Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-10-2006, 21:54   #1
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Varsayılan tekne alacakların dikkatine

merhaba arkadaşlar, izninizle, amatör tekne avcılığıyla ilgili yeni öğrendiğim konuları siz forum dostlarıyla paylaşmak istedim. Evvela yeni tekne alıyorsak dikkat etmemiz gereken husuların başında 1.Avrupa Birliği standartlarına uygunluk belgesi olan ( c) belgesinin olması.2.Eğer amatör olarak balıkçılık yapacaksak( tabi tekne için konuşuyorum) ADB yani amatör denizcilik belgesi şart.3.bunlar tamamsa teknenizi özel tekne olarak kaydettirip,özel tekne belgesi almanız gerekli.Yukarda sıraladıklarım yeni tekneler için gerekli olan evraklardır.
2. el tekne alacaksak eğer dahada dikkatli olmak gerekiyor.eğer alacağınız teknenin evrakları yoksa, o tekneden kesinlikle uzak durun çünkü kayıt altına aldırmak çok zor. bence aşağıdaki alıntıyı bir inceleyin
UYARI
Tekne satın almak isteyen amatör denizcilerin dikkatine:
Satın alacağınız kullanılmış teknenin ÖTB’si yoksa almayınız.
ÖTB’si olmayan kullanılmış tekneler için noter satış senedi düzenlenemez. Bu nedenle, teknenin sahibi, devirden önce ÖTB almakla yükümlüdür. Ancak bundan sonra noter satış senedi ile tekneye sahip olabilirsiniz. Sitemizin “Yeni Bilgiler” bölümünde yer alan Özel Tekne Alımı ve Satımı hakkında açıklamayı inceleyiniz.
Tekneyi devraldıktan sonra ÖTB’yi yenilemeniz ve kendi adınıza düzenletmeniz gerekir.
Alacağınız tekne yeniyse, faturası ile birlikte mutlaka CE belgesi de olmalıdır. Faturası ve CE belgesi olmayan tekneleri kaydettiremezsiniz, ÖTB alamazsınız. ÖTB’si olmayan tekne ile seyre çıkamazsınız.
ÖTB, sadece boyu 2,50 – 24 metre arasında olan “özel” tekneler adına düzenlenmektedir.
Teknenizin boyu 2,5 metreden kısa olsa da kullanmak için ADB sahibi olmanız gerekir.
alıntı (amatör denizcilik federasyonu)

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-10-2006, 08:44   #2
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Yılmaz,
bilgilendirmelerin için teşekkürler,bunları mutlaka dikkate alacak biçok kişi olacaktır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2006, 09:00   #3
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Sayın Erol Abi;
Forumdaki birçok yazınızı okudum ve çok beğendim. Özelliklede buluşlarınız beni çok etkiledi.Yaratıcılık yönünüzün çok gelişkin olduğu yazılarınızdan da belli. Buluşlarınızın devamını diliyorum.
Saygılarımla

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-2006, 22:27   #4
ctsayin
Oltacı

Varsayılan bu hataya ben düstüm....

arkadasım uyarıların icin sagol tekne alıcak arkadasların mutlaka dikkate alması gereken hususlar.
evraksız 10 m.bir tekne aldım .evraklarını cıkarıncaya kadar canım cıktı
TESEKKÜRLER
ctsayin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-2006, 19:56   #5
baraküda07
Oltacı

baraküda07 kullanıcısının avatarı

yılmaz kardeş söylediklerin kesinlikle çok doğru eniştem ikinci el fiber aldı kayıt yaptırana kadar çatladık bu işleri araştırıp ondan sonra girmek lazım...rastgelsin

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları