Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Misinalarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-12-2006, 13:33   #41
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam arkadaşlar,Selimin yollamış olduğu çeker tabelasına ilaveten,bu ürünün normal ürünlere tekabül eden çaplarını sunmuş,örneğin 20 Test FireLine çap çekeri normal 8 liğinkine eş imiş,sevgilerimle
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Graphic1.jpg (45,9 KB, 159 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-12-2006, 21:34   #42
Thordius
Oltacı

Abi benim bildiğim bi söz var;"ince takım avcı takım".Bu sözden yola çıkarak misinamı en ince konuma getirdim.Ancak ince takımın bir kusuru var.Oda çekeri.Kopma riski çok çok yüksek.Ben en ince olarak 0.06 olarak buldum. BERKLEY WHITPLASH PRO 0,06 çekeride yüksek 10kg çekebiliyor.birde yine BERKLEY WHITPLASH PRO nun 0.28 olanı var bu da tam yayıncı için!57kg testi var.
Ve bir kaç sorum olacaktı:
*İnce takım kullanmak iyimidir sizce?
*Kullandığım BERKLEY WHITPLASH PRO 0,06 iyi bir ip mi?(eğer değil ise ne tavsiye edrsiniz?(kaşık için))

saygılar...RASTGELE
(kaşıkçı[Alba star VISION 2001(180) sopa+ RR30 makina BERKLEY WHITPLASH PRO 0,06 misina)
Thordius Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 23:09   #43
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Güzel bir kaç malzeme daha aldım bunlardan birkaçıda OKUMA Inspira is 20 iki tane ve Inspira 50 bir tane gerçek fiyatları toplamının 400 euro civarında ben üçüne 90 euro verdim hepside yeni hiç kulanılmamış paketlerinde ve birde 0,15mm berkleyin crystal adlı yeni örgü misinasından aldım kaçamı 270 metresine 20 euro verdim,göndermiş olduğum resimdeki makina okuma Inspira is 20 ve berkley crystal misina sarılı,bu aralar çok ucuza çok güzel malzemeler alabiliyorum bakalım bu satıcının ne kadar malı var daha elinde,şayet elindeki malzemeler bitmezse ben iflas edeceğim ne yapayım dayanamayıp her defasında bir sürü malzeme alıyorum malzemeler o kadar ucuzki dışarıda 10-15 euroya satılan rapalalar onda 1-2 euro hele bir takım çantası aldımki dışarıda 80 euro ben 20 euroya aldım shimanonun us baitrunnerine 60 euro verdim izinden sonra 10-12 tane kamış aldım bu malzeme satıcısından 6-7 tane makina ve bir çok küçük malzemeler.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_4322.JPG (117,2 KB, 153 Görüntülenme)
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 07:20   #44
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Selim abi yeni malzemelerin hayırlı olsun bizim bu alış veriş sevdası bayanlarınki ile neredeyse yarışır vaziyete geldi
Selim abi madem rapalalar bu kadar uygun fiyatlı sitede toplanıp almak istediklerimizi alsak tabiki sana parayı bir şekilde ulaştırmak şart
100 euro altına gümrüklerde vergi falanda yok kargoyuda bölüşünce baya hesaplı olabilir.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 08:44   #45
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Güzel bir kaç malzeme daha aldım bunlardan birkaçıda OKUMA Inspira is 20 iki tane ve Inspira 50 bir tane gerçek fiyatları toplamının 400 euro civarında ben üçüne 90 euro verdim hepside yeni hiç kulanılmamış paketlerinde ve birde 0,15mm berkleyin crystal adlı yeni örgü misinasından aldım kaçamı 270 metresine 20 euro verdim,göndermiş olduğum resimdeki makina okuma Inspira is 20 ve berkley crystal misina sarılı,bu aralar çok ucuza çok güzel malzemeler alabiliyorum bakalım bu satıcının ne kadar malı var daha elinde,şayet elindeki malzemeler bitmezse ben iflas edeceğim ne yapayım dayanamayıp her defasında bir sürü malzeme alıyorum malzemeler o kadar ucuzki dışarıda 10-15 euroya satılan rapalalar onda 1-2 euro hele bir takım çantası aldımki dışarıda 80 euro ben 20 euroya aldım shimanonun us baitrunnerine 60 euro verdim izinden sonra 10-12 tane kamış aldım bu malzeme satıcısından 6-7 tane makina ve bir çok küçük malzemeler.
Selim Abi güle güle kullan, bol balıklarda... Abi ben bu kadar ucuz bulamıyorum aradığım malzemeleri ebayde ya, biraz yol yordam öğretsene ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 08:46   #46
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Thordius tafarından gönderildi
Abi benim bildiğim bi söz var;"ince takım avcı takım".Bu sözden yola çıkarak misinamı en ince konuma getirdim.Ancak ince takımın bir kusuru var.Oda çekeri.Kopma riski çok çok yüksek.Ben en ince olarak 0.06 olarak buldum. BERKLEY WHITPLASH PRO 0,06 çekeride yüksek 10kg çekebiliyor.birde yine BERKLEY WHITPLASH PRO nun 0.28 olanı var bu da tam yayıncı için!57kg testi var.
Ve bir kaç sorum olacaktı:
*İnce takım kullanmak iyimidir sizce?
*Kullandığım BERKLEY WHITPLASH PRO 0,06 iyi bir ip mi?(eğer değil ise ne tavsiye edrsiniz?(kaşık için))

saygılar...RASTGELE
İnce takım kullanmak iyidir her zaman. Whiplash Pro da oldukça iyi bir iptir. Yalnız ben geçenlerde paketinin üzerinde 0,097 mm için 7,3 kg çeker değeri gördüm. 0,06 mm 10 kg çeker mi onu bilmiyorum. Ama yine de oldukça iyi bir ip diyebilirim...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 08:59   #47
mozdil
Tayfa

mozdil kullanıcısının avatarı

Benim aldığım Whiplash Pro sinking, 270m, 0,097mm, 7,33kg. Belki de sinking veya floating olmasına göre çeker farklı olabiliyordur. Bu arada bu ürün artık üretilmiyor. Stoklardaki malzemeyi alıyoruz.

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸ ><((((º>
More flyrods are broken by doors than by fish or casting!
mozdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:48   #48
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

selim abi güle güle kullan. abi her halde böyle devam edersen elindekilerle sen böyle bi dükkan acıcan gibi.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-12-2006, 21:02   #49
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

selim bey güle güle kullanın hayırlı avlara vesile olsun.
Eski 20-12-2006, 21:15   #50
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selim dostum,yapsın gene yapacağını,bu sene Noel baba ilk sana uğradı galiba fakat makine sarılı olan şeyi misinadan ayırt etmek oldukça güç valla...

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları