok. onun dez avantajı atarken bazen telinin kendiliğinden kapanması. bence makine almadan önce [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin!
Aramıza hoşgeldiniz imza kısmınızı doldurursanız size daha iyi hitap etmiş oluruz. Bizimle güzel bilgiler paylaşacağınız ilk mesajınızdan belli

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-2007, 07:33   #8
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Alıntı:
baltiokka tafarından gönderildi
merhaba baltiokka.
verdiğiniz link "Thai" lisanından bir site açıyor sanırım.(zaten adından da belli ).aradım ama ingilizce göremedim ya da dil seçeneği yok..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-2007, 12:26   #9
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

ulaş bende taylantca sözlük var yollayım mı kardeşim
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-04-2007, 14:49   #10
baltiokka
Oltacı

doğrudur. o adreste açıklama önemli değil. sol alt köşede marka ve modeller var tıklayınca makinelerin iç yapıları resimlerle birlikte geliyor. resimler için dile gerek yok.....
baltiokka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları