Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-01-2008, 14:39   #1
Rauf
Guest

Varsayılan Ahtapot Salatası(video)

Değerli arkadaşlarım pek coğumuz (ben dahil)ahtapot tumuş olabiliriz ama sağdan soldan verilen tariflerle pişirdiğimiz ahtapotu cok kere cöp tenekesine atmışızdır sorada üzülüp keşke vurmasaydım veya yakaladığım zaman salsaydım demişizdir bakın videodaki hanım nasıl pişirip salatasını yapıyor selamlar.

Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-01-2008, 15:05   #2
ATA ERDOĞAN
Çımacı

ATA ERDOĞAN kullanıcısının avatarı

Abi Allah Razi Olsun Senden Bende Avladigim Ahtapotlari Ona Buna Veriyodum.eline Saglik Ilk Ahtapotta Deneyecegim
ATA ERDOĞAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 21:36   #3
Rauf
Guest

Alıntı:
ATA ERDOĞAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abi Allah Razi Olsun Senden Bende Avladigim Ahtapotlari Ona Buna Veriyodum.eline Saglik Ilk Ahtapotta Deneyecegim
Ata kardeşim şu allahın işine bak şimdide ahtapot cıkmıyor ya sabır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 21:39   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ata kardeşim şu allahın işine bak şimdide ahtapot cıkmıyor ya sabır.
Rauf abi az önce Cumhur kaptanla msnde sohbet ediyorduk balık durumlarına geldi tabiki muhabbet Senin bayağı bir dertli olduğunu duydum hem ufak bir kaza geçirmişsin hem gribal enfeksiyon kapmışsın evdeymişsin geçmiş olsun.

Ahtapot salatasına gelince muazzam bir lezzet ahtapotu tutup ziyan etmek iş değil açıkçası ben geçen yıl 2-3 kilo civarı bir tosuncuk kaçırmıştım teknede kepçe yok diye o geldi şimdi aklıma

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-01-2008, 22:20   #5
Rauf
Guest

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Rauf abi az önce Cumhur kaptanla msnde sohbet ediyorduk balık durumlarına geldi tabiki muhabbet Senin bayağı bir dertli olduğunu duydum hem ufak bir kaza geçirmişsin hem gribal enfeksiyon kapmışsın evdeymişsin geçmiş olsun.

Ahtapot salatasına gelince muazzam bir lezzet ahtapotu tutup ziyan etmek iş değil açıkçası ben geçen yıl 2-3 kilo civarı bir tosuncuk kaçırmıştım teknede kepçe yok diye o geldi şimdi aklıma
şu cumhurun ağzına bakla koymamak lazım ıslanması icin.sağ ol taygunaslında üşüttüğümü sanmıyorum bu mikrobik bir hastalık sağ ol.
diğeri ise ancak türkiyeye özgü bir kaza avrupada mümkünü yok böyle bişi düşünemessin ana yoldan 30 km surratle motorla giderken beni bekleyen bir otobüsün arkasından yola fırlayan bir morsiklete göbeğinden tosladım neyseki adamada banada bişi olmadı motorsikletede hasar yok Ancak!!o hızla popo üstüne düştüğüm icin az bucuk haticede ağrı vardı oda gecti.
selamlar rastgelsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 00:31   #6
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Rauf abi geçmiş olsun...
Video için de teşekkürler...
Ben salatanın içine közlenmiş biber ve domates de koyuyorum
ortaya şahane birşey çıkıyor...
deneyin derim...

...Forza Çipura...

Bu mesaj en son " 10-01-2008 " tarihinde saat 00:35 itibariyle Egeli tarafından düzenlenmiştir....
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 06:25   #7
Rauf
Guest

Alıntı:
Egeli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Rauf abi geçmiş olsun...
Video için de teşekkürler...
Ben salatanın içine közlenmiş biber ve domates de koyuyorum
ortaya şahane birşey çıkıyor...
deneyin derim...
Teşekkürler mehmet sağ ol.mühim olan ahtapotun pişmesi sonrasında dediğin gibi ceşitli şeyler damak tadınıza göre hazırlıyabilirsiniz.ben mesela buna maydanoz katmassam olmaz.bir şey daha var bu pişmiş ahtapotun ayaklarının kalın taraflarını parmak boyunda kesip.midye kızartmak icin hazırlanan biralı una bulayıp ta kızartın oda güzel olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 07:25   #8
ATA ERDOĞAN
Çımacı

ATA ERDOĞAN kullanıcısının avatarı

Abi Geçmiş Olsun Diyorum Bende.kurban Bayraminin 3. Günü Foça Da çektim Ahtapot Ama çok Büyük Degildi.
ATA ERDOĞAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 08:38   #9
Teaser
Kaptan

Smile Teşekkürler Rauf Abim

Geşmiş Olsun...Kazayı tasavvur edince gülmedim desem yalan olur(afedersin).Tabi Allah korumuş kırık çıkık olayı olmamamış.Ayrıca video güzel.Benim bi arkadaşım o eski merdaneli çamaşır makinesini atmamış sırf ahtapot temizlemeye ve yumuşatmaya tahsis etmişti.Sonra buzdolabına koyuyordu.Çok işe yarıyo gerçekten.Teşekkürler,Saygılar...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2008, 08:42   #10
Rauf
Guest

Alıntı:
nediim17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geşmiş Olsun...Kazayı tasavvur edince gülmedim desem yalan olur(afedersin).Tabi Allah korumuş kırık çıkık olayı olmamamış.Ayrıca video güzel.Benim bi arkadaşım o eski merdaneli çamaşır makinesini atmamış sırf ahtapot temizlemeye ve yumuşatmaya tahsis etmişti.Sonra buzdolabına koyuyordu.Çok işe yarıyo gerçekten.Teşekkürler,Saygılar...
eyvallah nedim sağ ol tabi güleceksin gerci o zaman adama cok sinirlenmiştim ama adamın cevaba bak -öbürü gecti bende geciyodum! ben sağına niye bakmadın o-kimse gelmiyo diye düşündüm!! allahım böyle adamları secip secip alanyaya göndermiş.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları