Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Resmi Avcılık Duyuruları

Resmi Avcılık Duyuruları Sirküler, yasaklar ve benzeri konular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-04-2006, 01:29   #11
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Selim Abi ehliyeti almak için kursa gitmeye gerek yok Denizcilik Müsteşarlığı'nın açtığı sınava girmek ve geçmek yeterli oluyor, ki sınav da çok kolay bir sınav. Yalnız çeşitli kurslar da mevcut, isteyen birşeyler öğrenmek istiyorsa bunlara katılabilir. Ben D.E.Ü. Deniz Bilimleri Enstitüsü'ndeki kursa gittim 2,5 ay. Oldukça eğitici ve faydalı olduğunu düşünüyorum ve fırsatı olan herkese de tavsiye ediyorum.

Bu belge ile 150 grostona kadar olan "özel" tekneler kullanılabiliyor. Ayrıca "özel" amaçlarla ticari tekneleri kiralayıp onları da kullanabiliyosun. Fakat bu belge ile ticari amaçlı olarak tekne kullanman yasak.Hatta ticari teknelerde amatör denizci olarak çalışman da yasak.

1-49 groston arası tekneleri tek başına kullanabiliyorsun bu belge ile. 50-149 groston arası tekneleri kullanabilmen için ise yanında en az bir amatör denizci (ehliyetli) daha olması gerekiyor.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-04-2006, 01:45   #12
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Sağol Mertciğim bilgilendirdiğin için*****
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2006, 02:37   #13
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Evet arkadaşlar,
hiç unutmam,ekmek karne ile satılıyordu o zamanlar,ılık bir ilkbahar yağmuruna denk gelmişti bu her ayın ilk Salısında yapılan sınavlar.Önce yazılı sonrada sözlü sınavına girerken güneş pencerelerden içeriye doğru sızmaya çalışıyordu.Ama iyi hazırlanmıştım,çünkü Liman Başkanlığından sınavda sorulacak olan tekne,motor,ilkyardım ve seyir bilgilerini içeren kitabı satın almıştım,hemde çok cüzi bir fiyata.Bu dört bölümden oluşan 25 şer soruyu şıp diye çözmüştüm.Artık bütün iş,sonuçları öğrenmek için 15 gün beklemeye kalmaştı.Muhtardan alınmış olan Nüfüs ve ikametgah süretleri ile iki adet fotoğraf ı verip nihayetinde Amatör Denizci Yeterlilik Belgemi almıştım,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2006, 02:40   #14
aserkansatı
Guest

Evet o yıllarda Bahriye Nezaretinden alınırdı bu tip vesikalar...Hey gidi günler hey...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2006, 03:17   #15
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Erol Abi senin zamanından sonra enflasyon yıllar içinde soru sayılarını da vurdu. Ben girdiğimde toplamda 25 soruydu sınav. .

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2006, 03:25   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Of yaa öldürdünüz beni gülmekten bilmeyenler için söyleyim Erol abimiz resimde (avatarında) yaşlı çıkmış görseniz 20lik delikanlı gibi

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2006, 03:44   #17
aserkansatı
Guest

Hakkatten ya aslında ben Erolu hiç görmedim.O resimden tanıyorum.Ona mesaj yazarken elini öpesim geliyo.Oysa aramızda iki yaş var.Kardeşim Erol değiştir şu avatarını...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2006, 17:47   #18
levrek
Kurucu Üye

OK dir,biraz daha seffaf olduk zannedersem,Tago bu arada cumartesiye sana nerede yemek ısmarlayayım?,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 05-04-2006, 23:48   #19
mufi
Guest

Erol kardeşim zaten yakından bakılınca yabancı diplomatlara benziyor..sarışın filan
ilk anda ben Eski Rus çar larından birine benzettim..adı neydi unuttum.. sonra fikrim degişti. 1.dünya savaşındaki Alman devlet adamlarına benzettim..sonra vazgeçtim..Amerikalı bir yazar a benzettim..
yav en sonunda bir Türk vatandaşı oldugunu anladım..
(((öptüm seni Erolcum..)))
benim delikanlı İzmirde bir üniv. kazanırsa oralara yakınlara gelebilirim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-2006, 00:35   #20
levrek
Kurucu Üye

Abi,inşallah kazanırda burada balık cumhuriyetini kurarız,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları