Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-12-2005, 05:23   #1
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Varsayılan Noel Baba Virüsü

Buyurun işte... Noel Baba virüsü de çıkmış... Dikkatli olmak Lazım diyorum başka da birşey demiyorum....

ALINTI

Virüs, kullanıcıları zararsız gözüken Noel Baba temalı bir dosyaya yönlendiriyor ve ardından kullanıcıların sisteminde gizlice güvenlik açıkları yaratıyor.
Anında mesajlaşma (IM) kullanıcıları yeni bir virüs tehdidiyle karşı karşıya bulunuyorlar. Anti-virüs firmaları tarafından "IM.GiftCom.All" olarak tanımlanan virüs; AOL, Microsoft MSN ve Yahoo anında mesajlaşma ağlarındaki kullanıcıları etkiliyor. 'Noel Baba' ve 'hediye' temalarını kullanarak kullanıcıları yanıltmaya çalışan virüs, eğer başarılı olursa sistemde çeşitli güvenlik risklerine yol açan "rootkit" isimli bir yazılım kuruyor.
Virüs kullanıcılara bir dosya linki gönderiyor ve kullanıcı bu dosyaya tıkladığında bir Noel Baba resmi ile karşılaşıyor. Kullanıcı bu resimle karşı karşıyayken virüs "rootkit" olarak çağrılan bir yazılımı sisteme kuruyor. "Rootkit"ler; güvenlik duvarlarının ve anti-virüs yazılımlarının tespit edemeyeceği şekilde kendini gizlemeleriyle tanınan programlar olarak biliniyor.
Yöntemin adı "rootkit"
Böyle bir yöntem kullanan Noel Baba virüsü, yeni kurbanları ile daha hızlı bir şekilde yayılmanın yanı sıra kötü kişilere izinsiz uzaktan yönetim imkanı da tanıyor. Kullanıcının sistemine kurulan "rootkit" anti-virüs yazılımları tarafından tespit edilemiyor ve faaliyette olduğu sürece kurbanın kontak listesinde bulunan kişilere aynı yöntemi kullanarak sızmaya çalışıyor. Ayrıca sistem üzerinde kontrolü ele geçiren kötü niyetli kişiler kullanıcının arkadaşlarına birden fazla mesaj gönderebiliyor.
Anında mesajlaşma ağlarını kullanan virüsler daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Bunun sebebi tehdidin 'beklenmeyen kişilerden' gelmesi. Çoğu kullanıcı, listesinde yer alan bir arkadaşından gelen dosyayı tereddütsüz bir şekilde açabiliyor. Virüs, bu sayede pek çok engeli rahat bir şekilde aşıyor ve daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Ayrıca son örnekte Noel Baba gibi popüler bir imgenin kullanılmasının da hızlı yayılmada önemli bir faktör olarak görülüyor.
IM.GiftCom.All virüsü risk bakımından "orta" olarak nitelense de, anti-virüs firmaları, Microsoft MSN Messenger, AOL Instant Messenger ve Yahoo! Messenger anında mesajlaşma yazılımlarını kullanan kullanıcıları daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-12-2005, 05:28   #2
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Merhaba Ali kardeşim anlaşılan sen bugün noel ve noel babaya takmışsın bu konuda bizleri uyardığın için sağol daha dikkatlı olacağım yalnız noel baba değilde noel anne çıkarsa karşımıza sorun yok değil mi? bunu merak ettim varsa onuda bize bildir noel yaklaşıyor daha dikkatli olun ey ahali......uyarı için sağol
Eski 31-12-2005, 05:33   #3
uzman
Kaptan

Can kardeş merhaba yaw...
Uzun süredir seni göremiyordum. Sevindim tekrar gördüğüme...
Sorma yaw Can ne geldiyse başımıza batının zırvalamalarına inanmaktan geldi...
Sevgiler....

A.R.B.
Eski 31-12-2005, 05:40   #4
Bir Dost
Kaptan

Asılımızı unutmayalım uzman kardeş biz Osmanlı torunlarıyız varsa orta asya gelenekleri onları uygulayalım şu noel bana göre değil noel babada şam babasından ibaret gibi geliyor
Eski 31-12-2005, 05:42   #5
mustfer
Kaptan

Öncelikle virüs uyarısı için teşekkkürler..
Can, geçen gün tv haberlerinde izledim. Antalya'da yılbaşı akşamı evlere gönderilmek üzere hazırlanan Noel Anneler polis tarafından yakalandılar. Bu konuda sorun yok yani...
mustfer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 05:44   #6
uzman
Kaptan

Yaw bu noel anne olayı çok tehlikeli değil...
Hepsiyle ben ilgilenebilirim...
Sevgiler...

A.R.B.
Eski 31-12-2005, 05:45   #7
aserkansatı
Guest

Alıntı:
mustfer73 tafarından gönderildi
Öncelikle virüs uyarısı için teşekkkürler..
Can, geçen gün tv haberlerinde izledim. Antalya'da yılbaşı akşamı evlere gönderilmek üzere hazırlanan Noel Anneler polis tarafından yakalandılar. Bu konuda sorun yok yani...
Nasıl sorun yok yani?Yakalanmışlar ya Mustafa...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 05:47   #8
uzman
Kaptan

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Nasıl sorun yok yani?Yakalanmışlar ya Mustafa...
Hadi beee. Bende de hiç şans yok be abiii

A.R.B.
Eski 31-12-2005, 05:47   #9
Bir Dost
Kaptan

Aaaaaaa uzman abi sanırım sen noel anneler konusundada uzmansın mustafa kerdeş noel annelerin avlak yeri sadece antalyamı başka avlak yerleri yok mu bunların demek noel annelerle sen ilgilenirsin yenge duymasın seninle bir ilgilenirse görürsün
Eski 31-12-2005, 05:49   #10
uzman
Kaptan

Alıntı:
hudutt tafarından gönderildi
Aaaaaaa uzman abi sanırım sen noel anneler konusundada uzmansın mustafa kerdeş noel annelerin avlak yeri sadece antalyamı başka avlak yerleri yok mu bunların demek noel annelerle sen ilgilenirsin yenge duymasın seninle bir ilgilenirse görürsün
Yaw Can sen de çok tecrübesizsin be abiii
Bunlar her bölgede olabilir. Canlı yeme gelir... Beden çapı 0.35 olacak
Hayret bişey yaaaa. Bir de balıkçı diye geçiniyorsun...

A.R.B.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları