Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Düğümler

Düğümler Oltamızı hazırlarken kullanılan düğümler...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-04-2010, 21:34   #1
vatman
Oltacı

Varsayılan Kokar mevki'ine deniz ulaşımı

arkadaşlar,herkese selam kokar'a deniz yoluyla demircili koyundan 3,80 bot ,9,9 jhonson motor ve üç kişi artı malzemelerle ne kadar zamanda gidebilirim bu konuda yardıma ihtiyacım var malumunuz kara yolu yok demek yalan olmaz arabayla birkez gittik üç gün araba sanayide kaldı şimdiden teşekkürler
vatman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-04-2010, 23:07   #2
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili vatman !
şayet hava düzgün ise ve mümkün olduğu kadar kuş uçuşu gider iseniz, takribi 55 dk. gibi Kokar ın girişine ulaşabilirsiniz.

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-2010, 23:16   #3
galip&emel kültür
Tayfa

Alıntı:
vatman tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar,herkese selam kokar'a deniz yoluyla demircili koyundan 3,80 bot ,9,9 jhonson motor ve üç kişi artı malzemelerle ne kadar zamanda gidebilirim bu konuda yardıma ihtiyacım var malumunuz kara yolu yok demek yalan olmaz arabayla birkez gittik üç gün araba sanayide kaldı şimdiden teşekkürler
Canım kardeşim iii gecer msjını görünce cevap yazma gereği duydum...Geçtiğimiz yıl ağustos ayında demirciliden yola koyulup sırtı yaparak kokar yolunu tuttuk.Altımızda fransız orjinal 3,90 zodiac botla 18 beygir motorla 1 saat yol aldıktan sonra kokara vardık..Geceyi kokar koyunda geçirdik
Hava raporlarına göre dönüş istikametimizde rüzgarı arkamıza alacaktık hava terse döndü....6,8 hava bizi karşıladı....ve zor anlarla karşı karşıya kaldık...Kıyı kıyı çıktığımız noktaya döndük dönüş 3,5 saat sürdü...şimdi karar senin yolun açık olsun umarım bizim gibi kokarın metini uyup eli boş dönmezsin karadan gitmeni tavsiye edrim...ŞİMDİDEN RASTGELE....
galip&emel kültür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-04-2010, 20:30   #4
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

arkadasım.... ben kokar koyuna 4.60 polyester 15 bg motorla 45 dk da gıdıyorum demırcılıden.. yalnız sana tavsıyem hava 3-5 ıken bıle kokara bot ıle gıdıp gelmeyı dusunme... kokar koyunun çıkısı berbat ruzgar alıyor.. cok zorda kalırsın.. zorda kalmanı ıstemen ... bu yuzden ltf dıkkatlı ol ben devamlı gıdıyorum bu yuzden tecrubeme guven dostum ..
Eski 11-04-2010, 21:57   #5
vatman
Oltacı

Varsayılan kokara deniz ulaşımı

değerli üstadlarım yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim önerilerimizi mutlaka dikkate alacağım hepinize rastgelsin
vatman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-2010, 22:01   #6
muratbaykent
Kaptan

muratbaykent kullanıcısının avatarı

4.60 alüminyum tekne ve 25 bg motorumla 30 dk içinde kokara girebiliyorum.Ama hava şartları orada çok farklı.2-4 üzeri bir havada denemeni tavsiye etmem.Ölü dalgaları oldukça iri çünki.Başıma geldiği için gayet iyi biliyorum.Dikkat!!!!!!!!

Murat Baykent / İzmir / Çeşmealtı
16.06.1970
B+
muratbaykent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-2010, 22:55   #7
metin35
Oltacı

metin35 kullanıcısının avatarı

üstadım arkadaşların verdiği bilgiler aynen doğrudur. yanında can yeleği olmasını tavsiye edebilirim. bahsi geçtiği kadar bol balık olan bi yer değil ancak daha iyi bi yer bilmediğimiz için şimdilik bizim en verimli yerimiz. riskleri göze alıp fırsat buldukça gidiyoruz. şimdiden yolunuz açık avınız bereketli olsun
metin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-2010, 00:44   #8
asla35
Oltacı

asla35 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
galip&emel kültür tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Canım kardeşim iii gecer msjını görünce cevap yazma gereği duydum...Geçtiğimiz yıl ağustos ayında demirciliden yola koyulup sırtı yaparak kokar yolunu tuttuk.Altımızda fransız orjinal 3,90 zodiac botla 18 beygir motorla 1 saat yol aldıktan sonra kokara vardık..Geceyi kokar koyunda geçirdik
Hava raporlarına göre dönüş istikametimizde rüzgarı arkamıza alacaktık hava terse döndü....6,8 hava bizi karşıladı....ve zor anlarla karşı karşıya kaldık...Kıyı kıyı çıktığımız noktaya döndük dönüş 3,5 saat sürdü...şimdi karar senin yolun açık olsun umarım bizim gibi kokarın metini uyup eli boş dönmezsin karadan gitmeni tavsiye edrim...ŞİMDİDEN RASTGELE....

karadan gitmek te denizden gitmek kadar zahmetli ve araçlar içinde oldukça zararlı. çünkü yol çok bozuk
bende karadan gidip boş dönenlerdenim
B Rh (-)
asla35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2010, 21:39   #9
brkknc
Tayfa

brkknc kullanıcısının avatarı

hocam sitenin yeni üyelerindenim, 3 hafta önce bizde bir ümit gittik, büyük tekne ve fishfinder olmasına rağmen hezimet naçizane sana tavsiyem hiç boşa uğraşma vaktine emeğine yazık, ben daha Ildırı ve Dikili`nin bereketini başka yerde görmedim, diğer arkadaşların dalga ve rüzgar hakkındaki söylemleri çok doğru ayrıca çok derin bir bölge ortalama 55mt zaman zaman kıyıdan 30mt açıkta dip 75mt derinlik veriyor, rastgelsin..

Burak EKİNCİ
İzmir/Karşıyaka
15.11.1973
B RH-
brkknc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları