Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-04-2007, 20:39   #11
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Varsayılan ecza çantası alıntıdır hipernex com

Büyük Resim
6 ModaCar 25 Parça Lux Ecza Çantası Seti + Cold Compress-2 sn de Buz Kompres Hediyeli 571144
17,57 YTL KDV Dahil

özellikler
Ürün 25 parçadan oluşur ve yanında HEDİYE olarak Cold Compress-2 sn de Buz Kompres Yüzyılın İcadı 571142 verilmektedir.
Pamuk 50 gr
Elastik Bandaj 1 ad.
Turnike Lastik 1 ad.
Lateks Eldiven 2 ad.
Yara Bandı 1 kutu
Pamuklu Ped 2 ad.
Gaz Kompres 1 kutu
Sargı Bezi 5 cm genişlik 2 ad.
Sargı Bezi 7 cm genişlik 2 ad.
Sargı Bezi 10 cm genişlik 2 ad.
Makas 1 ad.
Çengelli İğne 12 ad
Tebeşir 1 ad.
Kurşun Kalem 1 ad
Hava Yolu 1 ad
Suni Solunuk Maskesi 1 ad.
Flaster 1 m x 1,25 cm 1 ad.
Üçgen Bez 1 ad. - İzotermal(Ceset) Örtü 1 ad.
İlk Yardım Kitabı 1 ad.
HEDİYESİ : Cold Compress-2 sn de Buz Kompres Yüzyılın İcadı 571142

bu sette ilk yardım kitabının olmasıda ayrı bir avantaj bence malzemeleri doğru kullanımını öğrenebiliriz...

Bu mesaj en son " 30-04-2007 " tarihinde saat 22:27 itibariyle discus tarafından düzenlenmiştir....
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 30-04-2007, 21:19   #12
discus
Kaptan

Varsayılan alıntıdır dermanbul.com

Bileğinizdeki radial atardamarda nabzınızı saptamanın adımları şöyledir:
1. Egzersize son verin.
2. Işaret ve orta parmağınızın ucunu kullanarak, bilek kemigi ile bileğin baş parmak hizasındaki kiriş arasındaki alanı bulun. Parmaklarınızı doğru yerleştirdiğinizde atardamarın atışını hissedeceksiniz.
3. Kan damarına, kan akışını engelleyecek kadar çok baskı yapmamaya dikkat edin.
4. 10 saniye nabız atışını sayın ve sonra dakikadaki nabız atışını bulmak için 6 yla çarpın.
Eski 30-04-2007, 21:30   #13
discus
Kaptan

Acil durum belirtileri:
Aşağıdaki durumlardan henhangi biri veya derhal doktorunuza veya acil yardıma başvurmanızı gerektirir. Vücudunuzun herhangi bir noktasından birden bire ortaya çıkan bir ağrı.. Örneğin, göğüs ağrısı veya karnın üst bölgesindeki bir ağrı, kalp krizi işareti olabilir. Ani baş dönmesi, başağrısı veya görme bozukluğu, baygınlık hissi veya büyük halsizlik, nefes almada zorluk veya nefes açlığı, sürekli ve çok miktarda kusma veya ishal, intihar veya cinayet isteği belirtileri. Ciddi Kanama, ağrılı veya ağrız olabilir. Bu belirtilerin biri veya birkaçı varsa derhal acil yardım isteyin.
Eski 30-04-2007, 21:34   #14
discus
Kaptan

sıcak çarpması:
Sıcaktan doğan bitkinlikten kuşkulanıyorsanız, rahatsızlanan kisiyi gölge bir yere taşıyın. Serin, soğuk hava aracı calıştırılan bir yer en iyisidir. Rahatsızlanan kişiyi serin, gölgelik bir yere tasıdıktan sonra, uyunmasını sağlayın ve ayaklannı hafifçe yukarı kaldırın. Giysilerin gevşetin ve büyük bir bölümünü çıkartın. içine bir tatlı kasığı tuz atıp karıştınlmıs bir bardak soğuk ama buzsuz su içirin. Sıcak vurmasıyla ilgili belirtiler zihinsel bulanıklık, hezeyan ve 39 c üzerinde ateş oluşmaya başlar başlamaz acil tıbbi yardım çağırın.
Eski 30-04-2007, 21:36   #15
discus
Kaptan

Birçok güneş yanığı soğuk banyo ya da duş ardından günde birkaç kez hidrokortizonlu merhem sürün. lyileşmeyi çabuklaştırmak için üzerlerini temiz gazlı bezle kapatın. Günde birkaç kez aspirin almak kişiyi rahatlatır ve şişmeyi azaltabilir.
Eski 30-04-2007, 21:42   #16
discus
Kaptan

Acil önlemler:
Bir kaza oldu ve siz, arkadaşınız veya diğer bir kişi yaralandı veya biri aniden hastalandı. Bir şeyler yapmalısınız ama ne? Bu bölümde birçok acil durumlarda neler yapabileceğinizi gözden geçirmek istiyoruz. Aşağıda önemli veya önemsiz acil tıbbi durumlarda akılcı basit önlemlerin bir listesini veriyoruz. Sakin olun Paniğe kapılmayın. Çok korkabilirsiniz ama kontrolünüzü kaybetmeyin. Derin derin nefes almak çok yararlı olabilir. Kazazedeyi teskin edin. Yaralanan başka bir kişiyse onu teskin edin. Elinizi omuzuna koymanız veya güven verici sözler çok yardımcı olabilir. Kişiyi mümkün olduğunca rahatlatın, zarar verici hareket yapmayın. Yaralanmış, bilincini yitirmiş görünen veya boynunda bir ağrısı olduğunu söyleyen kişiyi kesinlikle hareket ettirmeyin. Boynunda çatlak olabilir. Şüphedeyseniz yardım çağırın insan genelde sorunun önemsiz olduğunu düşünmek ister. Basit bir yaralanma veya hastalık halinde, Herşey düzelecek diye geçiştirmek arzusu vardır. Bu belki de doğruıdur ve boşuna acil yardım hastanesine koşturmayı önler. Ama gene de unutmayalım Tedbirli olmak, pişman olmaktan daha iyidir. şüphedeyseniz mutlaka telefon edin. Haber verin Acil yardım ekibine telefonla açık ve anlaşılır şekilde olayı anlatın. Mümkün olan en sakin şekilde bilgi verin. Bu, kazazede veya hastanın yeri, sorununun ne olduğu ve sizin ve hastanın adları gibi bilgileri kapsamalıdır. Ayrıca bulunduğunuz yere nasıl ulaşacaklannı tarif edip telefon numaranızı da vermelisiniz. Hazır olun Acil yardım telefon numaraları her an bulabileceğiniz bir yerde örneğin telefonunuzun hemen yanında veya defterinizin ilk sayfasmda olabilir. Acil yardım kursuna gidin Kızılay veya başka kuruluşlar bu kursları verir. Evinizde kalp hastası varsa CPR (Cardiopulmonary resuscitation) suni teneffüs ve kalp masajı bilmeniz çok yararlıdır. Bunu birkaç saatte öğrenebilirsiniz. Acil yardım Hastalar acil yardım hastanelerinde geliş sırasına göre değil durumun aciliyeti sırasına göre muayeneye alınırlar. Hastalık veya yaralanmanm önemini acil yardım ekibindeki kişiler belirter. Muayene eden doktor yaralanmanın veya acil hastalığın nerede. nasıl olduğunu; ne gibi belirtiler gözlemlediğinizi, hastanın sağlık durumunun geçmişini, kullandığı ilaçlar ve acil durum sırasında ilaç verilip verilmediğini veya ne önlemler alındığmı bilmek ister. Eve dönmeden önce doktor veya hemşire evde neler yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Çok iyi anlamaya çalışın. Belki dinlenmek, veya hareket veya ilaçla tedavi gerekebilir. Belki doktor hastayı tekrar görmek isteyebilir. Bazı terimler Acil durum bu terim derhal müdahale ve ilgi gerektiren durumları ifade eder. Travma yanık yara veya kırık kemik gibi yaralanma durumlarını ifade eder. Bu iki terim birbirinin yerine kullanılırsa da aradaki farkı bilmekte yarar vardır. Daima hazır olun. Elinizde daima yeterli ilk yardım malzemesi olmaladır. Eğer kesiklerin kenarları kolayca birleştirilebilecekse, steristrip bantları derin olmayan kesikler içih kullanılabilir.
Eski 30-04-2007, 21:45   #17
discus
Kaptan

şimdilik bu kadar ama bitmedi isteyen okur isteyen bakar geçer ama ben yazacam yada istemezseniz atarsınız üyelikten..
ama kurtulamazsınız yeni isimle girer devam ederim
Eski 01-05-2007, 08:59   #18
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Serkan eline sağlık, onda biri akılda kalıp bir gün işe yarasa alacağın hayır duası yeter ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-2007, 19:23   #19
discus
Kaptan

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Serkan eline sağlık, onda biri akılda kalıp bir gün işe yarasa alacağın hayır duası yeter ...
benimkisi insanlık namına başka birşey düşünüyorsam namerdim
Eski 02-05-2007, 10:31   #20
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Serkan eylemlerin devam etsin kardeşim...en büyük sempatizanlarından birisiyim kardeşim...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları