Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-01-2011, 16:43   #1
Necati ARAT
Kaptan

Thumbs up 01/01/2011 İbrahim35 ile Çeşmealtında Yılbaşı...

Evet dostlar..
İnsan yeni bir yıla nasıl girerse o yıl öyle geçermiş..

İbrahim abim de öyle düşünmüş ki; 2011 in ilk sabahı dostarı ile beraber bir balık avı yapmak üzere telefonla beni aradı.. Görüşmemiz üzere havanın bendeniz kara avcısına göre uygun, ve Manisadan Misafiri (Rastgelsin Moderatorü Mehmet Boduroğlu) ve yine sitemiz üyelerinden Engin Bahçe abimizin olduğunu belirterek tekne avına davet etti.. Daha önceki zamanlarda, iki kez teknesine davet etmişti ve istemiyerek o davetlerini geri çevirmiştim. Bu davetinide geri çeviremezdim.. Konuşulup, planlar yapılıp, Sabah 03:00 civarı buluşmak üzere karar aldık..

Sabah 3 de buluşup yemlerimizi tedaritk ettikten sonra Çeşmealtı Limanına doğru yol aldık.. Limana vardığımızda hava biraz yüksekti. Metaoroloji sitelerinden anladığımız kadarı ile, sabah hava sakinleyip yatacağı doğrultusunda idi. Buna inanıp güvenerek Vira Bismillah deyip 2011'in İlk Macerasına Demir alıp denize açıldık.. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk esnasında hava git gide yükseliyordu. Bir ara İbrahim abimin hava 4-6 oldu değişi hala kulaklarımda.. Malum yılbaşı akşamı geçirmişiz, mideler dolu. Birde tekne acemisi ben ve acizane Mehmet abimizin ortak noktası olan çiğköfteyi fazlaca kaçmışız olmamız bizi hayli zorladı. Kerterizimize varmamıza az kalmıştı ki motorda oluşan küçük bir aksaklıkla motoru susturup demirledik..

Havanın biraz yatması dileklerimizle boş durmamak adına oltalarımızı deniz ile buluşturduk. 3-5 dakika geçmeden 2011'ilk misafiri Mercan teknemize teşriflerini buyurdu.. Yaklaşık 08:30-09:00 civarı havanın düzelmesi ve motordaki aksaklık kısmen giderildikten sonra esas kerterizimize ulaşmıştık bu seferde oradaki av zamanının geçmek üzere olduğunu İbrahim abimizin telkini ile hemen aradada av vaziyeti alarak nasibimizi arar olduk. Yine fazla zaman geçmeden Engin abimizin kaba lidakisi ile keyfimiz iyice yerine geldi. Peşi sıra alınan Mercanlar günün tatlısı oluvermişti. Bir ara balığın kestiğini gördük ve avı sonlandırmak için son yemleri suya indirdik ve kapanışı güzelbir Mercan ile bendeniz gerçekleştirdi..

Benim için zor bir av olsada abilerim ile o ortamda hoş sohbet edip av yapmak beni ziyadesi ile memnun etti.

Buradan öncelikle İbrahim abimize ve sonrasında Engin abim ve Mehmet abime çok teşekkür ederim.. İnşaallah güzel bir havada bunu tekrarlamak isterim..

Orada Sürçü lisan ettiysem affola..

Sizleri o günün Resimleri ve Finalinde de Videosu ile başbaşa bırakıyorum..

NOT.....: İbrahim abim bizlerin resmini cekmekten kendi resmini çektirememiş..Kendi adıma özür dilerim Ancak Videolarda sıkça rol almış Bilgilerinize..

Hepiniz kalın sağlıcakla..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Bu mesaj en son " 05-01-2011 " tarihinde saat 08:39 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-01-2011, 17:10   #2
ali rıza acar
Kaptan

ali rıza acar kullanıcısının avatarı

Necaticim bu "VARMISIN BİR MACERAYA II " olmuş.
Ama tam bir hastalık. Yılbaşı günü Saat 03.oo de kalkmak bravo yani.Hepinize tebrikler.
Rastgelsin dostlarım.
K0NUM. KSK
ali rıza acar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 17:51   #3
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Necoooooooooooo...

Demek ki bu yıl hep kırmızı çekeceksin.

Yalnız ben bir şeye inandım.Nasıl ki HASAN BALIKCI paşalarla özleşmişse,İBRAHİM kardeşimizde kırmızılarla özleşmiş.

Paylaşım için teşekkürler güzel bir gün yaşadığınız her halinizden belli.Afiyet olsun..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 18:32   #4
Kamil ESEN
Kaptan

Necati balıkçı olsan kesin ilk senin tezgahtaki balıklar biterdi bence.Ne güzel sergilemişsin balıkları.raporda çok süper.Birbirini tamamlamış.Paylaşıma teşekkürler.Sohbetiniz daim olsun..
Eski 04-01-2011, 18:36   #5
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Necati cim tebrikler çok güzel bir yılbaşı olmuş o karede bende olmak için İbrahim kardeşimden istek almıştım fakat şehir dışından kızımın gelmesinden dolayı aranıza katılamamıştım fakat benim yerimi dolduracağındam emin olduğum Engin kaptanı sizlere arkadaşlık etmesi için aklımdan geçirmiştim ki zaten İbo davet etmiş sevgili kardeşim Engin de lidaki ve mercanları tutarak vazivesini yapmış zaten ben tüm ekibi kutlar bir dahaki sefere bende varım varım diyerek herkese rastgelsin dileklerimle selam gönderirim.
Eski 04-01-2011, 18:45   #6
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

aşığı olduğum çeşmealtı sizi yeni yılın ilk saatlerinde boş çevirmemiş...sizlere de helal olsun o gecenin sabahın da balığa çıkmak herkesin harcı değil

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 18:49   #7
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Necati kardeşim yönetmen misin yapımcı mısın kardeşim bir video çekimi ve anlatım bu kadar güzel ve lezzetli olur seni gönülden tebrik ediyor alnından öpüyorum kısmet Mehmet ve seninle tanışmak bakalım ne zaman olucak.
Eski 04-01-2011, 19:06   #8
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

güzel bir yılbaşı olmuş hepinizi kutlarım.
her yılbaşını böyle güzel geçirmeniz dileklerimle.
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2011, 19:35   #9
Engin Bahce
Çımacı

Engin Bahce kullanıcısının avatarı

necati kardesim bir anlatım ancak bukadar güzel yapılır eline diline saglık sizlerle tanısmak güzel vakit gecirmek hostu tesekkur ederim
Eski 04-01-2011, 19:37   #10
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

tüm ekibi kutlarım güzel bir gün geçirmişsiniz...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları