Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-01-2007, 19:21   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Veee...21.01.2007/pazar günü....

Sevgili arkadaşlar, epeyden beri şanssızlık ve aksilikler peşimi bırakmadığı için ''Hamlık had safhada'' olarak hayatımı sürdürürken ,19.01.2007/cuma günü Çeşmeden tekne ile çıkmak için teklif aldım. Geçen hafta da urla tarafından böyle bir teklif almış;fakat son dakikada çıkan bir aksilik yüzünden planlar altüst olmuşdu .İşte o yüzden Bugünkü av macerası içinde belki yine bir aksilik çıkar diye peşin olarak sizlerle paylaşmadım.(Sevgili Moderatorum Doğan kulakların çınlasın.. )
Neyse Cumartesi gecesi tekne ile çıkmak için Çupraların dedesi Mehmet ile saat 24.00 gibi buluşup,yem işini halledip soluğu cumadan gitmiş olan Sevgili Mercankatili Nickli Erdal beyin yazlığında aldık.Beni iki üç defadır yanıltan Poseidon Cumartesi gecesi saat:24.00 dan sonra ve pazar gününü tahta gibi veriyordu.Ne alaka... Tekneyle çıkıp daha 15 dakika yol aldıktan sonra havanın hiçde öyle oldmadığını havanın 3-5 hatta 5 ve üstü olduğunu anlamamız tez oldu.Fakat yapacak bir şey yok tabi.Neyse, Sevgili Ertaç abimizin kaptanlığında avlanacağımız meraya vardık.Koca gece yaşadığımız kocaman bir ''Hiç'' oldu desem yalan olmaz.Gerence ve ıldır üzerinden dağları aşarak gelen sert poyraz insanın iliklerini dondurur tarzda tüm gece esti.
Derken sabah oldu...Tabi o sabahın nasıl olduğunu siz gelinde bana ve arkadaşlara sorun.Normalde gece yemiyen balık sabah gün ışımaya başlamadan önce manda gözler ve gün ışımaya başladığında ise ''kallavi Mercan'' lar basmaya başlar iken;Bugün tüm gece yaşanan fırtınadan mıdır nedir o güzelim sabah suyunu bir iki kırıntı balıkla geçirdik.Sonra nasıl olduysa saat:10.30 dan sonra o azgın hava kalmaya başladı ve öğleye doğru oldu Papiya...Bu arada bizde ha bre yer değiştiriyoruz.Ama adam akıllı yine bir şey yok.Belki 4-5 yer değiştirdik.Ve en sonunda havanında iyice yatmasını fırsat bilip,demir atmadan başldık akışda nasip aramaya....İşte bu akış esnasında alınan balıklardan benimkilerin eli yüzü düzgün olanları aşağıda resimde sizlerin paylaşımına sunuyorum.Tabi bu arada benim yaklaşık bir ay önce satın aldığım ve ağız tadıyla pek kullanmaya fırsat bulamadığım fotoğraf makinasınıda acizane kullanma fırsatı buldum.... Daha iyilerinin ve irilerinin sizlere denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum...
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg DSCN0155.JPG (206,4 KB, 199 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-01-2007, 19:34   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abicim harika balıklar tebrik etmek istiyorum ve nazar değmemesi için maşşşşşşşşşallah diyorum ben bu gün itibariyle 14 gündür denizden uzağım ve bu süre sanırım 20 günü bulduğunda ben ancak balığa gidebilicem bu süre zarfında allah bana sabır versin hamlık had saffada.
not: sol alt köşedeki kokar çuprasını kaçırdığımı sanma gördüm

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 19:37   #3
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Gözünaydın İshak abi, şanssızlığını kırmışsın.. Güzel av, tebrikler..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 19:59   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Taygun'um hava gerçekten pek berbattı ve ancak öğleya doğru yatınca düzgün bir şeyler almaya başladık.Ağız tadında gerçek av başlayıncaya kadar o gece ve sabah saatlerinde aldığımız bir kaç ''ezik'' balığı ne olur olmaz diye geri salmamışdık.3-5 karagöz,5-6 İtalyan Barbunu (Kokar çuprası),5-6 manda göz filan....Acele etme Kameramanlığını benim yaptığım acizane videoları youtube yükleyim paylaşacağım.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 20:52   #5
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sıra acemi kameramanın kliplerinde...

2006 senesi yaz ayları başında ''bizim takıma'' katılan ve geçtğimiz yaz karşılıklı çatır çatır çupra tuttuğum Mehmet'in tekne balıkçılığı hakkındaki 2 ci av macerasında Mercan ile tanışma anları....(Maşallah aşı tutmuş gibi...)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 21:04   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Çupraların dedesi mehmet abimi mercanlar üzmemiş anlaşılan off offffff

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 21:11   #7
Güven ÖZYELDAN
Guest

işte sahnelere müthiş dönüş diye buna denir tebrikler abicim harikasın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 21:24   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Adam işi biliyor....

Sevgili Erdal'ım adeta döktürdü ve bana da sık sık ona klip yapmak kaldı.
Bu kliplerden bir tane daha...

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 21:52   #9
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Aramıza tekrar hoşgeldin İshakcım Nerelerdeydin ,özlettin kendini valla.Şaka bir yana Ohh Beee naralarını duyar gibi oldum,tebrikle, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 06:31   #10
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

tam anlamıyla "legend is back" olmuş.tebrik ederim

..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları