Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-03-2012, 23:27   #1
Bahattin_Genc
Oltacı

Exclamation Öneri

Merhaba'lar ustadlarimiza bir amator balikci olarak,bir sorum olucak.makine almak istiyorum,3 tane sectim fakat hangisini alacagim konusunda kararsizim.markalari asagida belirtiyorum,bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim.simdiden tesekkurler
Shimano Stradic 5000 FB
Shimano Rarenium 1000FA CI4
Shimano aerlex xs 7000
Eski 06-03-2012, 17:41   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Bahsettiğiniz makinaların hiç birini kullanma şansım olmadı fakat içlerinden Shimano aerlex xs 7000 modelini avda kullanmadan test etme olanağım olmuştu. Makina gayet hoşuma gitmişti sizin bu makinayı hangi avda kullancağınızı bilmediğimden bir öneride bulunamayacağım.
Saygılarımla..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-2012, 21:44   #3
Bahattin_Genc
Oltacı

Aslinda,jig icin bir takim kurmaya calisiyorum.Oneri'leriniz icin simdiden tesekkur ederim.
Eski 07-03-2012, 00:14   #4
kadir 06
Tayfa

kadir 06 kullanıcısının avatarı

Eger gercek anlamda tekneden atip cekme sureti ile jig takimi olusturmak istiyor iseniz,devri buyuk orta agirlikta ve drag gucu (cekis gucu) yuksek bir cikrik makina arastirmasi yapmaniz daha saglikli olur kanaatindeyim.Bilindigi gibi denizin cok derinlerine indirebileceginiz bir jig sahtesi bile suyun basincindan tevellut,inanilmaz bir yuku kollariniza tasir,kaldiki birde bunun ucuna yakalanmis iri bir kafali baligin agirliginida eklerseniz artik gerisini siz dusunun.O bakimdandirki bu av stiline en uygun makinanin bir cikrik makinasi olabilecegi gorusundeyim.Ustatlariminda bu konuda aydinlatmalarini diliyorum.Sevgiyle kaliniz..
kadir 06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2012, 16:51   #5
Bahattin_Genc
Oltacı

Cok tesekkur ederim Kadir abi.Peki bu cikrik makina'larin amaci sadece buyuk balik'larmi ve diger balik'larida avlayabilmek mumkun'mu?Yardim'lariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Eski 07-03-2012, 19:18   #6
kadir 06
Tayfa

kadir 06 kullanıcısının avatarı

Tekneden jigging usulu avlaniyor iseniz diger baliklarida avlamak mumkun.Fakat kiyi avi kullanimi icin tavsiye edilmez, hele hele bu makinalar dogal olarak jigging kamislar icin uygun olacagindan bu kamis ve makina ikilisiyle kiyidan av yapmaniz imkansizlasir.Yani kisacasi bu yuzden pahali bir secim olmaktan ileri gitmez ve dogrudan sizin hobi anlayisinizla orantilidir diyebilirim.Teknem var iyi birde jig takimi olusturmak istiyorum diyor iseniz alabilirsiniz.Yalniz sunuda belirtmekte fayda goruyorum yukarida belrtmis oldugunuz shimano makinalarda son derece kaliteli makinalardir, Bu ve buna benzer makinalarda size jigginde hizmet eder.Cikrik makinalar Turkiyede gerek fiyatlarinin pahali olusu ve gerekse alisilagelmemis oluslarindan kullanimlari yok gibidir.Secim yine sizindir.Icinizdeki umutun hep daim kalmasi dileklerimle...

Bu mesaj en son " 07-03-2012 " tarihinde saat 19:24 itibariyle kadir 06 tarafından düzenlenmiştir....
kadir 06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları