Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-12-2006, 12:47   #1
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Varsayılan kabuklu sülük..

Daha önce açtığım "çilek" konusunda bayağı bi dalga geçilmiş ama ben yine bir "alternatif yem" konusu açacağım.. sonuçta bu alternatif yemleri kullanıp kullanmamak kişinin kendi özgür düşüncesine bağlı.. bunlar sadece öneri, gidin illaki bunları kullanın demiyorum..
Ewet, diğer bir "alternatif" yemde kabuklu sülük, eğer deniz kenarında bir yerlerde avlanıyorsanız ve yeminiz bitmişse yada değişiklik arıyorsanız, çevrenizde bulunan dikenlik, ağaçlıklar üzerinde bulunan kabuklu sülükleri toplayıp, kabuklarını kırıp içindeki sülüğü iğneye takıp atabilirsiniz.. Sülüklerin bağırsaklarında bulunan bir tür asit balıkların dikkatini çekmektedir ve avcı balıklar için iyi bir av olmaktadır.. (yalnız bağırsaklarını yiyen balık diğer etli kısma pek karışmıyor) ben bu şekilde sayısız balık yakaladım, denemek isteyenler için doğada bulunan bedava bir "alternatif" yem.. İyi şanslar...
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları