Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-01-2007, 18:05   #1
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Cool urla,karaburun ve ıldır gezisi

arkadaşlar haftasonu bir ziyaret için gittiğim izmir de işim bitince daha evvel hiç gitmediğim ama sizlerden devamlı methini duyduğum bölgeleri hem gezdim hemde olta attım pazar günü urlaya yerleştim fakat hava berbattı panoramik bir gezi ile balık yiyeyerek yattım sabah balıklıova oradanda mordoğana geçtim etraftaki güzellikler beni büyüledi ama ben biran evvel ailemi bir yere yerleştirtip olta atma telaşında olduğumdan yer bakınıyorum birde karaburunu görelim dedik iskeleye inince tam denizkıyısında bir pansiyon buldum önü olta atmaya müsait sahibide birgün önce gelen misafirlerin 3 tane levrek aldığını söyleyince hemen odaları kiraladım uygun fiyatlıda , hemen takımları hazırlayıp salladım bu arada narlıdere çağlar balığada uğramıştım borukurdu ve sülünez bulabildim forumun faydaları bunlar elimle koymuş gibi buldum oltalara ısparozdan başka birşey vurmadı benim aklımda levrek olduğundan atçek ,canlı kayabalığı ,sardalya hepsini denedim tık yok gece yarısına kadar bekledim yok yalnız esnaftan biri saip limanında canlı yeme kurşunsuzoltaya kayabalığı ile gece 2 ile 4 arası muhakkak vurur dedi fakat çok yorgundum oraya gidemedim karşı adanın arka tarafında mırmır mercan ve sargos çıkıyormuş balıkçının biri söyleseydin seni götürürdüm bütün gün boşuna uğraştın deyince fenalaştım akşam saati herkes sandaldan kaşık yapıyor levrek için iyi biryer ertesi sabah taygun ve gökselin tavsiyesine uyarak ıldır gerence tarafına gittim gerçekten çok güzel yerler vakit olmadığı için olta atamadım ama bundan sonra raporları okurken oralarını bilerek okuyacağım şanslısınız izmirli arkadaşlar çok güzel memleketiniz var bizimde boğazımız var ama egede birbaşka i
nşallah birdahaki sefere güzel birhavada tanışıp hep beraber avlanırız
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-01-2007, 19:43   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Cevat'ım bahsettiğin yerler eskisi kadar bereketli olmasa dahi hakikaten çok güzel yerler.Bu mevsimde poyrazda gece geç saatlerde tek iğne sardalye veya dipte kurşunlu üç köstekli takım ile levrek almak mümkün olabilir.Bütün mesele poyraz yemeğe razı olmak ve o dondurucu soğuğa dayanabilmek....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-2007, 21:46   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Cevat abi karaburun iskelede bizim tekne ile açıldığımız yer oluyor çok çok çok güzel bir yer gerçekten. Tekneyle kaşık değil karaburun usulü yapılmış sırtı çekiyorlar. Bazı tanıdıklarımız var her ne kadar uğursuz olsalarda (bizim ekip bilir)
Tekneyle adanın arkasında bizde avlandık ama saydıklarından sadece mercan tutabildik oda açıkta. Haa tabi keşke çıksaydın izmir standartlarının çok altında fiyata çıkarıyorlar. Neyse izmiri inşallah beğenmişsindir tekrar bekleriz

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-2007, 21:49   #4
cevat2
Kaptan

ishak ben egede çok uzun zaman avlanmadım boru kurdu daha çok ilgi gördü sülüneze pek balık vurmadı bahsettiğimiz avlaklarda daha çok ilgi çeken yem...mamun, madya dahamı iyi 15 gün sonra bir taaruz daha yapacağım da yoksa her oltaya değişik yemmi takmak lazım birde ufak yengeç bulabilirmiyim yemcilerde kendimmi bulacağım
Eski 31-01-2007, 21:52   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Cevat abi borukurdu-mamun ve sardalya yetecektir diğerleri fuzuli olur hatta borukurdu bile almasan fazlaca mamun alırsan levrekten mırmıra her balık gelir bu yeme ama sardalyada mutlaka olmalı diye düşünüyorum. ve sardalyayı dip kıbrısı olarak kullanabilirsin. Tekne ile karaburundan çıkmaya niyetlenirsen sülünez mamun ve sardalya derim ama karaburunun denizi biraz serttir deniz tutması gibi durumlara karşı önlemini almanıda tavsiye ederim

Eski 31-01-2007, 21:58   #6
cevat2
Kaptan

taygun ben izmiri çok iyi biliyorum nasıl beğenmem hanım izmirli ama işim dolayısı ile kuşadası dikili çeşme gümüldür taraflarınında bulundum tanışma sohbetinde anlattığım gibi uzun ara verdik balığa açığı kapatmaya çalışıyorum bu gezdiğim yerlere ilk defa gittim insan birde balık için gidince deniz daha bir güzel inşallah bir organisyon yaparsınız kalabalık avlanırız karaburun liman içi kefalde kaynıyor yılanbalığıda varmış uzun kalmak lazım birde bilmediğin yerde avlanmak zor yanında bir bilen olacak
Eski 31-01-2007, 22:07   #7
cevat2
Kaptan

taygun çağlarbalıkta akşamüstü yalnız onları bulabildim sardalyasız bende adım atmam levrek takımlarımda ve digerlerindede kullandım denizle aram iyidir fazla uzun yüzemem ama sonuçta boğaz çocuğuyuz ama teknedende azçok anlarım gözüm tutmazsa kötü havada tedirgin olurum okadar istanbulda ayvansaray veyahut kurucaşile tipi denizci sandallar 6,7mt tutulur onlar ile korkma tabii bunlar kötühavalar için tabiiki denizle şakada olmaz
Eski 31-01-2007, 22:12   #8
cevat2
Kaptan

taygun balıklıovadan sonraki yer çok hoşuma gitti ismi aklıma gelmedi orası tam avlanılacak yer gibi geldi bana çiftlikte çok mordoğana gelmeden bir körfez gibi
Eski 31-01-2007, 22:23   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Oralarda hiç avlanmadım bilgim yok abi ama çiftlik bölgeleri her zaman çupra mırmır levrek gibi balıkları yapıyor deneyebilirsin abi

Eski 31-01-2007, 22:23   #10
cevat2
Kaptan

taygun birde bir teklifim olacak forumdaki arkadaşlarda uygun görürse gerçi hep anlatılıyor raporlarda ama elelden üstündür foruma herkes tecrübesi ile hangi takımla daha başarılı olunuyorsa çizimli şekilde balık isimleri ile olta takımlarını iğne numaralarını vs. bilgehan ustamızın yaptığı gibi bir bölümde toplayabilirmiyiz mesela ben istanbul için elimden geldiği kadar yapabilirim tatlısu i
çinde yapabilirim
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları