Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Süleyman Karabulut

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-03-2010, 08:10   #11
Yağız DEMİR
Kaptan

Yağız DEMİR kullanıcısının avatarı

maşallahhh suleyman abımmmm kova herzamankı gıbı dolmus yıne afıyet bal seker olsun abım

Yağız DEMİR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-03-2010, 11:03   #12
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Öncelikle Rastgelsin ailesinin nasıl dostluklara vesile olduğuna değinmek istiyorum.

Rastgelsin ailesi sayesinde daha önce Süleyman abi ile tanışma olanağımız olmuştu.

İyikide tanışmışız samimi ve içten bir dostluğun başlangıcına vesile oldu ailemiz.

Dahasonra yine site üyemiz olan KAYA ÖLMEZ abimizle tanıştık.

Dünde yine sitemizin dostlarından SAMİM AKIŞ ABİMİZLE tanışma olanağım oldu.

İlk kez görüşmemize rağmen sanki yıllardır tanışıyormuşcasına karşıladık birbirimizi.

Bu samimi ve içten karşılamaları için kendilerine çok Teşekkür ediyorum.

İŞTE RASTGELSİN AİLESİNİN FARKI BU

Menfaatsiz ve samimi dostluklar.

Av maceramıza gelince Süleyman abimize Ersine Kaya abimize ve Samim abime çok teşekkür ediyorum.

Keyifli ve güzel bir gün geçirdik.

Neydi slogan:

BALIK BAHANE SOHBET ŞAHANE

NOT: Kaya abimizin deneyimleride balık avlama konusunda site dostlarına faydalı olacaktır.
Paylaşımlarını bekliyoruz.

Dünki avımızda maşşallah döktürdü kendisi.
Denizde nekadar çeşit balık varsa yakaladı nerdeyse.
LİDAKİ, İSTAVRİT, İZMARİT, MIRMIR, ERKEK MERCAN,FANGRİ MERCAN(sirküler dışı olduğu için geri iade edildi),MERCAN daha aklıma gelmeyen çeşitlerde vardır.
Bir ara korktum denizde balık kalmıcak diye

Samim abi nin suya olta atmasına zaten gerek yok.
Balıklar onun güler yüzüne kendiliğinden giriyorlar zaten kovaya.

Süleyman abi paylaşım için teşekkürler.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 14:32   #13
samimakis
Oltacı

samimakis kullanıcısının avatarı

RASTGELSİN AİLESİNE SELAM OLSUN.
Güzel bir av gününüm ardından dostlarla sohbet etmek bu güzelliği pekiştirecektir sanırım.
Limana geldiğimde Kaptan KARABULUT, Murat Adak ve ERSİN çay sohbetini neredeyse bitiriyorlarmış. AV. Kaya'nın gelmesiyle ikinci çay faslı ve yolculuk başladı.Saat 8'30-9'00 gibi ava başladık. Av. Kaya bugün hattirck yaptı.Şiftahı koca bir istavritle açtı,çayı demlemekle ödüllendirildi. Bizde isparoz hariç ilk balığı tutan çayları demler servis yapar veya yolda ısmarlar.Biz izmarit -ispari vs.takılırken Kaya ;lidaki ,erkek mercan,fangri mercan(denize iade etti-TEBRİKLER.) mırmır serisiyle resitaline devam etti.Ardından Kaptan senfoniyi sürdürdü.Murat,Ersin ve ben ispari menekşe izmariti (ada izm.)devam .Ben bu arada Avukatın üstünü başını olta takımlarını yemlerini devamlı inceliyorum,nazarlık tılsım vs. varmı diye....YOK.Sonunda işin sırrını çözdüm.Ben devamlı isparoz çekiyorum;suçlu Taygun . bANA ÖYLE BİR ŞİFRE GÖNDERMİŞKİ....... Taygun lütfen bana gönderdiğin şifreyi değiştir .O günden beri tuttuğum 3 balığın 1 tanesi kesin isparoz.Her seferinde kulaklarını çinlatıyorum VE DEVAM EDECEĞİM.Ne zaman beraber ava çıkarız ve şifrem değişirse kulakların rahatlar.(Bu bir davettir.)

Dostlar;geçen seferdede bahsettiğim gibi bizim 'İZMARİT TARLASINDA' adalar civarında aslında kaliteli ve bol balığımız var.Bize çoçuklarımıza torunlarımıza yeterde artar bile.Yeterki malum kişilere ve katliamcılara fırsat vermeyelim.

Ben saat 2;00 dan sonra iğneleri bayağı büyüttüm yemleride tuzlanmış veya salamura şeklinde sert yemlerle değiştirdim,mercanları kaptım.Demem şudurki;hep beraber bu olaya kafa yoralım,nasıl hangi şekilde ,hangi mekan ve zamanda yem-iğne-takım kullanalım.NASIL doğa anaya zarar vermeden dahaKALİTATİF AVLANALIM.

Çapanın lodosla devamlı taraması,çok güzel olmayan havanın muhalefeti AV .Kaya'nın.gür şansına rağmen ben ve diğer dostlar yinede balık tuttuk.Güzel bir gündü, iki yeni dostla yüzyüze tanıştık. Bu arada ben Murat'ı ilk görünce ;eyvah dedim tam profosyonel,iş bitirici zalim avcı tipi bu kardeşim diye düşündüm.Bu genç ve yakışıklı bizi avda madara rezil eder diye içimden geçirdim.Ancak korktuğum
gibi olmadı,herhalde abilerine saygı ve sevgiden çok fazla avlamadı.Birdahaki sefere mevlam bizi kayıra. Bu arada tarladan topladığım izmarit ve isparilerin (kimin kulağı çınnnn) evde çekilmiş fotoğrafını ekliyorum. TÜM ARKADAŞLARA SAĞLIK ESENLİK MUTLULUK DOLU GÜNLER DİLERİM.

Med.Dt. SAMİM AKIŞ.

BALIK BAHANE SOHBET ŞAHANE DOSTLUK KADİM..
samimakis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 15:33   #14
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Kaptanım senle çıkan kovayı dolduruyor.İnşallah bir pazarda beraber çıkarız küçük bir organisazon gerçekleştiririz.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 16:33   #15
muratbaykent
Kaptan

muratbaykent kullanıcısının avatarı

Tüm misafirlerinizi ve sizi tebrik ederim.Yine güzel bir av raporu ile gözlerimizi keyiflendirdiniz.

Murat Baykent / İzmir / Çeşmealtı
16.06.1970
B+
muratbaykent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 17:43   #16
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
maşallah, maşallah süleyman abi,kovayı doldurmuşsunuz.
Alıntı:
mehmet boduroğlu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekkürler kaptanım paylaşım için.
Pişirmelik balıklar çıkmış.
Her çeşidinden de var.
Daha ne olsun
afiyet bal şeker olsun.
Alıntı:
imbat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
süleyman abim bu gün alaçatı'ya balıkları yemeye gittik. Yolda denize baktım, kaptanım limandadır bir uğrasak mı dedim ama sonradan vakit probleminden dolayı transit geçtik. Demek sen denizdeydin o havada ve bu güzelleri aldınız.

Tebrik ederim, samim abimlede en kısa sürede bir gün ava çıkarız inşallah güzel sohbetiyle harika bir gün geçireceğimize eminim.
Alıntı:
kamil esen tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bravo kaptan.her geçen gün paşalar irileşiyor..rastgelsin..
Alıntı:
mehmetulas tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaptanım yine güzel bir av gerçekleştirmişsiniz
en kısa zamanda beraber çıkmak üzere hoşçakal
Alıntı:
balıkçıhoroz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tebrikler süleyman abi günü kurtamışsınız gene .
Alıntı:
yenal45 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
helal olsun ya harika paylaşım için teşekkürler
Alıntı:
ibrahimz35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
maşallah, çok güzel bir gün olmuş.
Yemeklik balığınızı almışsınız.
Afiyet bal şeker olsun.
Tüm ekip arkadaşlarını kutlarım...
Alıntı:
ocakçı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
süleyman abi tebrikler çok çok güzel bi av olmuş
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Inşallah tüm arkadaşlarımla tanışıp güzel güzel avlar yaparız.

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 17:47   #17
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
Murat ADAK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle Rastgelsin ailesinin nasıl dostluklara vesile olduğuna değinmek istiyorum.

Rastgelsin ailesi sayesinde daha önce Süleyman abi ile tanışma olanağımız olmuştu.

İyikide tanışmışız samimi ve içten bir dostluğun başlangıcına vesile oldu ailemiz.

Dahasonra yine site üyemiz olan KAYA ÖLMEZ abimizle tanıştık.

Dünde yine sitemizin dostlarından SAMİM AKIŞ ABİMİZLE tanışma olanağım oldu.

İlk kez görüşmemize rağmen sanki yıllardır tanışıyormuşcasına karşıladık birbirimizi.

Bu samimi ve içten karşılamaları için kendilerine çok Teşekkür ediyorum.

İŞTE RASTGELSİN AİLESİNİN FARKI BU

Menfaatsiz ve samimi dostluklar.

Av maceramıza gelince Süleyman abimize Ersine Kaya abimize ve Samim abime çok teşekkür ediyorum.

Keyifli ve güzel bir gün geçirdik.

Neydi slogan:

BALIK BAHANE SOHBET ŞAHANE

NOT: Kaya abimizin deneyimleride balık avlama konusunda site dostlarına faydalı olacaktır.
Paylaşımlarını bekliyoruz.

Dünki avımızda maşşallah döktürdü kendisi.
Denizde nekadar çeşit balık varsa yakaladı nerdeyse.
LİDAKİ, İSTAVRİT, İZMARİT, MIRMIR, ERKEK MERCAN,FANGRİ MERCAN(sirküler dışı olduğu için geri iade edildi),MERCAN daha aklıma gelmeyen çeşitlerde vardır.
Bir ara korktum denizde balık kalmıcak diye

Samim abi nin suya olta atmasına zaten gerek yok.
Balıklar onun güler yüzüne kendiliğinden giriyorlar zaten kovaya.

Süleyman abi paylaşım için teşekkürler.
Murat kardeşim, bu sitede bu dostluğu ben ilk zamanlarda zaten keşfetmiştim.Onun içindir ki tüm dostlarıma çıkar ve menfaat gözetmeksizin gönülden bağlandım.tüm dostlara selamlar.....

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 07-03-2010, 17:56   #18
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
samimakis tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
RASTGELSİN AİLESİNE SELAM OLSUN.
Güzel bir av gününüm ardından dostlarla sohbet etmek bu güzelliği pekiştirecektir sanırım.
Limana geldiğimde Kaptan KARABULUT, Murat Adak ve ERSİN çay sohbetini neredeyse bitiriyorlarmış. AV. Kaya'nın gelmesiyle ikinci çay faslı ve yolculuk başladı.Saat 8'30-9'00 gibi ava başladık. Av. Kaya bugün hattirck yaptı.Şiftahı koca bir istavritle açtı,çayı demlemekle ödüllendirildi. Bizde isparoz hariç ilk balığı tutan çayları demler servis yapar veya yolda ısmarlar.Biz izmarit -ispari vs.takılırken Kaya ;lidaki ,erkek mercan,fangri mercan(denize iade etti-TEBRİKLER.) mırmır serisiyle resitaline devam etti.Ardından Kaptan senfoniyi sürdürdü.Murat,Ersin ve ben ispari menekşe izmariti (ada izm.)devam .Ben bu arada Avukatın üstünü başını olta takımlarını yemlerini devamlı inceliyorum,nazarlık tılsım vs. varmı diye....YOK.Sonunda işin sırrını çözdüm.Ben devamlı isparoz çekiyorum;suçlu Taygun . bANA ÖYLE BİR ŞİFRE GÖNDERMİŞKİ....... Taygun lütfen bana gönderdiğin şifreyi değiştir .O günden beri tuttuğum 3 balığın 1 tanesi kesin isparoz.Her seferinde kulaklarını çinlatıyorum VE DEVAM EDECEĞİM.Ne zaman beraber ava çıkarız ve şifrem değişirse kulakların rahatlar.(Bu bir davettir.)

Dostlar;geçen seferdede bahsettiğim gibi bizim 'İZMARİT TARLASINDA' adalar civarında aslında kaliteli ve bol balığımız var.Bize çoçuklarımıza torunlarımıza yeterde artar bile.Yeterki malum kişilere ve katliamcılara fırsat vermeyelim.

Ben saat 2;00 dan sonra iğneleri bayağı büyüttüm yemleride tuzlanmış veya salamura şeklinde sert yemlerle değiştirdim,mercanları kaptım.Demem şudurki;hep beraber bu olaya kafa yoralım,nasıl hangi şekilde ,hangi mekan ve zamanda yem-iğne-takım kullanalım.NASIL doğa anaya zarar vermeden dahaKALİTATİF AVLANALIM.

Çapanın lodosla devamlı taraması,çok güzel olmayan havanın muhalefeti AV .Kaya'nın.gür şansına rağmen ben ve diğer dostlar yinede balık tuttuk.Güzel bir gündü, iki yeni dostla yüzyüze tanıştık. Bu arada ben Murat'ı ilk görünce ;eyvah dedim tam profosyonel,iş bitirici zalim avcı tipi bu kardeşim diye düşündüm.Bu genç ve yakışıklı bizi avda madara rezil eder diye içimden geçirdim.Ancak korktuğum
gibi olmadı,herhalde abilerine saygı ve sevgiden çok fazla avlamadı.Birdahaki sefere mevlam bizi kayıra. Bu arada tarladan topladığım izmarit ve isparilerin (kimin kulağı çınnnn) evde çekilmiş fotoğrafını ekliyorum. TÜM ARKADAŞLARA SAĞLIK ESENLİK MUTLULUK DOLU GÜNLER DİLERİM.

Med.Dt. SAMİM AKIŞ.

BALIK BAHANE SOHBET ŞAHANE DOSTLUK KADİM..
SEVGİLİ DOKTORUM. İZLENİMLERİN YERİNDE OLMUŞ BİZ BİR DAHA AV. KAYA KARDEŞİMİZLE BALIĞA ÇIKMIYALIM. DENİZDE BALIK ÇEŞİDİ BIRAKMIYO AMA SİRKÜLERE UYGUN DAVRANIP HER CİNSTEN BİR TANE ÇEKİYOR.. KENDİSİNİ KUTLARIM.
DOKTORUM DÜŞÜNCELERİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER..DOSTLUKLAR DOSTLARLA HER ZAMAN GÜZELDİR...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 07-03-2010, 18:00   #19
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
paşalı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaptanım senle çıkan kovayı dolduruyor.inşallah bir pazarda beraber çıkarız küçük bir organisazon gerçekleştiririz.
turgay biladerim, sizlerle balığa çıkmak beni mutlu eder..hava şartları uygun olduğu süre ben hazırım..hafta içi olursa sorun olmaz ama hafta sonu olacak olursa önceden haberim olursa sevinirim...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 07-03-2010, 18:02   #20
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
muratbaykent tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tüm misafirlerinizi ve sizi tebrik ederim.yine güzel bir av raporu ile gözlerimizi keyiflendirdiniz.
murat kardeşim tüm rastgele dostların gözleri ve gönülleri her daim neşelensin...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları