Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > El Yapımı

El Yapımı Kendi Yaptığınız Malzemeleri Bizlerle Paylaşabilirsiniz...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-05-2006, 07:55   #1
panderma
Oltacı

panderma kullanıcısının avatarı

Arrow Sıyırtma

Sizlere Bandırma Körfezinde İstavrit avlarken kendi yaptığım, kolay bir sıyırtmayı tarif etmek istiyorum.

Malzemeler
  • 30,50gram arası gezer kurşun
  • 30 santim 100 lük misina
  • 1 adet fırfır
  • 0,15 lik misina
  • 1 adet kürdan
  • Japon yapıştırıcı
  • Ayakkabı bağcığı ( fosforlu )
  • kırmızı Makara ipi
Yapım

Fırfırı misinaya geçirip 2 cm kıvırıp, 1 santim kadarını 0,15 lik misina ile sıkı ve aralıksız olarak sarıp sabitleyip üstüne Japon yapıştırıcı damlatıp kurumasını bekliyoruz. Kurşunu geçirip diğer ucu da aynı şekilde yapıyoruz.

Kurşunu misinanın üçte birlik bölümüne getirip, Japon kürdanın yarısının sivri tarafını kurşunun içine sokup hafifçe tıklayarak misinayı sabitliyoruz. Bu işlemi Kürdanın diğer yarısı ile kurşunun öbür tarafından tekrarlıyoruz. Bu takımın ucuna 1-1,5 kulaç uzunluğunda 0,15 lik bir misina bağlayıp ucuna 9, 10,11 numara beyaz veya siyah olta bağlıyoruz.

Oltanın Hazırlanışı

Oltayı spor ayakkabıların fosforlu bağcıklarından kullanacağımız ipi sarı veya yeşil kırmızı makara ipliği ile oltanın karnında sabitleyip, 1,5 cm olarak kesiyoruz.

Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 000_0206 01sıyırtma.jpg (40,2 KB, 395 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg 9,10.jpg (17,9 KB, 401 Görüntülenme)

NEJAT DAŞKAN
1958/ BANDIRMA

Bu mesaj en son " 01-05-2006 " tarihinde saat 07:58 itibariyle panderma tarafından düzenlenmiştir....
panderma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları