Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN) > Sırtı-Seğirtme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-10-2006, 13:05   #21
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

1000 euro mu ....!!!!!!!! Rauf abi ben geleyim çekeyim balıkları para da almam vallahi zevki yeter
Sponsored Links
Eski 13-10-2006, 13:06   #22
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

Erol abi verdğin bilgiler için teşekkürler. Çok aydınlatıcı oldu benim için
Eski 13-10-2006, 13:10   #23
mercan
Miço

mercan kullanıcısının avatarı

rauf bey bu ışıklar ana misinaya bağlanıyor ışıktan sonra fırdöndü ve fırdöndüye yedekler bağlanıyor. büyük balık yakalanırsa ve takımı koparırsa ışık elimizde kalsın diye.
mercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2006, 13:24   #24
mozdil
Tayfa

mozdil kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Levrek tafarından gönderildi
Bursa da bir boya fabrikasında imalatına başlanan bir boyayı keşfettim.
Erol bu keşfinden bizi mahrum bırakmayacaksın umarım. Ben fosforu doğrudan epoksi yapıştırıcı ile karıştırıp kullanıyorum.

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸ ><((((º>
More flyrods are broken by doors than by fish or casting!
mozdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2006, 14:42   #25
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Arkadaşlar,
Rauf Bey boyayı imal eden firmanın linki aşağıdadır;
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Day light leri ise, köstekli beden takımın her köstek fırdöndüsünün arasına bedene takıyorum,bunların takılması için içlerinden çıkan plastik boru parçasını kullanıyorum.Aşağıdaki resimde iğne sayısı ve köstekler temsilidir,sevgilerimle
Not:zannedersem önümüzdeki hafta içinde yeni elektrikli çıkrığımı bitireceğim,siteye fotosunu koyarım.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg takım.jpg (10,0 KB, 223 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2006, 14:53   #26
levrek
Kurucu Üye

Murat dostum,
fosforlu diye piyasada gördüğünüz çeşitli şekillerdeki malzemeler,sprey boyalar dahil ışığı sadece yansıtma özelliğine sahiptirler,yani bir nevi reflektör vazifesi görürler.Bazı Tv kumandaları ya da saat kadranları gibi malzemelerin yapısında kullanılan ve bir ışık kaynağı olmadan karanlıkta ışıl ışıl parlayan malzeme, fosfor diye aradığımızdır.Piyasada bu ayırım olmadığından dolayı birçok malzemeye fosforlu etiketi yapıştırılıyor,dikkat edin arkadaşlar yanıltıcı olmasın alacağınız malzemeler,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 13-10-2006, 15:10   #27
mozdil
Tayfa

Merak etme. Ben saf fosfor kullanıyorum. Hatta kullanırken maske filan takıyorum. Fosfora dikkat soluması da dahil olmak üzere tehlikeli bir maddedir.

Eski 13-10-2006, 18:20   #28
levrek
Kurucu Üye

Aha ,işte bunu bilmiyordum,fosforun satılış ve kullanış şeklini bizlere anlatırsan çok sevinirim,lakin kimyadan hep korkmuşumdur,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 13-10-2006, 22:23   #29
Rauf
Guest

hüsnü ve erol arkadaşlarım önerileriniz icin teşekkürler rastgele.cıkrık resmini bekliyorum erol bey.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-2006, 19:07   #30
mozdil
Tayfa

Fosfor toz halinde satılıyor. İstanbul'da Karaköy'de toz boya satan dükkanlardan sadece birinde bulabilmiştik. Yalnış hatırlamıyorsam kilosu 100 YTL civarında idi. Ben arkadaşımdan 35 mm film kutusu içinde aldım onu kullanıyorum.

Fosforu kullanacağım zaman 2 komponentli epoxy yapıştırıcı içine karıştırıyorum. Epoxy içinine bir miktar alkol karıştırınca hem hava kabarcıkları azalıyor hem de daha akıcı oluyor. Ancak uygulamada bu akcılık bazen can sıkıcıda oluyor. Dengeyi iyi tutturmak lazım.

Fosfor alırken dikkatli olmalı ve ısrarla kendinden parıldıyan fosfor istendiği belirtilmeli aksi takdirde parlak bir takım boyalar verilebiliyor. Zaten kilosundan da anlamanız mümkün.

Fosfor insan vucudunun en önemli minerallerinden biridir. Kalsiyumdan sonra vucutta en çok bulunan mineraldir. Detaylı bilgiyi [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresinden öğrenmek mümkün.

Fosfor çok zehirli bir maddedir.solumaktan özellikle kaçınmak gerek. Özellikleri henüz çok detaylı olarak bilinmemekle beraber yangın çıkarmak için de kullanılır. Fosfor okside edici kimya maddeleri ile karıştırıldığı zaman son derece yanıcı olan beyaz fosfor elde edilebilir.. Beyaz fosfor çok defa, sis meydana getirmek için kullanılır. Detay için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Yukarıda insan vucudu için öenmli bir mineral olduğundan bahsetmiştik. En çok balıkta bulunur. Balıklardan da en çok zarganada.

Zaman içerisinde fosfor etkisini azaltabilir. Bunu gün ışığına çok maruz kalmış ve fosfor kalitesi iyi olmayan ürünlerde gördüm. Fosforu aktive etmek için mor ötesi (UV) lamba kullanabilirsiniz. Diyeceksiniz ki mor ötesi lamba nereden bulacağız.

Elektronikten anlayanlar diyot lambalarla (led) kendileri yapabilirler. Yurtdışında satılan kimi kafa lambalarının ledlerinden bir tanesi mor ötesidir. Bir de kırtasiyecilerde görünmez mürekkep ve bu mürekkep ile yazılmış yazıları okumanızı sağlayan ufak bir fener bulunur (anahtarlık fenerlerden). Bu fenerlerde kullanılan lambada mor ötesidir. Yanılmıyorsam 10 YTL civarında başlayan fiyatlarla satılmakta. Bir örneğini [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresinde görebilirsiniz.

Bu mesaj en son " 16-10-2006 " tarihinde saat 09:33 itibariyle mozdil tarafından düzenlenmiştir....
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları