Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-10-2005, 07:33   #1
aserkansatı
Guest

Varsayılan Ahtapot Izgara

AHTAPOT IZGARA
Malzeme:

1 adet ahtapot

Yapılışı:
Taze ve yeni yakalanmış ahtapot taşlara vurularak yumuşatılır. Bu işlem sırasında ahtapot köpük salmaya başlar ve köpükler bitene kadar bu işleme devam edilir. Yumuşatılmış ahtapot birkaç gün güneşte kurumaya bırakılır.
Mangalda mangal kömürü yakılarak kor haline getirilir. Mangala yerleştirilen tel ızgaranın üzerine ahtapot konularak kızartılır. Kızartılmış ahtapot bilahare küçük parçalara doğranarak kırmızı soğan eşliğinde meze olarak sunulur.
Sıcak veya soğuk servis yapılır.

Not: Bu yemek Ege Adaları’na ve bu adalardan gelmiş göçmenlerimize mahsus çok lezzetli bir deniz yemeğidir. Bugünlerde ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş bu yemek halen Ege Adaları’nda ve Yunanistan’da halâ son derece revaçtadır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-10-2005, 07:37   #2
ilhan
Kaptan

ilhan kullanıcısının avatarı

Abi tarif için sağol ama anlamadığım şey ahtopotu canlıcanlımı taşlara vurarak köpük çıkartıyorar..
ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-2005, 07:47   #3
aserkansatı
Guest

Evet İlhan canlıyken.Yoksa kendini salmıyo,öyle olunca da pişmiyo.Biliyorum sen sevmedin bu tarzı ama usulü böyle kardeş.Acımasız bir yöntem.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-2005, 08:06   #4
ilhan
Kaptan

Yok abi kalsın bu tarif benim için. ne olursa olsun Hiç bir canlıya acı çektirilerek öldürülmesinden yana değilim. Hatta 16 yaşlarından beri baraj veya dağda kaldığımda kesinlikle yaş ağaç yada ot parçası koparmam bile. kıyamıyorum. (solucanı oltaya takardım ondada kendimi bölünerek yaşayabiliyorlar diye avuturdum .. ama solucanıda bir anda nasıl öldüreceğim onun yolunu bulamıyorıum.)
Eski 22-10-2005, 02:20   #5
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

seko kardeş valla ben o ahtapotun taşa vurmadık hiç bir yerini bırakmam bu kadar kolay söylüyorum çünki ahtapotu nerden bulacaz diyelim bulduk kafasınıda canlı canlı taşlarla ezdik köpüğüde çıktı iyide pişirdik bu şimdi rakısız birasız gider mi??adamım anlaşalım ahtapotu sen yap rakıları ben alayım uyarmı ilhan kardeş sende hazır pişmişini yersin yapılırken orda olma seko acımaz valla
Eski 22-10-2005, 06:50   #6
ilhan
Kaptan

Alıntı:
hudutt tafarından gönderildi
seko kardeş valla ben o ahtapotun taşa vurmadık hiç bir yerini bırakmam bu kadar kolay söylüyorum çünki ahtapotu nerden bulacaz diyelim bulduk kafasınıda canlı canlı taşlarla ezdik köpüğüde çıktı iyide pişirdik bu şimdi rakısız birasız gider mi??adamım anlaşalım ahtapotu sen yap rakıları ben alayım uyarmı ilhan kardeş sende hazır pişmişini yersin yapılırken orda olma seko acımaz valla
Sağol kardeş ben almıyayım. siz ahtopot yerken bende güzelbir balık ızgarası yesem daha iyi olur....
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları