Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-02-2008, 13:08   #1
mufi
Guest

Varsayılan İzmirlilere duyuru.

Gümüldür den sahile ana yola çıktıktan sonra güneye (selçuk) istikametine giderken ilk köprü tahtalı deresidir. burada gümüldürün arıtması vardır. ancak tahtalıda ne çeşit balık varsa burada mevcuttur ve azman boylarda..

esas önemli olan 1/2 km daha ilerde Deniz atı moteli ve yanında azmak vardır.. yani 2, köprü. bu azmak yıllardır denize baglantısı mevsimine göre açılır ve kapanırdı. ancak Yerel yönetim 2 ay öncesinden bitmiş oldugunu ögrendiğim harika bir düzenleme yapmış.
1- denize taraf olan dereyi genişletmiş
2-kenarlar temizlenip 45,drece egimli kaya dolgusu yapılmış
3-deniz kenarına kadar araba yolu yapılmış
4-deniz ile baglantısı yaklaşık 15/20 metre olup kapanma ihtimali kesinlikle yok.
5-denizden ana asfalta/köprüye kadar olan kısım boyunca binlerce kafal sürüler kalinda geziyor..kilodan fazla irilikte atlıyor vs. bu da şu demektir..bu azmak son iki aydan beri çeşitlilik açısından ileriye dönük. çok şeyler vaad ediyor. mutlaka buraya levrek te girecektir./ yılan balıgıda/lidakide/ vs.
nitekim buradan bir komşumuz ile oraya yaptıgımız bir gezi de(dün) suyun her zamankinden daha berrak oldugunu gördüm. ve ekmek ile kefal avlıyanlar vardı
zamanında ve saatinde at/çek avcılıgda yapılabilir..
bilgilerinize .
kolay gelsin

Bu mesaj en son " 17-02-2008 " tarihinde saat 13:11 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-02-2008, 13:36   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yav canım abim kar yağıyor İzmir'de bile sen nerelerde geziyosun cık cık cık. Sonra hastayım deme bak ona göre

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-2008, 16:02   #3
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Abi bilgi için sağol...

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 10:14   #4
AŞKIN
Oltacı

AŞKIN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gümüldür den sahile ana yola çıktıktan sonra güneye (selçuk) istikametine giderken ilk köprü tahtalı deresidir. burada gümüldürün arıtması vardır. ancak tahtalıda ne çeşit balık varsa burada mevcuttur ve azman boylarda..

esas önemli olan 1/2 km daha ilerde Deniz atı moteli ve yanında azmak vardır.. yani 2, köprü. bu azmak yıllardır denize baglantısı mevsimine göre açılır ve kapanırdı. ancak Yerel yönetim 2 ay öncesinden bitmiş oldugunu ögrendiğim harika bir düzenleme yapmış.
1- denize taraf olan dereyi genişletmiş
2-kenarlar temizlenip 45,drece egimli kaya dolgusu yapılmış
3-deniz kenarına kadar araba yolu yapılmış
4-deniz ile baglantısı yaklaşık 15/20 metre olup kapanma ihtimali kesinlikle yok.
5-denizden ana asfalta/köprüye kadar olan kısım boyunca binlerce kafal sürüler kalinda geziyor..kilodan fazla irilikte atlıyor vs. bu da şu demektir..bu azmak son iki aydan beri çeşitlilik açısından ileriye dönük. çok şeyler vaad ediyor. mutlaka buraya levrek te girecektir./ yılan balıgıda/lidakide/ vs.
nitekim buradan bir komşumuz ile oraya yaptıgımız bir gezi de(dün) suyun her zamankinden daha berrak oldugunu gördüm. ve ekmek ile kefal avlıyanlar vardı
zamanında ve saatinde at/çek avcılıgda yapılabilir..
bilgilerinize .
kolay gelsin
abi çok teşekkür ederim.
biraz araştırdım yer burasımı abi ?
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
AŞKIN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-2008, 17:48   #5
arayadis
Çımacı

arayadis kullanıcısının avatarı

Ben 2 hafta önce gittim denizle buluştuğu yerde avlandım.Kefal avcılığını fazla iyi bilmiyorum hep dip denedim, ben avlanırken çok küçük balıklar vardı dil balığıda..Akşam 7 ye doğru sanırsam levrek kıyıya yaklaştı ve küçük balıklar suda zıplayarak kaçıyorlardı.Ama Mufi abinin dediği gibi ilerde çok güzel bir avlak olucak gibi.Herkeze rasgelsin.
arayadis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları