Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-06-2006, 18:21   #1
Sinan
Oltacı

Varsayılan DÜZCE AKÇAKOCA'da AV

Tekrar merhaba,

Düzce / Akçakoca (Batı Karadeniz)
Akçakoca'da öncelikle karadan ve çok az imkanım olabilir yine de öğrenmek istiyorum tekneden ne ve nasıl avlamalıyım. Yem ve teknikler nelerdir...

Çok başınızı ağırtabilirim demiştim ama size...
Sponsored Links
Eski 12-06-2006, 18:30   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

karadenizde bildiğim kadarıyla dip oltasıyla mezgit ve istavrit avlandığını biliyorum yem olarak sanırım midye kullanılıyor. Çapariyle istavritte avl verir diye düşünüyorum izmirde istavrit yaptıktan sonra orda hayli hayli yapması lazım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2006, 18:36   #3
Sinan
Oltacı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
karadenizde bildiğim kadarıyla dip oltasıyla mezgit ve istavrit avlandığını biliyorum yem olarak sanırım midye kullanılıyor. Çapariyle istavritte avl verir diye düşünüyorum izmirde istavrit yaptıktan sonra orda hayli hayli yapması lazım

Çapari ile istavrit aldıklarını gördüm orada aslında. Şöyle bir bilgi daha var aslında. Avlanacağım yerde tatlı suyun (melen) denize döküldüğü yer olan ağız (sanırım delta deniyor). Melenağzı mevkii. Kefal de olabilir mi? Geçen yıl gittiğimde bir yunus balığı sanırım bir balık sürüsünü kovalamaktaydı ve tatlı suda yaklaşık 100-200 metre içeri girdiğini gördüm.(Birkaç kez atlamıştı da) Tatlı suyun döküldüğü yerde yaklaşık genişlik 100 metre var. Bu ağzın önüne mi atmalıyım, yoksa tatlı suda mı avlanmalıyım???

Bu mesaj en son " 12-06-2006 " tarihinde saat 18:38 itibariyle Sinan tarafından düzenlenmiştir....
Sinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2006, 18:53   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

kefal ve levrek yüksek ihtimal vardır. bence ilk önce bölgede avlananlardan bilgi alıp ona göre hareket edin ama derenin denize döküldüğü yerden denize doğru atmanız iyi olur gibi geliyor bana. Ama tatlı suda yaşayan kefallerde var örneğin sitemizde mufi nickli Muvaffak abimiz bolca kefal yakalıyor derelerden bölgeyi tanımak şart bölgenin tecrübeli kişileriyle ufak bir sohbet sorularınıza yanıt vericektir sanırım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2006, 18:56   #5
Sinan
Oltacı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
kefal ve levrek yüksek ihtimal vardır. bence ilk önce bölgede avlananlardan bilgi alıp ona göre hareket edin ama derenin denize döküldüğü yerden denize doğru atmanız iyi olur gibi geliyor bana. Ama tatlı suda yaşayan kefallerde var örneğin sitemizde mufi nickli Muvaffak abimiz bolca kefal yakalıyor derelerden bölgeyi tanımak şart bölgenin tecrübeli kişileriyle ufak bir sohbet sorularınıza yanıt vericektir sanırım

Tamam.Buradaki Kefal ve Levrek avlama usullerini öğreneyim o zaman. Bir de orada sohbet ederim...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları