Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-05-2012, 20:42   #21
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Buda Origami süprizi "Japon kağıt katlama sanatı"
Andrey Ermakov Tasarım: Kağıt katlamak için 15 saatten fazla uğraşmış. Her ne kadar yapanı tanımasakta arkadaşın sanatını, azmini, sabrını kutlamak gerekir diye düşünüyorum. İlk gördüğümde gerçek sanmıştım. Gerçek bir şahaser yaratmış. Yapanı kutlarım. Bu konuda yazacaklarım şimdilik bu kadardı. Saygılar.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 17.jpg (345,9 KB, 1 Görüntülenme)
Eski 28-05-2012, 21:53   #22
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Yanıt olarak geç kalınmış olsa bile bu güzel tanıtımı alkışlarım.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-2012, 00:57   #23
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yanıt olarak geç kalınmış olsa bile bu güzel tanıtımı alkışlarım.

Hüseyin'cim teşekkür ederim. Elimde o kadar konu varki daha yeni görmüştüm, birazda araştırma anca. Rastgelsin. Saygılar.
Eski 29-05-2012, 06:18   #24
hus213
Kaptan

Günaydınlar sitenin güzel insanları gününüz aydınlık kısmetiniz bol şansınız açık olsun.
Eski 29-05-2012, 06:22   #25
hus213
Kaptan

Alıntı:
Baba Yalçın tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Hüseyin'cim teşekkür ederim. Elimde o kadar konu varki daha yeni görmüştüm, birazda araştırma anca. Rastgelsin. Saygılar.
Paylaşımın ve cevaplaman için teşekkürler.Günün aydınlık kısmetin bol şansın açık olsun.İgnen sivri balığın büyük olsun.
Eski 29-05-2012, 06:53   #26
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Yalçın abi HD kalitesindeki açıklayıcı bilgilendirmen için teşekkür ederim.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-05-2012, 00:15   #27
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Paylaşımın ve cevaplaman için teşekkürler.Günün aydınlık kısmetin bol şansın açık olsun.İgnen sivri balığın büyük olsun.
Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yalçın abi HD kalitesindeki açıklayıcı bilgilendirmen için teşekkür ederim.
Arkadaşlar ikinizede teşekkür ederim. Bazen frenler tutmuyor. Aslında mantis karidesinin (boksör) bizde olmasıda çok güzel bence orda yazmayı unutmuşum uykusuzluktan. Didim Akbük koyunda (5-6yıl önce) koyun tamamını keşif yaparken, dönüşte demir atmış tekneyle ben suda onlar kayıkta balıkçılığa girdik laf lafı açtı ben suda onlar teknede 1 saat balıkçılığı konuştuk galiba hatırımda kalan Bodrum Gündoğan'dan gelmiş ağ atmış toplamışlar balık pilaki yapıyorlardı benide sağolsunlar kayığa davet etmişlerdi. Balıkların arasında 1 tanede mantis karidesi vardı. Ama tabi beni kesmedi ilik. Birde bizim koop.'ta kurutulmuşu vardı. Adalarda arkadaşın ağından 1 tane çıkmıştı. Bizi yanıltan belgesellerdeki çekim kalitesi zoom yapıp olduğundan iri göstermesi. Ve bir de ekseriya tavus mantis göstermeleri tabi bunun bile kaç çeşiti varmış. Bende arkadaşımız sayesinde uyanıp araştırınca olayın farkına vardım. Çünkü bizim buralarda rastlanan bir şey değildi. Tesadüfün böylesi. Benim kendi aldığım Karavidanın fotosuda vardı eski onuda koyucamda tarama yapayımda öyle fırsat bulamadım. Tekrar teşekkür ederim. Saygılar.
Eski 31-05-2012, 23:23   #28
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Varsayılan Mantis Karidesin Gücü

Mantis Karidesin Gücü
Valla Helal Olsun, O bir Şampiyon
Sesli izleyelim

Eski 15-07-2012, 18:52   #29
night fisher
Çımacı

night fisher kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Baba Yalçın tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar ikinizede teşekkür ederim. Bazen frenler tutmuyor. Aslında mantis karidesinin (boksör) bizde olmasıda çok güzel bence orda yazmayı unutmuşum uykusuzluktan. Didim Akbük koyunda (5-6yıl önce) koyun tamamını keşif yaparken, dönüşte demir atmış tekneyle ben suda onlar kayıkta balıkçılığa girdik laf lafı açtı ben suda onlar teknede 1 saat balıkçılığı konuştuk galiba hatırımda kalan Bodrum Gündoğan'dan gelmiş ağ atmış toplamışlar balık pilaki yapıyorlardı benide sağolsunlar kayığa davet etmişlerdi. Balıkların arasında 1 tanede mantis karidesi vardı. Ama tabi beni kesmedi ilik. Birde bizim koop.'ta kurutulmuşu vardı. Adalarda arkadaşın ağından 1 tane çıkmıştı. Bizi yanıltan belgesellerdeki çekim kalitesi zoom yapıp olduğundan iri göstermesi. Ve bir de ekseriya tavus mantis göstermeleri tabi bunun bile kaç çeşiti varmış. Bende arkadaşımız sayesinde uyanıp araştırınca olayın farkına vardım. Çünkü bizim buralarda rastlanan bir şey değildi. Tesadüfün böylesi. Benim kendi aldığım Karavidanın fotosuda vardı eski onuda koyucamda tarama yapayımda öyle fırsat bulamadım. Tekrar teşekkür ederim. Saygılar.
sn.yalçınbey,verdiğiniz bilgiler fazlasıyla doyurucu olmuş,izninizle birkaç ilave yapıyorum;squilla mantis (mantis shrimp-mantis karidesi) güney batı ege,ion denizi ,adriyatik te yaygın olarak bulunan bir karides cinsidir. tropikal sulardaki akrabalarının da isim babasıdır.yüm dünyada akrabalarına mantis karidesi adı verilmiştir.boksör karides ise ülkemiz sularındada mevcut olan stenopus familyasına ait karideslere verilen ortak addır.(boxer shrimp,stenopus hispidus en popüleridir akvaryumları süsler,stenopus spinosus akdeniz versiyonu). saygılar.
night fisher Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-2012, 19:33   #30
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Yalçın ;
bu böceklerde ne kadar renkli vede yakışıklılar....
İnsanın yiyeceği geliyor.Teşekkürler...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları