Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-11-2010, 09:59   #1
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

Varsayılan 05.11.2010 Çeşmealtı av raporu...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Hepinize merhabalar.

Hafta içinde meslektaşım ve arkadaşım Anıl’ın önerisi ile cuma akşamından balığa gitmeye karar verdik. Forumdaki eskiler tanırlar, Göksel arkadaşımıza da aradık davet ettik. Anıl, Göksel, Göksel’in abisi Nadir abi ve onun arkadaşı Murat abiden oluşan 5 kişilik ekip oluşturduk.

Cuma günü, Nadir abi, Murat abi ve ben biraz daha erken saatte Çeşmealtına gittik. Geçen hafta motorun kırılan mazot borusunu yeine monte ettik, motorun havasını aldık, çalıştırdık, kontrolünü yaptık ve Göksel ile Anıl'ı beklemeye başladık. Saat 19.00 civarı Anıl ile Göksel geldi. Fazla vakit kaybetmeden kerterimize doğru yol aldık.

Kerterize çapaladığımızda bizden başka kimsecikler yoktu. Deniz oldukça sakindi. Oltaları yemleyip balığı beklemeye başladık. Yem olarak, sardalye, hamsi, mamun, boru kurdu ve kalamardan oluşan oldukça zengin çeşidimiz vardı. Bu avda sülünez almadık yanımıza. Gece saat 11.30'a kadar ara ara mercanlar oltalarımızı yokladı, alabildiklerimizi aldık. Arada oltalarımıza denk gelen küçük ebatta erkek mercan, karagöz gibi balıkları ise denize iade ettik.

Bu sıralarda cep telefonundan İbrahim kardeşimi aradım, “yetiş İbrahim, çabuk gel dedim”. O da haliyle heyecanlanıp, “ne oluyor abi, aman bir şey mi oldu” diye cevap verdi. Ben de ardından, yetiş senin balıkları tutuyoruz deyince, bir kahkaha koptu aramızda.

Gece saat 12.00. den sonra balık kesti denebilir. Bunda rüzgarın yön değiştirmesi ile yerimizi kaybetmemizin de etkisi oldu sanırım. Gerçi bizim ekibe bakarsanız, akıntı, rüzgar falan hikaye, kesin İbrahim uzaktan okuyup üflemiştir, o yüzden balık kesti dediler. Üstüne üstlük bana hitaben, sağı solu arayıp balığı nazar ettin diye de söylendiler.
Çapa kaldırıp fazla uzaklaşmadan tekrar çapa attık, ancak ilk saatlerdeki tadı yakalayamadık. Balık kesince Göksel, Nadir abi ve Anıl ara ara şekerleme yaptılar, ekipte hiç uyumayan sadece Murat abi ile bendim.

Sabahın ilk ışıkları ile rüzgar hızını arttırdı, teknede çalkalanıp durduk. Bu saatlerde, esas itibari ile lidaki beklentimiz vardı. Ancak beklediğimiz kadar vuruş alamadık. Yine de Murat abi ve Nadir abi bu saatlerde toplam 3 adet lidaki almayı başardılar.

Saat 09.00 civarı hava iyice yattı, sabahki esintiden eser kalmadı. Hamsileri değerlendirmek için uskumru yoklaması yapmaya karar verdik. Alman adası avlağına doğru rotamızı belirleyip demir aldık. Alman adası avlağında, zoka ile uskumru denemelerine başladık. Burada Süleyman kaptan ve ekibi ile karşılaştık, selamlaştık. Uskumru beklenen kadar kalabalık sürüler halinde gezmiyordu. İlk uskumruyu ben aldım, sonra Murat abi de iki adet aldı. Nadir abi bize özendi ve o da uskumrusunu aldı. Anıl inat ve sabırla çapari denese de maalesef netice alamadı. Çok söyledik gel zoka at diye ama inadını kıramadık. Balığın seyrek olması ve bizdeki yorgunluğun had safhaya ulaşması sonucu öğleye doğru dönüş yoluna geçtik. Limana vardığımızda saat 13.00. civarı idi. Ben tekneyi toparlamak için kaldım, ekibi yolcu ettim.

Güzel bir av oldu. Adet olarak az olsa da mercan, lidaki, uskumru ve istavritten oluşan nitelik olarak kaliteli balık aldık diyebilirim. En azından, deniz ve doğa ile içiçe ağız tadıyla bir av yaptık, haftanın stresini attık bu herşeyden daha önemli benim için.

Daha bereketlisi sizlere denk gelsin.

Av'dan bazı kareler...

Murat abi ve ben...

Nadir abi ve Murat abi...Espri olsun diye aynı anda alınan küçük ve büyüğü birlikte fotoğrafladık. Küçük hanos haliyle denize iade edildi.

Bir başka enstantane...

Murat abi...

Nadir abi...

Bir başka kare...

Dönüş yolunda deniz kuşları...

Ekip arkadaşlarım, Anıl, Murat abi ve Nadir abi...Sağ taraftaki öbek halindeki balıklar, fotoğraflamaya değer görmediğimiz kopez ve izmarit tayfası...

Yakaladığımız balıklar...

Bu mesaj en son " 07-11-2010 " tarihinde saat 18:40 itibariyle Çağatay tarafından düzenlenmiştir....
Çağatay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-11-2010, 12:13   #2
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Tebrikler Çağatay arkadaşım mercanlar güzel gözüküyor yorgunluğa değmiş daha iyi avlar temennilerimle selamlar.

Bende sizinle tanışmak isterim bizim tekne askeriyenin oradaki limanda alargada duruyor ismi silver angel kısmet olursa mutlaka tanışırız hoşçakal.

Bu arada resimden anladığım kadarıyla aynı limandaymışız.

Bu mesaj en son " 08-11-2010 " tarihinde saat 07:14 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Raif Yelkenci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2010, 14:05   #3
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Pembe/Beyaz'lar göz kamaştırıyor vallahi... Bir dahaki sefere benim Al Yanaklı/Kalın dudaklı'lardan daha fazla denk gelmesi dileği ile rastgele...

1963-izmir

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2010, 15:25   #4
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Çağataycım kutlarım seni ve tüm ekibi balıklar az olsada süper afiyet olsun.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2010, 18:56   #5
Çağatay
Miço

Alıntı:
Raif Yelkenci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Raif kaptan, evet aynı limandayız. En kısa zamanda tanışmak dileği ile yorumun için teşekkür ederim.
Eski 07-11-2010, 19:41   #6
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Çağatay Abi “yetiş İbrahim, çabuk gel ” deyince önce Korktum Allah korusun bir şey oldu sandım. Sonradan balıkta olduğunu söyleyince rahatladım ve sevindim.
Maşallah çok güzel bir av olmuş.
Tüm ekibi kutlarım.
Denizdeki bütün balıkları bitirmişsiniz.
Biz'lere balık kalmamış...

Alıntı:
Raif Yelkenci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Alıntı:
Çağatay tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Raif kaptan, evet aynı limandayız. En kısa zamanda tanışmak dileği ile yorumun için teşekkür ederim.
Raif Abi üçümüzün teknesi aynı limanda nasip olursa hep beraber balığa çıkarız.

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2010, 19:44   #7
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

çağatay biladerim paylaşım için teşekkürler

harika bir ekip ile çok güzel bir av olmuş dahada iyilerinin olması dileklerimle
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-2010, 20:26   #8
Çağatay
Miço

Alıntı:
ibrahimz35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Denizdeki bütün balıkları bitirmişsiniz.
Biz'lere balık kalmamış...
Vay, vay, vay...
Kedi olalı 3-5 parça mercan tuttuk hadi rapor yazalım dedik, bakıyorum ustalar bıyık altından gülümsemiş bize.

Yarın lodos fırtınası başlıyor, iyisi mi ben yarın akşam limana bir yollanayım, neydi sizin teknenin ismi ? [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Eski 07-11-2010, 20:46   #9
Çağatay
Miço

Alıntı:
Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çağatay biladerim paylaşım için teşekkürler

harika bir ekip ile çok güzel bir av olmuş dahada iyilerinin olması dileklerimle
Hasan abi, yorumuna teşekkür ederim. Dostlarla birlikte karınca kararınca bir av oldu aslında, sizlerle paylaşmak istedim. Valla ben nereye bölüneceğimi de aslında şaşırdım. Bir yandan teknem var onunla çıkmasam olmaz diğer yandan kıyıdan çupra avı virüsü bir kere bulaştı bundan artık kurtuluş yok. Dur bakalım haftaya bayram tatilinde ne yapacağız, kaça bölüneceğim şimdi onun hesabını yapıyorum.
Eski 07-11-2010, 20:51   #10
Çağatay
Miço

Alıntı:
oltamisina tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Pembe/Beyaz'lar göz kamaştırıyor vallahi... Bir dahaki sefere benim Al Yanaklı/Kalın dudaklı'lardan daha fazla denk gelmesi dileği ile rastgele...
İshak abi, pembe beyazlar hariç hiç üstünü çizme o diğerlerinin. Zaten bende üstü çizili onların. Hatta altlarını da çizdim, yetmedi bir de fosforlu kalemle işaretledim

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları