Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-10-2006, 13:01   #81
RULUDAG
Oltacı

RULUDAG kullanıcısının avatarı

Varsayılan Yardim Lutfen

merhaba dostlar size bir sorum olacak bana albastar siesta 50 makina geldi 8+1 bilyalı arkadan kalama ayrlı bildiğim sadecen bu yardım lutfen......:
KAYALIKLAR MEKANIM BALIK BENİM TEK ASKIM

Bu mesaj en son " 11-10-2006 " tarihinde saat 10:14 itibariyle RULUDAG tarafından düzenlenmiştir....
RULUDAG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-10-2006, 09:40   #82
RULUDAG
Oltacı

RULUDAG kullanıcısının avatarı

Alıntı:
RULUDAG tafarından gönderildi
merhaba dostlar size bir sorum olacak bana albastar siesta 50 makina geldi 8+1 bilyalı arkadan kalama ayrlı bildiğim sadecen bu yardım lutfen......:
sizce almaya değermi......................
KAYALIKLAR MEKANIM BALIK BENİM TEK ASKIM

RULUDAG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 09:51   #83
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sevgili Recep...

Yazında bir makina markası yazıp,almaya değermi diye soruyorsun.Abisi ben makina alırken genelde o makinayı takacağım kamışa göre değerlendiriyorum.Yani kıyıdan kullanacağım 3 metre bir kamışa tabiki küçük bir makina takılamıyacağı gibi;kıyıdan yakına atmak için kullandığım veya tekneden kullandığım ucu daha hassas olan daha küçük bir kamışa da calaskal kadar büyük bir makina takılmaz diye düşünüyorum.Yani kamış ile makina uyumlu olmalı.Zaten makinanın kalitesini de aşağı yukarı fiyatı da belirliyor.Piyasada 10 ytl'den tutda, 100 ytl'ye kadar makina bulunabilir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2006, 09:37   #84
coskunbatir
Oltacı

coskunbatir kullanıcısının avatarı

Varsayılan kalite

merhaba arkadaşlar bana önerdiğiniz makina ve kamış markalarını verebilirmisiniz
Eski 03-12-2006, 10:03   #85
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Coşkun abi yapmak istediğin av türüne göre çeşitli makinalar ve kamışlar olabilir. Bir avda işe yarayan makina yada kamış diğer av stilinde işe yaramayabilir. Ne tür avla ilgileniyorsun yazarsan üstadlar işine yarayacak güzel makinalar önereceklerdir

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2006, 14:38   #86
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

coşkun bey taygunun dediği gibi farklılık gösterir. ben takımlarımı aşağıda belirttiğim siteden aldım. 2 günde eksiksiz geldi. isterseniz inceleyin.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2007, 20:24   #87
baltiokka
Oltacı

selam arkadaşlar.makine almadan önce çevirme kolu mil sistemimi yoksa vidamı, rulmanlar kapalımı ve makarayı ileri geri hareket ettiren mekanizma dişli sistemlimi bunlara bakın. tabiki albastar gibi çin malı ve sadece türkiyede satılan makineleri kastetmiyorum, isterseniz deneyin albastar gear ratio ve ball bearings yazıp taratın sadece türkiyeden sonuç çıkar, birde diğer markaları deneyin kaç sonuç çıkacak. bence makine almadan önce [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin! banax sx i tek geçerim!
baltiokka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-2007, 15:50   #88
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Alıntı:
baltiokka tafarından gönderildi
selam arkadaşlar.makine almadan önce çevirme kolu mil sistemimi yoksa vidamı, rulmanlar kapalımı ve makarayı ileri geri hareket ettiren mekanizma dişli sistemlimi bunlara bakın. tabiki albastar gibi çin malı ve sadece türkiyede satılan makineleri kastetmiyorum, isterseniz deneyin albastar gear ratio ve ball bearings yazıp taratın sadece türkiyeden sonuç çıkar, birde diğer markaları deneyin kaç sonuç çıkacak. bence makine almadan önce [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin! banax sx i tek geçerim!
arkadaşım, bu paragrafı aynen birkaç konu başlığına cevap olarak yazmışsın, sanırım kolayına gelmiş
öncelikle diger konu başlıklarında taaygununda uyardığı gibi imza hanenizi doldurmanızı rica ediyorum. forum kurallarımızıda okursanız iyi olur. esenlikler dilerim.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-04-2007, 15:30   #89
baltiokka
Oltacı

haklısınız ama konular birbirine yakındı. yani makine bilgilendirme kısmına yazdım ilgisiz yere yazmamaya dikkat ettim.
baltiokka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları