Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-01-2007, 09:02   #1
ramazanuçar
Guest

Varsayılan Aliağa nere Denizli nere

Çoktandır planlarını yaptığımız ve çok istediğimiz bir ziyaret ve av maksatlı gezimiz için mesai arkadaşım ve kardeşimden yakın kardeşim Muhammet ile birlikte 06/01/2007 cumartesi günü pılımızı pırtımızı toplayıp arabamıza yükleyerek saat 17 civarı Denizli’den yola koyuluyoruz İzmir istikametine. Maksadımız Aliağa’daki fabrikamızı ziyaret bunun yanında da tabiki sitedeki dostlarımızla yüzyüze tanışmak, hemde deniz avını tatmak.
Heyecanlıyız ve mutluyuz dostlarımızı göreceğimiz için.Daha önceden planladığımız gibi saat 20 civarı İzmir’e giriyoruz ve Onur kardeşimizle buluşup Gaziemir ‘de de Haldunu ziyaret edip Aliağa yoluna düşüyoruz. Aliağa’ya ulaşıyoruz. Sağolsun şirket otelde yerimizi ayırtmış.Odamıza geçip neler yapacağımızı konuşuyoruz bir taraftan bir taraftanda birkaç takım bağlıyoruz Onur’la. Muhammet şimdiye kadar hiç balık avlamamış bense deniz avına oldukça yabancıyım. Ama av partnerlerimiz gayet usta. Biryanımızda son zamanların balık fatihi Onur diğer yanımızda saygıdeğer ve tanışmaktan sonsuz bir mutluluk duyduğum Süleyman Abi. Bunları düşünerek yataklarımıza uzanıyoruz.
İçimde genede bir burukluk var diğer arkadaşlarla tanışamamanın ve birlikte balığa çıkamamanın burukluğu bu.Ama yapacak fazlada bişey yok hem Aliğa-İzmir arası mesafeli hemde sağolsun Süleyman Ağabey’in bizler için uğraşıp didinip ayarladığı tekne 4 kişilik.
Sabahı edip fabrikayada ufak bir ziyaret yaptıktan sonra büyük an gelip çatıyor. Süleyman Abi ile buluşup tanışıyoruz ve tekne barınağına doğru yola koyuluyoruz. Süleyman Abi tekneyi hazırlarken bizde bir taraftan malzemelerimizi tekneye taşıyoruz. Ve tekne çalışıyor işte pat pat pat…Muhammet ve bendeki heyecan hadsafhada tabiki.(Bu arada Muhammet ilk defa tekneye biniyor düşerim korkusuda cabası).İşte gidiyoruz dedimya bizler için yepyeni bir heyecan bu.Neyse ilk avlak yerimize varıyoruz.Süleyman Abi “burası İksara diyor bi deneyelim burada olmazsa yerimizi değiştiririz.”Sallıyoruz oltaları suya “ya bismillah haydi rastğele “diyerek.O da ne daha olta suya inmeden hemen pıt pıt pıt.Balık vuruyor oltaya.Bu benim hiç alışık olmadığım bir şey.Ben atarım oltamı göle saatlerce beklide hiç oltaya dokunan olmaz.Siftah Onur’dan geliyor.”izmarit”.Sonra herkes birer ikişer çekiyor.izmarit izmarit izmarit.’tarlasına düştük’ diyor Süleyman Abi “yerimizi değiştirelim.topluyoruz çapayı.Gene çalışıyor tekne pat pat pat…Süleyman Abi’nin bir ara gözleri parlıyor “Onur gördünmü suda atlayan balıkları ne dersin sırtı açalımmı” diyor.Açıyorlar sırtıları bir iki tur bir şey çıkmayınca çapayı suya indirip tekrar oltalarıda arkasından gönderiyoruz deniz ananın cömert bağrına.Hoooop gene aynı tıklamalar bu sefer hanoslar ziyaretçilerimiz.Onur’un sesi geliyor “Aliiiiiiiiiiiiiiiiii”.Ali hemen ustaca bir dalışla Onur’un ikramına teşekkür edercesine dalıyor denize ve kapıyor kısmetini havalanıyor.Burası Ilıca Burnu.Burada biraz daha olta sallıyoruz.Karışık geliyor balıklar izmarit, hanos,karagöz…ve Onur “işte diyor geldi benim kırmızım” mercan bu.Öğle vakti geçmiş karınlarımızdan tuhaf gürültüler yayılmaya başlamış etrafa “balıkları doyurduğumuz yeter birazda biz doyalım”diyor Süleyman Abi.Hemen nevalelerimizi çıkartıp karnımızı doyuruyor tuhaf gürültüleri kesiyoruz.O arada Süleyman ağabeynin amcası yanaşıyor tekneyle bize ikram ettiği mamunları alıp teşekkür diyoruz.Süleyman Abi hadi bakalım şimdide Tavşan Adasına diyor.topluyoruz yine takımları yine pat pat pat…Çapayı salıyoruz denize.takımlarla birlikte tabiki.Geliyor balıklar gene hiçbir ikramımızı geri çevirmiyorlar.Bizde onları çok seviyoruz alıyoruz tekneye hemen livarımızda konuk ediyoruz.Bi ara oltamda bir ağırlık hissediyorum çekiyor aşağıya meret.bende onu çekiyorum hızla yukarı bakalım kısmetimize ne çıkacak diye.O da ne kırmızıların en güzeli barbun hemde bayağı irice bir barbun.sevgiyle okşayıp bir iki hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra onuda livarda baş köşeye oturtuyorum.derken akşam oluyor güneş kıpkırmızı olmuş hadi size iyiakşamlar diyor utanarak.Bizim yolumuzda uzun tabi Aliağa nere Denizli nere.İstemedende olsa tası tarağı toplayıp yine pat pat pat eşliğinde yüzümüzde güzel bir gün geçirmenin ve dostlarla birlikte olmanın mutluluğu ile yola koyuluyoruz.Artık ayrılık vakti gelip çatıyor.Süleyman ağabeymizle birdaha kimbilir ne zaman karşılaşırız düşüncelerinin vermiş olduğu hüzün yüzlerimizden olunarak vedalaşıp İzmire doğru yola koyuluyoruz.Onur’u da aldığımız gibi sapasağlam evine teslim ediyoruz.tabiki aynı duygular içinde.istemeyerekte olsa yola çıkıkıyoruz.
Sağlıcakla ve selametle kalın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-01-2007, 09:14   #2
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Ramazan'cım harika anlatmışsın gerçekten çok güzel bir gün geçirdiğinize eminim. Bende sizlerle görüşmekten büyük mutluluk duydum ama beraber av yapamadık bunun burukluğunu yaşıyorum. Bu güzel paylaşımı yaşadığın için daha çok gelir gidersin buna emin ol ve mutlaka birlikte güzel avlar yapacağız. Keyifli bir gün geçirmenize çok sevindim. Süleyman abi muhteşem bir ev sahibidir, kelimelerle anlatmanın imkanı yok. Bu kadar güzel bir gün geçirmeniz ve burada bunu paylaşmanızdan ötürü hepinizi tebrik ediyorum.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2007, 12:48   #3
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

ONUR'um işlerimin yoğunluğu nedeniyle bi süredir pek fazla takılamadım siteye. bi baktımki ODA NEEEEEE onur maşallah kasıp kavurmuşsun ortalığı ne güzel olmuş eminim çokda eylenmissinizdir. valla kıskandım buralardan......

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2007, 12:59   #4
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
igmsva tafarından gönderildi
ONUR'um işlerimin yoğunluğu nedeniyle bi süredir pek fazla takılamadım siteye. bi baktımki ODA NEEEEEE onur maşallah kasıp kavurmuşsun ortalığı ne güzel olmuş eminim çokda eylenmissinizdir. valla kıskandım buralardan......
Teşekkürler İlker abicim...İnşallah geldiğinizde sizinle de böyle keyifli ve bereketli avlar yapabiliriz...Gerçi Süleyman abimin tabiriyle "cılız bir avmış " ama bana bu da yeter abi...Keşke bütün avlarım bu kadar cılız olsa diyorum,mazallah bir de cılız olmasaymış katliam yapıcakmışız demek ki
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-2007, 09:28   #5
giritli
Kaptan

Vallaha böylesine güzel bir anlatımdan sonra rapora benim ekleyebileceğim hiçbirşey kalmamış...Ramocum eline koluna sağlık,ağzından bal damlamış...
Bu organizasyon için Haldunuma çok teşekkür ediyorum çünkü fikir en başta ondan gelmişti ama maalesef işleri nedeniyle aramıza katılamadı...Benim de üstümde hastalıktan dolayı kırıklık olmasına karşın Haldunun işlerinden dolayı gelememesi nedeniyle ev sahipliği görevini Haldunumdan devir alıp Ramazan ve Muhammet kardeşlerimize güzel bir hafta sonu yaşatabildiysek ne mutlu bize...Ayrıca Süleyman abi için söyleyebileceğim tek şey "dünyalar iyisi bir insan"...Haldunuma bir kere daha teşekkür ediyorum böyle bir abimizle bizleri tanıştırdığı ve bu güzel organizasyona fikir babalığı yaptığı için...

Eski 08-01-2007, 09:32   #6
ramazanuçar
Guest

güzel bir hafta sonu yaşatabildiysek ne demek kardeşim hanımdan az biraz yüz bulsam üstünüzde kalcaktık geriye dönmek istemedik hiç.ayrıca bende haldun kardeşime üstün çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.o da aramızda olsa tam süper olacaktı ama inşallah başka sefere artık.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-2007, 09:36   #7
ramazanuçar
Guest

süleyman abi için ise anlatacak kelime bulamıyorum.gerçekten saygıdeğer ve muhteşem bir insan ve tabiki ev sahibi.bizlere böyle bir gün yaşattığınız için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor ve minnettarlığımı sunuyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-01-2007, 09:38   #8
giritli
Kaptan

Sabah 10.30 sularında aliağa balıkçı barınağından yola koyulduk.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg aliağa01-07.01.2007.jpg (31,0 KB, 156 Görüntülenme)

Eski 08-01-2007, 09:41   #9
giritli
Kaptan

Süleyman abim Ramçoma takım hazırlarken dümeni bana teslim etti.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg aliağa02-07.01.2007.jpg (60,9 KB, 155 Görüntülenme)

Eski 08-01-2007, 09:44   #10
giritli
Kaptan

Nasılım... Aslında teknenin kaptanı Haldunum olucaktı ama napalım eldeki malzeme bu...
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg aliağa03-07.01.2007.jpg (58,5 KB, 152 Görüntülenme)

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları