Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Baba Yalçın

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-05-2012, 22:13   #1
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Varsayılan 900 Uskumru Küvette "Karadan"

900 Uskumru Küvette "Karadan"

Eski 13-05-2012, 12:08   #2
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

bu kadar balığı napacaklarmış ki ??

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2012, 17:59   #3
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
Ege Demirağ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu kadar balığı napacaklarmış ki ??
Ege'cim belliki çok acıkmışlar, hiç sönmiyecek bir mangalla devamlı ızgara. Saygılar.
Eski 13-05-2012, 19:30   #4
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

İşin cılkını çıkartmak ve sonrasında ise bir çuval inciri mahvetmek atasözlerimiz sanki bu olaya tam oturuyor.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2012, 20:58   #5
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İşin cılkını çıkartmak ve sonrasında ise bir çuval inciri mahvetmek atasözlerimiz sanki bu olaya tam oturuyor.
İşin başka boyutuda kader utansın. Ne balıklar kimlerin elinde. Bizimkilerin neslini kurutmalarınada hiç girmeyim.
Eski 13-05-2012, 21:08   #6
bnymnblr
Çımacı

bnymnblr kullanıcısının avatarı

Adamlar olta ile bizim ticari balıkçılardan daha fazla tutuyorlar. Ama adamlar işin ucunu epeyce kaçırmışlar.

Varlığında kıymetini bilmediğimiz şeylerin yokluğundaki tokadıyla uyanacağız. Gelecekte daha büyük sıkıntılar çekip daha fazla geçmişe özlem duyacağız.
bnymnblr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2012, 21:12   #7
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
bnymnblr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Adamlar olta ile bizim ticari balıkçılardan daha fazla tutuyorlar. Ama adamlar işin ucunu epeyce kaçırmışlar.

Bünyamin'cim tabi senin ticari balıkçından fazla tutarlar. Neden Okyanus takımlarınla küçücük gölde 50 sene kazıdılar yetmedi lamba yaktılar. Şimdi huzura ermişlerdir.
Eski 14-05-2012, 07:13   #8
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Peki Yalçın abi bizi geçtim, zaten herşey malumumuz, ama bu adamlar olta ile bu kadar balığı tutup sonrada bitarafını yıkadığı küvete atabiliyor ise (ki sonra hangi mide ile yediler veya yedilermi köpek mamasımı yaptılar bilemiyorum) bu balıklar nasıl oluyorda o bölgelerde çoğalabiliyorlar. Yüklediğin balık videolarının bir çoğunda balık tutan kişilerin gözlerindeki ve ses tonlarındaki hırsı görebiliyorum. Bizimkilerden farkı yok gibi. Yani bizde balık bol iken (15-20 sene önce) hangi oltacı küveti doldurmuştur bilemiyorum. Bunların amatörü böyle ise profosyeneli nasıldır tahmin bile edemiyorum.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2012, 19:18   #9
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Peki Yalçın abi bizi geçtim, zaten herşey malumumuz, OKEY ama bu adamlar olta ile bu kadar balığı tutup sonrada bitarafını yıkadığı küvete atabiliyor ise (ki sonra hangi mide ile yediler veya yedilermi köpek mamasımı yaptılar bilemiyorum) BENİ İLGİLENDİREN KISMI KÜVET DEĞİL TUTULAN BALIK ÜSTELİK HEMDE KIYIDAN İŞİN BİZDEKİ YANI AĞIR METAL TOKSİK ATIĞI BIRAK MARMARA'YA DİĞER KANALİZASYONDAN AKANLARIN YANINDA KÜVET MELAKE KALIR HERHALDE. bu balıklar nasıl oluyorda o bölgelerde çoğalabiliyorlar. DEVLETLERİN ALDIĞI KORUMA ÖNLEMLERİNDE YATIYOR İŞ.Yüklediğin balık videolarının bir çoğunda balık tutan kişilerin gözlerindeki ve ses tonlarındaki hırsı görebiliyorum. Bizimkilerden farkı yok gibi. İNSANLARIN ÇOĞUNUN DOĞASI BÖYLE, AMATÖRLERİ KASTEDİYORSAN ENDÜSTRİYELLERİN YANINDA ONLARIN ESAMESİ BİLE OKUNMAZ, EĞER Kİ ZARARI VARMI DERSEN YEKUNA VURURSAN VAR TABİKİDE BAZI KONULARDA, AMA ZURNANIN SON DELİĞİ MUKABİLİNDE Yani bizde balık bol iken (15-20 sene önce) hangi oltacı küveti doldurmuştur bilemiyorum. VALLA ONU BENDE BİLMİYORUM TUTAN YEMİŞTİR KOMŞUYA DAĞITMIŞTIR TİCARİ OLARAK TUTAN (GELENEKSEL) HEM SATMIŞ HEM KENDİNE AYIRMIŞTIR. Bunların amatörü böyle ise profosyeneli nasıldır tahmin bile edemiyorum. BUNLARA EN İYİ ÖRNEK AB ÜLKELERİ, BİRDE JAPONLAR. ONLAR BALIKÇILIK KONUSUNDA SABIKALI KONU YERİ GELDİKÇE İZLEYİP BİR KARARA VARIRSIN O ZAMAN.

VİDEONUN ALTINA BAKINIRKEN BİR YERE DOKUNUNCA YAZILAR ÇIKTI GOOGLE TRANSLATE YAPINCADA (KORKUNÇ TARZANCA) ALTTA BİRAZINI AYIKLADIM. GALİBA BUNLAR HANGİ ÜLKEYSE GÖÇMEN YA DA ÇALIŞMAYA GİTMİŞLER. ACAYİP FIRÇA YEMİŞLER, VİDEO KOPYASINI İLGİLİ MERCİLERE GÖNDERMİŞLER BUNLARIN SINIR DIŞI EDİLMESİ LAZIM SİZİN AİLE SINIR DIŞI OLACAK GİBİLERDEN. BİRKAÇ TANE TUTMAK VARKEN BU AÇGÖZLÜLÜK NİYE BU KADAR ÇOK BALIK TUTMAK KATLİAM İĞRENÇ FALAN YAZMIŞLAR. NİYE BUNLARA BUZ KOYMADINIZDA KÜVETE YATIRDINIZ, APTAL ARKANIZ NE KADAR TEMİZ FALAN. 10 BALIK TUTTUN SORASINI SERBEST BIRAK DEMİŞ. BALIK TUTULAN YERDE OTURMA İZNİ OLMAYANLARIN ORDA O KADAR BALIK TUTMAMASI GEREKİR DİYORLAR. BUNU YAPANLARA LANET OLSUN SİZE MIZRAK TABANCA İLE ATEŞ ETMEK İSTİYORUZ DEMİŞLER. İSKELEYE GEÇERKEN DENETLEMEK YERİNE NİYE PASAPORT KONTROLÜ YOK MERAK EDİYORUM DEMİŞLER. REKOR KIRMAK PAHASINA BU KADAR AVLANMAK UTANÇ VERİCİ BİR DURUM ZİHİNLERİNDE PROBLEM VAR DEMİŞ.
İŞTE AHMET'ÇİM TARZANCADAN BEN BU KADAR ANLADIM VE AYIKLADIM ANLADIĞIM KADARIYLA HAYLİ TEPKİ GÖRMÜŞLER. ASLINDA BU TERCÜME İŞİ TAMDA ABD'DEKİ ARKADAŞIN İŞİ AMA BUNUNLA ONU MEŞGUL ETMEK İSTEMEDİM. İNGİLİZCESİ İYİ OLAN BİRİ VARSA, O TERCÜME EDERSEDE DAHA İYİ OLURDU. BİZ OKULDAN AYRILALI OLMUŞ 40 YIL. YAZININ BAZILARINI İRİ YAZDIMKİ GÖZLERİM BAYRAM ETTİ. BİZİM BALIKÇI OLARAK PEK BİLGİSAYARLA İŞİMİZ OLMAZDA BÜYÜK YAZI BAĞIRMAK FALAN ANLAMINA GELİR DEMİŞTİ BİRİSİ. BENİM İÇİN BÖYLE BİR ŞEYİN HİÇ ALAKASI YOK. YERİ GELMİŞKEN DEYİNEYİMDE ARKADAŞLAR BİLSİN İSTEDİM. MALUM GÖZDENDE AMELİYAT OLDUK UFAĞA BAK BAK SULANIVERİYOR.

Peki tüm salaklar bu teori jus kaybolmak anlamıyorum ...

Hepimiz arkadaş aile değil, çok bencil twats benzeri tüm balıklar paylaşmak arada ....

Kendinden utanmalısın. Bizim sahil şeridi etrafında balık durumu anlamıyorum.

pot için birkaç tutmak yanlış varken hiçbir şey. Katliam o kadar çok balık iğrenç.

Ben onların çoğu bütün gıda zehirlenmesine çürümeye ve size umut

Karnımda için hasta hissediyorum.
Idiots

Bu arada biz dostlarımıza aile değil, çok bencil twats gibi için tüm balıklar paylaşmak ... ""

kendi ailelerini beslemek için denize yeterince "balıklar" yoktur ...

DEFRA için video bir kopyasını gönderdi, onlar sizinle doğrudan temasa geçecektir, belki de sadece bir iyi olacak, ama parmak çarpı işareti, onlar sizin ve "aile" sınır dışı olabilir

ikincisi, iv'e bütün parti ve haversacks görerek, korktuğum olmamıştı ...................... bir patlamayla kadar gitmek dover kale bekliyordum!

Neden sizin küvet hepsini koymak istiyorsunuz?
Bunları taze tutmak için buz kullanın musun?? Onlarla balık çürüyen o gruba paylaşmak eğer aileniz ya da arkadaşlarınızla umurunda olmamalıdır.

seni aptal paki cunts jerusolem balık gitmek

Bu sorumsuz balıkçılık! Sana Kızılderililer Büyük ailelere sahip biliyorum ama Mick alıyor. Balıkçı bu tür karşı kurallar olmalıdır. Yaklaşık 10 balık sonra onu yakalamak ve sadece serbest olmalıdır! Saf açgözlülük!!!

Wankers size çok lanet bana mızrak tabanca ile ateş etmek istiyoruz

Hepsi Pa ** ler Thats, suyu dışarı uskumru ripping gün dışarı günlük orada oturmak yok. bunu yapmaları mümkün olmamalı!

Üzgünüm ama im yaklaşık size 90 balık her i bizi 1991 ve 4 avlanmış yakalanmış demektir Eğer 10 1200 balık yakaladı ama iyi deniz bir değişiklik olduğu sakin görünüyordu yine de yapılması vardı orada etkilenmemişti

yerine iskele geçer denetlemek yerine, neden pasaport kontrol yok neden bazen merak ediyorum!

bir rekor kırarak pahasına kullanılan büyük bir spor ve geçiş zamanı görmek için böyle bir utanç, zihin, prob kendi kırmak saymak bir günde admiralty iskelede 900 yabancı rekor toparlayabilirdi!

tamam sen 900 var değil biri için balık yaklaşık 4 kutu kadar yaklaşık 600 balık var ve orada dingil sonra övünmekten iki vanlar koyabilirsiniz yaklaşık 7 veya 8 çok az, her biri 100, sadece, aksi takdirde orada tamamen aptal, ve ne zaman balık, kim iş size düşündün arkanızda kadar temiz?

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları