Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-01-2008, 10:02   #1
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Smile Hamlık kaldı diyen yalan söyler....

Sevgili arkadaşlar yaklaşık 2 aylık aradan sonra yılın ilk günü bir fırsat bulup 01.01.2008 tarihinde her zaman ki ekip ile bir tekne avı yapmıştık..Daha tadı damağımda iken, Sevgili Erdal bey den gelen bir telefon ile kendimi yine yolda buldum....

Dün 08.01.2008 tarihinde sabah 05.00 gibi yollara düştük...Giderken yem olarak 100 adet sülünez aldık..Hava 3-5 kuzey-kuzeydoğu veriyordu...Ve gün boyunca da hemen hemen hep esti durdu..Öğleden sonra bir ara kestiyse de akşam üsütü havanın tekrar oturması ile sürekli esti...Hatta geç saatlerde 5 üstüne çıktığı için dönerken bayağı zorlandık...Benim gibi 2-4 lük havayı alışık biri için artık miğdemin ne hale geldiğini söylemeye gerek yok...Allahtan içtiğim ilaç beni karaya ininceye kadar idare etti...

Gelelim balık verimine...Sabah saatlerinde her ne hikmet ise pek bir hareket alamadık...Esas oğlanlar gün ışıdıktan sonra nur yüzlerini göstermeye başladılar..Düzgün balık sabah 07.00-08.00 gibi oynadı..Ondan sonra balık seyrekleşti ve boyu küçüldü...O yüzden sık sık yer değiştirdik...Birde saat: 10.30-11-30 arası balık oynadı....Diğer saatler boş boş oturmakla geçti....Akşam suyu da bayağı geç başladı desem yalan olmaz...Yalnız havanın bayağı yükselmesi nedeniyle dönüşümüz çok zor oldu ve uzadı....

Av esnasında genelde mercan ve karagöz aldık..Akşam suyunda bana gelen Kallavi karagöz resmen beni şok etti...İlk elime aldığımda çizgileri fark edince mırmır mırmır diye bağırdım...

Velhasıl dostlar arasında geçen ve bayağı bereketli bir av oldu..Daha iyisinin ve bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileğiyle rastgele......

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

1963-izmir

Bu mesaj en son " 27-11-2011 " tarihinde saat 20:17 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Video linki yenilendi...
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-01-2008, 12:08   #2
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

bereketli olsun ishak bey, maşallah cam gibi mercanlar.. tebrikler.. afiyet olsun..
Eski 09-01-2008, 12:37   #3
ishak BALLICA
Kaptan

Alıntı:
ismail çakır tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bereketli olsun ishak bey, maşallah cam gibi mercanlar.. tebrikler.. afiyet olsun..

İsmail hocam, ah gece poyraza dayanabileceğimi gözüm yese bir de senin Levreklerden canım istiyor .....Ama hasta olurumm diye çekiniyorum...Bir de bana uyacak ve dayanacak biri lazım...Biliyorsun bu kerata gece sert poyrazı pek seviyor..

1963-izmir

Eski 09-01-2008, 13:11   #4
Teaser
Kaptan

Thumbs up Güzel Abim Bereketli Olsun

Allah onların daha da kallavilerini yakalamayı nasip etsin.Tek kelimeyle av Muhteşem olmuş.Abim sizin ekipte balık kestiği zaman bile ortam harika.2 kere meditasyon olayı yani.Allah size ve ailelerinize uzun,sağlıklı ömürler versin.Gözümüzü gönlümüzü açtınız.Saygılar...Rastgelsin ...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 13:19   #5
Rauf
Guest

Cok samimi bir itirafta bulunmak mecburiyettindeyim şu anda ağlamak üzereyim yada ağlamak istiyorum!ama bi taraftanda senin hesabına sevinmek istiyorum vallaha tebrikler mercanlara bittim şimdi anlaşıldı bu kerataların nerelere gittiği pasa mercan helal olsun.son cektiğini mırmır sanıp karagöze bağlamışın ama oda değil sargoz o.tabi mercanlarla o kadar haşır neşir olmuşsunki heyecanına katılıyorum kamerayı ceken kardeşimiz hakkını vermiş gerci biraz zerzenişte bulunmuş ama bende olsam kaytarırdım millet balıkları birer ikişer götürüyor cok olumlu bir av günü gecirmişsiniz tebrikler.ishak balığın bir yeme saati var o saate oldunmu mesele yok aynı yerde olsan bile yeme saati değilse dünyayı dolaşsan nafile ufak bir not u burada değineyim.ishakcım mercanda kurşuna yakın iğnenin kolunu uzun ve olabildiğince kurşuna yakın yap dikkat edersen hep alttaki iğneyi almış diğer iğneler kısa kollu ve araları onbeş santimi gecmesin. bu kerata alttaki yemi alırda kafasını kaldırıp yukarı bakmaz bununda huyu bu.selamlar afiyet olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 13:49   #6
ishak BALLICA
Kaptan

Sevgili Rauf hocam, ne yalan söyliyeyim ben aslında kıyıcıyım...Ama eş dost sağolsun..Onlar sayesinde de bu ara bolca tekne ile de çıkıyorum...Ama hem kıyıda hem karada elimin hassaslığına güvenirim...

Sayın hocam, mercan olayını gerçekten sevdim...Ve senin dediklerini de bir bir uygulamaya çalışıyorum..Ve hakikaten de senin dediğin gibi mercan genelde en altta yer alan hırsız diye anılan iğnedeki yeme yada takımdaki ilk iğneye atlıyor..Szin de dediğiniz üzere diğer balıklar gibi kafayı kaldırıp diğer iğnelere pek bakmıyor....En yakın zamanda elimdeki kurşunların altını da delip hırsız için bir delik daha yapmam gerekiyor...Bizlere verdiğin bilgiler için sağol...İyiki varsın...

1963-izmir

Eski 09-01-2008, 13:57   #7
ATA ERDOĞAN
Çımacı

ATA ERDOĞAN kullanıcısının avatarı

Abi Maşallah Diyorum Elinize Saglik.ben şu Aralar Eski Foçadan çikiyorum Abi Ama Bereketli Oluyor.birde Bi Organizasyon Yapsanizda Hem Tanişsak Hem Avlansak Diyorum.
ATA ERDOĞAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 17:29   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Uzmanım Doktorum Profesörüm bu gün öyle sıkıcı öyle gergin geçti ki benim için anlatamam. Geldim şurda senin 5 i bir yerde mercanları gördüm arkasından makara muhabbet avınızın videosunu izledim herşey uçtu gitti şimdi balık tutma krizim geldi
Tebrik ediyorum mercanlar takoz gibi sargos kahve tepsisi maşallah

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 19:39   #9
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

İshak beycim süper bir av olmuş.Emeğine ve ellerine sağlık.Şu günlerde bu görüntüler şahaneydi.Gönlümüz gözümüz açıldı sana ne kadar teşekkür etsem azdır.Sana bir şey sormak istiyorum:Kullandığın misinanın beden ve köstekleri kaçlık,birde iğnenin özelliği nedir?Nasıp olursa bu pazar Çeşmealtından çıkmayı düşünüyoruzda.(Hava musade verirse)Mercanlar çok yakışıklıydı.Sargozda palet gibiydi maşşallah.Daha nice gallaviler çekmen dileklerimle kal sağlıcakla.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 20:34   #10
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

İshak abi , çok keyifli bir gün geçirmişsiniz ekip iyi, balıklarda harika , bereketli olsun.Daha irileri rastgelir inşallah
Yer:İSTANBUL
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları