Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Üye olma ve Forum Kullanma Kılavuzu

Üye olma ve Forum Kullanma Kılavuzu Üye olma, resim ve video yükleme gibi konularda yardımların bulunduğu bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-12-2006, 19:18   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan Resimlerimizi Küçültmek

Gerek dijital fotoğraflarınızı veya herhangi bir amaçla hazırladığınız imajların boyutunu küçültebilmeniz için birçok programdan yararlanabilirsiniz. Mihov image resizer kullanımı basit, bedava ve güzel sonuçlar veren bir program.
1-Aşağıdaki adresten programı indiriniz.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
2-Kurulumu basittir , next next next
3- Programı Start(başlat)-Programs (programlar)-Mihov image resizer ı tıklayarak açınız

4- Şekilde belirtilen adımları uygulayınız

Foruma yüklerken, karıştırmayınız, mini-xxx.jpg küçültmüş olduğunuz resimdir, bunları kullanınız,
saygılar
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 1.JPG (68,6 KB, 104 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg 2.JPG (78,8 KB, 95 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-12-2006, 20:00   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Göksel abi teşekkürler güzel bir konuya değinmişsin

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 20:11   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Elllerine sağlık...

Sevgili Göksel hani kalp kalbe karşı olmak var ya ne kadar doğru bir laf.Tam bende bu konu ile ilgili bir başlık açacaktım.Sevgili arkadaşlarım, benim gibi teknoloji fakiri biri için siteye uygun boyutlarda resim yüklemek gerçekten zor bir iş .Bütün samimiyetimle söylüyorum ki nasıl olduğu bilmiyorum ve bir başlık açıp bilen arkadaşlarımdan yardım isteyecektim.Derken Sevgili Göksel'den bu konuda yardım geldi.

Bazı arkadaşlara garip gelebilir bu yazdıklarım.Ama çok iyi biliyorum ki,benim Rapidshare tarzında sunduğum Rastgelsin Ailesi slayt gösterisini açamayan arkadaşlarım için '' bunların nasıl açılıp seyredileceği '' hakkında bir yazı yazdığımı hatırlıyorum.

Göksel'im paylaşımın için sağol.Bence bu tür çalışmaların nasıl yapılacağı hususu ''sabit bir başlık altında'' tutulmalı ve herkez rahatça bulabilmeli....

Örnek : Benim Rapidshare kullanmak hakında yazdığım yazı.

Örnek : Göksel'in resim küçültme hakkında yazdığı bu yazı.

Örnek :vs......

Bence bunlar sitenin herhangi bir bölümünde arka arkaya sıralanarak bizlerin kullanımına sunulmalı.Mesala bilen bir arkadaş aşama aşama You tube üye olup,video göndermeyi tarif etmeli...Bu hususda bizlerden daha çok gençlere iş düşüyor....

Bu mesaj en son " 17-12-2006 " tarihinde saat 20:23 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:12   #4
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

teşekkürler, yalnız ben bir sonraki sayfadan picasa2 yide indirdim fazladan.. tavsiye ederim güzel bir program, tüm resimler bir arada ve slayt göstreleri yapabiliyosun.. video görüntülerede bakabiliyorsun ayrıca fotograflara istediğin şekli veriyorsun..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:27   #5
gokseldbuga
Guest

picasada google in ücretsiz ürünü, oldukça kapsamlı,çok güzel olduğu kadar , tam bir program bu yüzden mihovun programı kadar pratik gelmiyor bana fakat galerinizi oluşturup seyrine doyum olmuyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:28   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

İshak Abi hallolduğuna sevindim. Ben biraz daha karmaşık programlar kullandığımdan dolayı öncelikle elinde neler olduğunu öğrenmek istemiştim, ama sonuçta halletmişsin ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:29   #7
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
picasada google in ücretsiz ürünü, oldukça kapsamlı,çok güzel olduğu kadar , tam bir program bu yüzden mihovun programı kadar pratik gelmiyor bana fakat galerinizi oluşturup seyrine doyum olmuyor
her iki program içinde teşekkür ederim.. üşeniyordum ama aradığım birşeydi.. kısmet bugüneymiş..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları