Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-02-2020, 11:05   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation Muğla'da amatör balıkçılar oltaya takıla orkinos sayesinde önce Kos

Muğla'da amatör balıkçılar oltaya takıla orkinos sayesinde önce Kos adasına ardından Bodrum'a sürüklendi.
Datça’da yaşayan amatör balıkçılar Yaver Eren (33) ve Sıtkı Tuğcu (50), sık sık yaptıkları gibi dün saat 12.00 sıralarında lastik botlarıyla Karaköy Limanı’ndan denize açıldı. Hiç balık yakalayamayan ve dönüş hazırlıklarına başlayan balıkçıların ağına saat 16.00’da büyük bir balık takıldı. Tüm çabalarına rağmen balığı bota çekemeyen balıkçılar, balıkla birlikte sürüklenmeye başladı. Önce Yunanistan’ın Kos Adası’na yönelen balık, daha sonra peşine taktığı botla birlikte Bodrum’a doğru ilerlemeye bağladı. 5 saatin sonunda yorgun düşen Eren ve Tuğcu, Datça’daki balıkçı arkadaşlarından yardım istedi.

1 saat sonra bölgeye ulaşan balıkçılar Celal İşçi ve Emrah Ermiş’in de 2 saat süren yardımıyla gece saat 00.00’da balığın sürükleyişi durdurdu. Yarım saat uğraşarak balığı tekneye çıkarabilen balıkçılar, karşılarında 200 kiloluk dev bir orkinos görünce büyük sevinç yaşadı. Balığın peşinde yaklaşık 100 kilometre denizde sürüklenen Yaver Eren ve Sıtkı Tuğcu, bereketli avlarıyla birlikte gece 02.00 gibi Datça’ya geri döndü.

Keyif aldığı için amatör olarak balıkçılık yaptığını ifade eden Sıtkı Tuğcu, dün denize açıldıklarında havanın kötü olması nedeniyle hiç ümidinin olmadığını söyledi. Rahatsız olduğu için oltayı attıktan sonra uyuya kaldığını belitten Tuğcu, “Uyurken bir anda oltanın sesiyle uyandım. 6 saat ben uğraştım, 2 saat Celal uğraştı.

Datça’dan saat 14.00’de açıldıklarını kaydeden Yaver Eren de, “Yanımıza aldığımız 6 kilo yemden sadece sonuncusu kalmıştı. Sıtkı Abi uyuyordu ve ben de dönüş için hazırlıkları yapıyordum. Tam oltayı çekecekken bir anda balıkasılmaya başladı. Karaköy fenerinden çıktık önce bir Kos yaptırdı sonra da Bodrum. En sonunda 00.30’da balığı aldık. 8-8,5 saat bizi uğraştırdı ama sonunda onu almayı başardık” diye konuştu.
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları