Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-05-2009, 09:41   #1
mc_scream
Oltacı

Varsayılan 1 mayıs 2009 av rezaletim :)

ilk önce kötü bir gün geçirdim aksilikler peş peşe geldi ama beni ava gitmemi engellemedi dilediğim saatte bölgeye ulaşamasamda güzel manzaralar eşliğinde yola koyuldum uydu resimlerindeki gibi 3 aşamalı bir yolculuk oldu ilk önce Yanıktaş köyüne gittim Köye varmadan önce tam oluşumu tamamlanmamış narmanın turistik yeri peri bacalarının önünden geçtim ver bir iki kare resim aldım

ardından aksilikler peşimi bırakmadı motorumun lastiği olmadık bir yerde patladı. ilçeden yaklaşık olarak 15 km uzaktaydım ve araç geçecek bir bölge değildi telefonumun çekmesi için yüksek bir tepeye çıktım ilçeden bir taksi çağırdım taksi gelene kadar lastiği söktüm ve ilçeye lastiği tamire gittim.
Çok zaman kaybetmiştim ve mola vermeden kalan yolumu bitirmeliydim.lastiği hallettikten sonra son gaz yoluma devam ettim ve Başkale köyüne varmadan önce bu manzara karşısında oturup bir mola vermeden ve bir iki kare resim almadan olmazdı.

buradan sonra yolumu tamamlamam için sadece 15 km kalmıştıki ben tabelayı farketmedim ve 10 km lik bir sapma yaşadım Boğa kale köyüne varınca benim jeton düştü hemen durup soluklanmadan geri döndüm ve tabelayı bulana kadar ilerledim ve karşınızda tabela
daha sonra kalan yoluma devam ettim Çaylıca Köyünü Çivili köyünü ve ardından Hamidiye köyünü geçtikten sonra değşet bir rampa tırmandım bulundğum yerde katman katman kar vardı ve çıkışım kadar inişimde çok uzun ve virajlıydı. sanırsam rakım 2400 falandı çünkü bu kar güneş gören açıklık bir yere göre çok fazlaydı. Ve farkettim ben hiç video çekmemiştim ve bu manzarada sizlere bulunduğum yeri anlattım.
http://www.metacafe.com/watch/2773472//"></a> - <a href="http://www.metacafe.com/">These bloopers are hilarious</a></font>

daha sonra göleti görünce aklım başımdan gitti ne fotoğraf çekmek nede video çekmek aklıma geldi dediğim gibi gölette ne tür balık mevcut bilgim yoktu tüm malzemelerimi almıştım yanıma 45 dakika kadar ne balığı olduğunu araştırdım rakım 2100 falandı sanırım çünkü göletin büyük bir kısmı halen buzdu ve bana kalan ufak bölgede bir hayli sazlıktı. daha sonradan farkettimki gölette tatlı su kefali diye bilinen balığın olduğunu lakin o balığı sevmememe rahmen irilerinden yeteri kadar yakaladım fakat videoda anlattığım üzere çeken ben olduğum için balıkların yakalanmalarını çekemedim herkesin bu balığı bildiği için balıklarıda resimlemedim zaten sevmiyordum bu balığı gölette 3 saat kadar durduktan sonra benim jeton yeniden hareketlendi ve video çekmeyi akıl etti

<embed src="http://www.metacafe.com/fplayer/2773549/.swf" width="400" height="345" wmode="transparent" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true"> </embed><br><font size = 1><a href="http://www.metacafe.com/watch/2773549//"></a> - <a href="http://www.metacafe.com/">The most amazing videos are a click away</a></font>

dehşet yorgundum ve umduğum balık yoktu fakat sazlıkların içerisinde çok iri balıklar vardı sazlıkların içinde balıkları gittiği güzargahı görebiliyordum sazlar resmen sağa sola yatıyordu ve sazlıklar çok sıktı arasına olta atma fırsatım olmadı.Herneyse video çektikten 1-2 saat kadar sonra dönüş yoluna koyuldum bu sefer avımın bitmesi nedeni ile rahattım ve durduğum heryerde biri iki kare resim aldım.
Çaylıca köyünden kareler ve köyün buz gibi akan çeşmesinden sizler içinde kana kana su içtim
Dönüş yolunda başkale köyüne az kala çektiğim resim

başkale köyünden sonraki yol biraz daha rahattı çok keskin virajlara ve uçurumlara sahip olan yol bir çok güzelliğide içinde barındırıyordu.
Tahtadan bir köprü ve altında aslında yaz aylarında normal akan lakin kar sularının erimesi sonucu resmen çağlayan ve burada süper alabalığın olduğu bir dere

ana yola çıkmama az kalmıştıki hayvanlarını otlatan bir çoban ve karşıdada peri bacaları göründü. yaklaşık 1.5 saattir dünüş yolundaydım ve bu benim için sevindirici bir durumdu.
ve yolculuğumun sonu sayılan asfalt

NOT:Youtube videolarımı ekleyemedim "An unknown error occurred." sürekli bu hatayı veriyor videoyu her formata soktum ama olmadı. eklemeyi bitirdiği takirde aralarda bulunan video lara ekleyeceğim saygılarımla..

BURSA/ERZURUM
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 02-05-2009 " tarihinde saat 11:23 itibariyle mc_scream tarafından düzenlenmiştir.... Neden: video ekleme
mc_scream Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-05-2009, 09:55   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Önder abi seninki tam camel trophy olmuş bu güzel macerayı fotoğraflarıyla birlikte paylaştığın için teşekkürler.
videoları dailymotion.com'a yükleyebilirsin birde oraya dene istersen.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-2009, 10:46   #3
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Önder Bey, çok güzel bir macera olmuş tebrik ederim.
Videolarını bekliyoruz

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-2009, 11:24   #4
mc_scream
Oltacı

http://www.metacafe.com/watch/2773549//"></a> - <a href="http://www.metacafe.com/">The most amazing videos are a click away</a></font>

Videoyu ekleyim derken ortalığı mahfettim )

BURSA/ERZURUM
Eski 04-05-2009, 09:25   #5
ibrahimsepetçi
Kaptan

ibrahimsepetçi kullanıcısının avatarı

tebrikler belgesel tadında bir sunum.emeğine sağlık.
Gözlerin gibi yeşil.
Üzüntülerin kadar siyah.
A rh+

Bastığın Toprakla Vuracağın Av Arasındaki İnce Çizgiyi,
Yüreğindeki Heyecan Doldurabiliyorsa İşte O Zaman Avcısın...
ibrahimsepetçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-2009, 09:15   #6
kocabalık
Tayfa

kocabalık kullanıcısının avatarı

taygun un dediği gibi sanki camel tropy olmuş ama yinede keyiflidir rastgele
Eski 06-05-2009, 00:45   #7
mc_scream
Oltacı

evet arkadaşlar av istediğim gibi olmasada gayet keyifliydi gitmediğim yerleri gezmek benim için çok heyecanlı oluyor lakin daha öğreneceğim çok şey var balık avı konusunda bunlarıda sizlerin yardımı ile inşallah öğreneceğim yorumlarınız için çok teşekkürler.

BURSA/ERZURUM
Eski 06-05-2009, 15:12   #8
halim20
Tayfa

halim20 kullanıcısının avatarı

Önder paylaşım için teşekkürler.. Bayağı maceralı olmuş senin av..
halim20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-2009, 09:15   #9
ala-i kırmızı
Oltacı

ala-i kırmızı kullanıcısının avatarı

sevda budur,dumanı üstünde türkü tadında,samimiyetiniz için teşekkürler,

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları