Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-06-2008, 21:56   #51
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Varsayılan Tuhaf bulmakta haklıymışın..

Alıntı:
Teaser tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Zaten ücreti mukabilinde satıldığını biliyorum.Benim forumdan harita verilmesine aslında bir tepkim de yok.O akşam baktığımda harita isteyen arkadaş selamsız sabahsız daha ilk mesajında harita istemiş ve siz de göndermişsiniz.Hiç birimiz bilgi casusu olmadığımız gibi saklamamalıyız da.Zaten paylaşılmayan bilgi de sadece bir sır olabilir.Yani sıfatını kaybeder.Ancak sevgili Abim iki kelimenin de belini kırmadan isteme cüretinde bulunmak biraz tuhafıma gidiyor ve hep de böyle olacak.Saygılarımla...
Sevgili Nedim ;
Hislerinde yanılmadığın ortada. Bu kişi cevabında şaka bile yapmış olsa çok iğrenç
Sponsored Links
Eski 17-06-2008, 20:33   #52
yakamozkaptan
Banned

arkadaşlar hepinize merrhaba umarım iyisinizdir teşşekür etmiştim sağolun ilgilendiğiniz için sizlere şaka yaptım fakat tepkiniz biraz sertleşmeden kendimi tanıtayım bende sizler gibi denizciyim marmariste charter teknesi çalıştırdım şimdi izmirde yim burada da denizci arkadaşlarımızın olması ve denizi ssevenlerin bulunması çok hoş 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede denizcinin fazla yetişşmemesi çok acı tabii , fakat marmaristeki denizciler arasında bi laf vardır DENİZ İKİ ŞEYİ SEVMEZ 1 AKILSIZ ADAMI 2 PARASIZ ADAMI yanı halkımızın buyuk bir çoğunluğu fakir olduğuna göre denizcide yetişmiyor fantaziden öteye gitmiyor . Adamlar avrupadan ve diğer kıtalardan gelip gezebiliyorlar ülkemizi benim hala konak a inmemiş insanım var . şimdilik hoşça kalın....................
yakamozkaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-2008, 22:53   #53
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Thumbs down Şık bir şaka değil...!!!

DENİZ ACELEYİ SEVMEZ,
DENİZ FAKİRİ SEVMEZ,
DENİZ KABADAYIYI SEVMEZ, diye biliriz biz o sözü buralarda...
Marmaris'te siz; başka diyorsunuz..!!! biraz değişik, o kadar..!!!
Şimdi gelelim yapmış olduğun şakaya..!!! HİÇ ŞIK OLMADI ŞAKAN;BİLMELİSİN yakamoz kaptan..!!!
Şaka da olsa; hiç de hoş olmayan bir şaka yaptığını bir an önce yazdığın için şanslı gibisin..!
195.174.199.22 bu ip adresiyle 11-06-2008, 22:55 'de ;
195.174.205.179 numaralı ip adresiyle de16-Haziran 2008de ise saat tam 21:00 girmişin siteye ve malum şakanı yapmışın.....!!! Değişik IP veren internet sağlayıcı belli zaten. Bu IPlerden çıkış yapmış kullanıcı kimliğine ulaşmak da gayet basit oluyor haliyle..!
IP adreslerin gerekli mercilere hemen iletildimi, gerekli işlemler başlatıldımı bilemiyorum..! Umarım bu şaka sana pahalıya malolmaz da yok yere üzülmeyiz...!!!
Demek Marmaris'te ; "DENİZ İKİ ŞEYİ SEVMEZ 1 AKILSIZ ADAMI 2 PARASIZ ADAMI" diyorsunuz siz )??
Enteresan...!!!

Bu mesaj en son " 17-06-2008 " tarihinde saat 23:00 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-2008, 00:23   #54
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
yakamozkaptan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok teşşekür ederim ilgilenen kardeşlerime çok acele istediğimden pek sohpet edemedim acelesi olan 4 mülteci vardı o yüzden hallettik allahın izniyle sağ olasınız ))))))
MüLteci kaçırmayı şaka yapmaya çaLışırken keçiLeri kaçırmış buLunmaktasınız. Geçmiş oLsun böyLe şakaLar TÜRK vatanına ve sitemize göre değiLdir umarım başka bi kuLvarda görüşürüz.

KuLLanıcı sitemizden süresiz uzakLaştırıLmıştır.

Banned user.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-2008, 14:59   #55
vento
Oltacı

vento kullanıcısının avatarı

selamlar deniz dostları
sanırım buradaki haritalar mapsend bluenav programından elde edilmiş haritalar
bende bir kaç gün önce yurtdışından gelmiş olan bir magellan explorist500 aldım yurtdışından yurtdışından geldiği içinde haliyle bomboş geldi kendi imkanlarımla harita yükleyebileceğimi sandım ama sandığımdan çok daha zor bir iş olduğunu gördüm .
gerçi ben bu aleti karada kullanmayacağım bu yüzden içinde harita ile gelmiş olsaydı bile pek bir işime yaramayacaktı bunun üzerine geçen magellanın kendi programı olan mapsend bluenav europe adlı programı nette baya bir gezindikten sonra elde edebildim ve kıyılarımızn detaylarınında çok başarılı olması beni çok sevindirdi fakat ne zaman exploriste harita kaydetmeye kalksam exploristi tanımadı haliylede harita namına bir şey yükleyemedim sevgili arkadaşlar
şu anda gps bana bakıyor bende ona bakıyorum kendimi çok fena keriz gibi hissediyorm
sizden ricam bu sorunla karşılaşan arkadaşların ne yaptığı vede bu sorunla karşılaşıp aşan bir arkadaş varsa değerli bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum
haritaları görüp istifade edememek çok köütü oluyor gerçekten.
hepinize hayırlı kandiller ve sağlık günler diliyorum.
Eski 29-07-2008, 19:32   #56
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Alıntı:
vento tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
selamlar deniz dostları
sanırım buradaki haritalar mapsend bluenav programından elde edilmiş haritalar
bende bir kaç gün önce yurtdışından gelmiş olan bir magellan explorist500 aldım yurtdışından yurtdışından geldiği içinde haliyle bomboş geldi kendi imkanlarımla harita yükleyebileceğimi sandım ama sandığımdan çok daha zor bir iş olduğunu gördüm .
gerçi ben bu aleti karada kullanmayacağım bu yüzden içinde harita ile gelmiş olsaydı bile pek bir işime yaramayacaktı bunun üzerine geçen magellanın kendi programı olan mapsend bluenav europe adlı programı nette baya bir gezindikten sonra elde edebildim ve kıyılarımızn detaylarınında çok başarılı olması beni çok sevindirdi fakat ne zaman exploriste harita kaydetmeye kalksam exploristi tanımadı haliylede harita namına bir şey yükleyemedim sevgili arkadaşlar
şu anda gps bana bakıyor bende ona bakıyorum kendimi çok fena keriz gibi hissediyorm
sizden ricam bu sorunla karşılaşan arkadaşların ne yaptığı vede bu sorunla karşılaşıp aşan bir arkadaş varsa değerli bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum
haritaları görüp istifade edememek çok köütü oluyor gerçekten.
hepinize hayırlı kandiller ve sağlık günler diliyorum.
Selamlar Tuna üstadım, aynı problem benimde başıma geldi, daha doğrusu gelmeye de devam ediyor halen gps cihazımda harita yok lakin şöyle bir çözüm bulmak üzereyim; cihazıma bir adet SD kart aldım, mapsend programından cihaz içerisindeki SD kartı tanıkmak istediğin zaman program sana bir SD kart seri numarası veriyor ve bu numara ile internet sitelerinden ( [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] ) bu seri numara ile bir unlock code almanı istiyor. Ancak sitelerinde direkt unlock code alabilceğin bir seçenek mevcut değil. Bu durumda benim yaptığımı anlatayım sana; site içerisinden site yetkililerine mail atarak elimde bir magellan explorist 500 , bir sd kart ve bir mapsend programı olduğunu söyledim. Programın benden unlock code istediğini, lakin sitelerinde bunu temin edebileceğim bir bölüm olmadığını söyledim. Bu durum karşısında yardımlarını talep ettim. Yaklaşık 3 hafta sonra tam ümidimi kesmişken cevap geldi ve cevapta onlara mapsend yazılımının versiyonunu ve elimdeki sd kartın seri numarasını (programın verdiği) göndermemi, bu şekilde unlock code u bana ulaştırabileceklerini bildirdiler. Bende hemen gerkeli bilgileri mail attım ancak sistemleri çok yavaş işliyor, ya çok yoğunlar ya da tam iyi bir sistem oturtamamışlar. Anlıyacağın üzre şu anda gerekli unlock code u beklemekteyim. Eğer codu alabilirsem sanırım harita yükleyebileceğim Ben tam çözümüne kavuşamadım ama oldukça yol aldım, sana tavsiyem SD kart edinip seri numarasını mapsend programından öğrenip bir an önce bilgileri ilgililerine göndermen. Saygılar.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-2008, 22:29   #57
vento
Oltacı

ilgilendiğin için çok teşekkür ederim sevgili Hasan kardeş.
dediklerinin hepsini yapacağım zaten dün kendime bir sd card edindim senin bu mesajını okuyana kadar artık pc nin başında oturmaktan omurgam çarpılmaya başlamıştı inan gezegen üstünde ne kadar gps forumu varsa aleti aldığımdan beri geziyordum ama bir türlü alete harita yükleyemedim bu bilgilendirmen beni nafile yere uğraşmaktan kurtardı şimdi bende kolları sıvayıp güzel bir mail geçeyim ilgili makamlara.
ne güzelde sevinmiştim ucuza aldım diye aleti meğer çilem yeni başlıyormuş haberim yokmuş
elde ettiğim tüm gelişmeleri burada arkadaşlarla paylaşacağım umarım muaffak oluruz.
denizle vede sevgiyle kalın.
Eski 30-07-2008, 07:42   #58
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Alıntı:
vento tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilgilendiğin için çok teşekkür ederim sevgili Hasan kardeş.
dediklerinin hepsini yapacağım zaten dün kendime bir sd card edindim senin bu mesajını okuyana kadar artık pc nin başında oturmaktan omurgam çarpılmaya başlamıştı inan gezegen üstünde ne kadar gps forumu varsa aleti aldığımdan beri geziyordum ama bir türlü alete harita yükleyemedim bu bilgilendirmen beni nafile yere uğraşmaktan kurtardı şimdi bende kolları sıvayıp güzel bir mail geçeyim ilgili makamlara.
ne güzelde sevinmiştim ucuza aldım diye aleti meğer çilem yeni başlıyormuş haberim yokmuş
elde ettiğim tüm gelişmeleri burada arkadaşlarla paylaşacağım umarım muaffak oluruz.
denizle vede sevgiyle kalın.
Rica ederim Tuna üstadım ne demek, yardımım dokunduysa ne mutlu bana

Bende cihazı ilk aldığım 10 gün senin durumundaydım, resmen belim ağrımıştı oturup forum forum gezmekten Herhalde denenebilecek bütün metodları denedim ama nafile Bakalım mailin cevabını bekliyorum, kod geldikten sonra huzura erecem. Birde Türkiye'deki distribütörleriyle görüştüm bir seferinde, adamlar Samos to Lesvos haritası yüklü SD kart için 350 avro civarı bir fiyat talep ettiler benden. Halbuki dışarıda yani Amerika ve Avrupa ülkelerinde o tür bir SD kart 100-150 dolar civarında satılıyor.

hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2008, 16:09   #59
vento
Oltacı

Varsayılan explorist 500 için deniz haritası

sevgili arkadaşlar şans eseri netten tüm akdenizi kapsayan bir deniz haritası buldum en ufak kayalığa kadar ve tüm fenerleri gösteren çok güzel bir harita yanlız en büyük eksiği derinlikleri göstermemesi ama cihazı denizde etkin şekilde kullanmaya yeter gibi geliyor bana istersek pc de açtığımız bluenav vasıtasıyla detayları bu haritaya işleyebiliriz.
dosya biraz büyük olduğu için buraya ekleyemedim
dileyen arkadaşlar bana messenger yoluyla ulaşabilirler ve oradan kendilerine bu haritayı gönderebilirim.
deniziniz sakin kalbiniz sevgi dolu olsun.

ventum@hotmail.com
Eski 05-02-2009, 17:02   #60
zarathustra
Oltacı

Urla adalar, Çeşmealtı bölgesi ve Sığacıktan Batıya Çeşme'ye doğru
olan bölgeyi gösteren haritayı bana da gönderebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
zarathustra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları