Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-01-2012, 22:04   #1
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Varsayılan 23.01.2012 Av raporu kazıklı (amanin boo)

epeydir balığa gidememenin vermiş olduğu sıkıntı arkadaşım numanın telefonu ile sevince döndü telefondaki ses 23.01.2012 pazartesi günü havanın çok güzel olduğunu ve bu güzel havayı değerlendirelim diyordu hiç düşünmeden direk kabul ettim hafta içi olması hiç umrumda değildi hemen kendime özel durum izni verdim izin kağıdını imzaladım. doğruca eve ve hazırlıklar başladı küçük çaplı bir araştırma ile gideceğimiz bölgenin avı planlandı. telefon trafiği sona erdiğinde kendimizi yollarda bulduk. ne keyiftir balığa gidiş yolculuğu ne çiledir dönüş yolculuğu misali 7 tane kurtları canavar olmuş balık sevdalısı saat 06:00 gibi kazıklıda ki kiraladığımız teknenin başına vardık bir an önce denize açılmak için sabırsızlanırken kötü süpziz ile karşılaştık tekne çalışmıyordu biraz rotar yapacağımız söylendi tabi bu süpriz kiraladığımız teknenin kaptanının adiliğinden kaynaklandığını sonradan öğrendik ama yapacak bir şey yoktu mecburen kabullendik 1,5 sat bizi teknede bekletti kendi bir işi yüzünden sinir küpüne dönmüş bir şekilde vira bismillah deyip avlak yerine doğru yola koyulduk yolculuk esnasında ikram edilen çay dahi yüzlerimizi güldürmedi 1 saatlik deniz yolculuğun dan sonra nihayet avlak yerine vardığımızda saat 08:30 olmuştu sabah suyunu kaçırdık. yinede ya nasip deyip oltaları suya saldık. ben hırsızlı 3 lü bedenden hazırladığım takımıma üst iğnelere sülünez alt iğneye ve hırsıza mamun takarak indirmiştim hemen vuruş aldım ve derin bir oh çekerek arkadaşlara seslendim arkadaşlar aşağıda balık var şansınız açık olsun diye ama vuruş çok zayıftı 1 dk olmadan kücük bir hanos çektim arkasından söyle bir yorum yaptım : arkadaşlar aşağıda balık var hanos olan yerde mercan çok olur hadi saldıralımmmm herkes bana bön bön baktı tabi ama dediğim oldu 3-5 dakka geçmeden tak vurdum kasnağı başladım sarmaya yanımdaki arkadaşlar merakla beni seyrediyorladı yine bir yorum patlattım tabi balık aşağıdan gelirken oltaya basıyordu bazende kafa atıyordu aha mercan geliyor dedim arkadaşlar dan karşı yorum geldi şak diye yuhhh ya olum görende seni balık proferü sanacak ne bilcen atıyon sabahtan beri ama teknenin açılış balığı benden ve güzel bir mercandı tabi arkadaşlarda vuruşları değerlendirdiler berekekli bir av olacağı belli olmuştu mercan izmarit çupra ağırlıklı balık aksiyonu başladı ben 2. mercanı 5 dakka geçmeden aldım bu seferki iri bir mercandı arkasından bir çupra eeee çok özlemişimmmm iştahta var oltayı dışarda bırakmıyorum yıldırım hızıyla sülünezi takıp indiriyorum oltayı aşağıya arkadaşlar en sonunda sordular ya tuncay neden sana geliyor bu balık sen üzerimize 4. balığı cektin hemde mercan çıpra noluyozzz diye dayanamadım söyledim balık sülüneze geliyordu mamun kancada duruyordu ben sülünez takıyorum dedim ama pek itibar etmediler sülüneze mamuna devam ettiler. ben de alıverdim dana gibi antenli mercanı tekneye gözler fal taşı gibi açıldı nasıl sevindim nasıl sevindim çünkü ilk defa antenli mercan tutum ve de bayaağı iri idi arka arkaya çektim durdum ama mercan kesmişti çıpra başlamıştı eee yarım kg üstü 1 paşa sevincime katmer oldu bu arada teknedeki arkadaşlarda boş durmadılar onlarda bolca balık tuttular toplam 11 kişi avlandığımız teknede herkez çok mutlu görünüyordu en az balık tutanımız bile 2-3 çıpra ile 7-8 izmarit aldılar aylardır biriken stresimizi denize bırakıp dönüş yoluna koyulduk güzel bir av sonlanmış oldu elde kalan mutluluk ve az sayılmayacak balıktı tabi bendeki öyleydi herkesin şanşı benim kadar yoktu tabi. buyrun fotolar daha güzel avlar sizlere nasıp olsun.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.

Bu mesaj en son " 25-01-2012 " tarihinde saat 16:10 itibariyle Tuncay GÜNAY tarafından düzenlenmiştir....
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları