Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Resmi Avcılık Duyuruları

Resmi Avcılık Duyuruları Sirküler, yasaklar ve benzeri konular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-05-2007, 22:35   #1
orca
Oltacı

Varsayılan 37/2 sirkulerde degisiklik...

Denizlerde ve İçsularda Amatör (Sportif) Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 2006-2008 Av Dönemine Ait 37/2 Numaralı Sirkülerde Değişiklik Yapılmasına Dair Ek Sirküler 23/05/2007 tarih ve 26530 sayili Resmi Gazete'de yayinlandi.

Deniz icin sadece Yazili Orkinos hakkinda bir degisiklik var, esas degisiklikler Avlanmaya tamamen yasak ve kismen yasak icsular hakkinda.

Ankarali avcilari sevindiren bir haber var...

bilginize...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
orca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-05-2007, 06:54   #2
mufi
Guest

Arkadaşlar hatırlarsan uzun zamandır benim kafamı kurcalıyan bir konuydu bu selçuktaki gebekirse/barutçu tarafları ..defalarca bakanlıga yazılar yazmıştım.hatta 2 defa bu sayfalarda konuyu açmıştım.bu bölgedeki gebekirse ve barutçu havalisi. şimdi yasaklar listesinden çıkmış ama bakalım yaban hayatı koruma müd. hala ısrarını sürdürecekmi? aslında buralarda usulüne uygun tatlı su avcılıgı yapılmalıdır.Devletin işi de denetimi arttırmak.bu gün yaban hayatı il müd arayıp daha detay bilgi alacagım..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-2007, 07:48   #3
orca
Oltacı

muvaffak abi,

aldigim duyumlara gore, sirkulerdeki bu degisiklikte, en azindan kapulukaya barajinin yasakli listesinden cikmasinda Ankara menseli Rastgele-Der'in calismalarinin etkisi buyuk.

Yani demem o ki, sizin, benim, Ahmet'in, Mehmet'in bireysel cabalari bu tip konularda maalesef yetersiz kalmaktadir. Ama organize olmus bir Sivil Toplum Kurulusu'nun, kurumsal kimlige sahip bir baski unsuru olarak etkisi bireysel girisimle kiyaslandiginda hayli yuksektir.

Orgutlenmek, derneklesmek konusunun ne kadar onemli olduguna iyi bir ornektir bu degisiklik...
Eski 29-05-2007, 08:34   #4
mufi
Guest

Alıntı:
orca tafarından gönderildi
muvaffak abi,

aldigim duyumlara gore, sirkulerdeki bu degisiklikte, en azindan kapulukaya barajinin yasakli listesinden cikmasinda Ankara menseli Rastgele-Der'in calismalarinin etkisi buyuk.

Yani demem o ki, sizin, benim, Ahmet'in, Mehmet'in bireysel cabalari bu tip konularda maalesef yetersiz kalmaktadir. Ama organize olmus bir Sivil Toplum Kurulusu'nun, kurumsal kimlige sahip bir baski unsuru olarak etkisi bireysel girisimle kiyaslandiginda hayli yuksektir.

Orgutlenmek, derneklesmek konusunun ne kadar onemli olduguna iyi bir ornektir bu degisiklik...
Onurcum yanlız şu varki yukarıda bahse konu baraj dogal hayatı koruma veya milli park sınırı içide ise yine izin yok...ona bakmak lazım..
2,si dernekler yasasını kabaca bir gözden geçirdimde biz tür site üyleri için biraz zor bir olay yani en az 7 kişi ile kurulan bir derenegi 20 kişi ile de kursan yarın öbür gün çıkabilecek bir sorun ki bunu halen yaşıyoruz burada.
derneğe zarar verir ve belkide dağılmasına sebep olur. bu durumda ortaya konulan emekler+yasal işlemler+ve maddi destek hepsi boşa gider.sadece kurucuların degil üyelerinde aynı kafada olması gerekir.
bence sende bir dernekler yasasını oku bak bayagı işlemleri avar..
dernekten amaç bence öncelikle güçlü bir mali taban olacak ve üyelere her türlü yardımı kolaylıgı yapacak. genel amaç bu türkiyede. en basitinden izmirde yada istanbulda kurulan bir amatör balıkçı dernegi elazıgdaki üyesine orada bulamadıgı bir malzemeyi veya malzemeleri ucuz fiata temin edip üyeye ulaştırması./zorda kalan bir üyeye el uzatması/ daha da ile gidip mali gelir getirecek bir yatırım yapması. vs.ayrıca bu dernege ilk kuruluşta maddi manevi destek saglıyacak birkaç saglam paralı özel kuruluşta olmalı.hem reklamı yapılsın bu pencerelerden hemde üyelere faydası olsun.Ayrıca şuna pek inanmıyorum ki bir amatör balıkçı derneğinin sulak alanların kurutulmaması
konusunda yasal kurumlara yaptırımı olsun.bunları engellesin.. yasa koyucunun ve takipçinin 1 kişinin de dilekçesine ne cevap veriyorsa derneğinde yazısına aynı cevabı verir kanatindeyim. baksana her gün tv kanallarında neler izliyoruz.
tüm türkiyeye izletilen bir olumsuzluk ait oldugu kurum tarafından düzeltiliyormu?? hayır. aynen devam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-2007, 10:10   #5
orca
Oltacı

muvaffak abi,
deneyimlerinize hurmetim sonsuz. sizin 50 yillik benim 34 yillik yasantilarimizda her ne kadar bu "aynen devam" klisesini, kullanmamizi gerektirecek ornekler her zaman karsimiza ciksa da, kabullenmekte hala zorluk cekiyorum.
bireysel tavrin guzelligini ve onemini yadsimamakla birlikte, beraber olmanin, organize olmanin, orgutlu olmanin daha guclu bir yapi olduguna da inaniyorum.
Dernekler yasasini az cok bilirim. Bazi dernek uyeliklerimin yanisira, cok degerli bir vakifin da YK uyesiyim. Yani birlikteligin, organize olmanin teorik zorluklari kadar pratikteki zorluklarini da gayet iyi bilirim. Ama pratikte elde edilen kazanimlar ve gucun de farkindayim.
Yazdiklarinizin bir tek cumlesini bile yadsimiyorum. Yazdiklariniza sonuna kadar katilmakla birlikte, isin icinden biri olarak farkli bir bakis acisi da tasiyor ve "aynen devam" dememek icin sivil toplum kuruluslarinin gucune inanmali diyorum.
Eski 29-05-2007, 19:36   #6
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Onur kardeş rastgele -der.etkisi nedir açıklarsanız sevinirim.

Ayrıca bugüne kadar etkisi nedir.?

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-2007, 21:56   #7
orca
Oltacı

Alıntı:
turna tafarından gönderildi
Onur kardeş rastgele -der.etkisi nedir açıklarsanız sevinirim.

Ayrıca bugüne kadar etkisi nedir.?
kisa adi rastgele-der olan Rastgelebalıkçı Amatör Olta Balıkçıları Derneği Ankara menseili bir dernek. Uyelerinden takip ettigim bazi isimler, amator balikcilik konusunda hayli yetkin ve sirkuler calismalarina katkida bulunan isimler.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresinden dernekle ilgili daha detayli bilgi alabilirsiniz.
Eski 30-05-2007, 14:35   #8
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Onur Bey ; aramıza katıldığınıza sevindim, hoşgeldiniz. Sizin gibi arkadaşlarla birlikteliğimiz artacak ve daha güclü olacağız... Sevgiler...
Eski 03-06-2007, 21:00   #9
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Onur bende Ankara dayım,derneği senden iyi tanıyorum.bu güne kadar hiçbir faaliyetleri olmamıştır.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 22:37   #10
Rauf
Guest

Ben akdenizde avlanan amatör olarak akdeniz palamutu veya kan palamutu diye anılan aslında isminin yazılı orkinos olan bu türün 45 cm den kısa olanlarımı yasaklanıyor acaba sirkülere göre.bunu pek anlıyamadım.lütfen acarmısınız onur arkadaşım.Eğer hal böyleyse sizi temin ederim bu yasağa akdenizde olta balıkcılığı yapan yapmayan amatör veya profosyonel balıkcı olsun bu yasağa uymaz.bu bırakın palamutları torik olsun gibi bir şey.İnşallah uyulur saygılar.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Bir yazılı orkinos örneği.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları