Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-12-2006, 20:36   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan 16 Aralık raporu

Geçen hafta arkadaşlarımız Özbek te 23 tane lidaki yakaladıklarından bahsetmişlerdi dolayısı ile bu hafta sonu Özbeke gitmeye karar verdik. Sabah saat 5 te kalktım biraderi almam ve yola koyulmamız 6 yı buldu. Yemlerimiz mamun, boru kurdu ve 2 gün önce aldığım kalamar.
Haldunun tarifiyle Özbeği bulduk, limanın sağındaki bir iskeleden oltaları salladık. Ufak tefek isparozlar ve kayabalıkları, 10 dakika sonra hemen karar değiştirip nereye gitsek diye düşünürken, (hiç umutlu olmadığımız halde) en iyi yer bildiğin yerdir mantığıyla Ildır'a doğru hareket ettik.
Yerimize vardık oltaları denize saldık, 5 bırakma 1 de benim kamış. 20 dakika tık yok derken abimin bırakma kayanın üstünden uçuverdi. Geçen haftalardan tecrübeliyiz gene aynı şey başımıza geldi, dil balığı yakalandığı gibi kaçıveriyor bir kayanın altına, çıkarabilirsen çıkar, tabii oltayı kopardık. 30 dakika daha tık yok.
Ben dayanamayıp oltamı toplayıp "hadi abi Pırlantaya gidelim hem gezmiş oluruz"...derken. Abim " Göksel dur olta kımıldıyor" diyerek eline almasıyla kasnağı atıp çekmeye başladı. Bana da bağırıyor "Oltayı sar karışmasın, iri çipura bu"
Herzamanki Ildır karakteristiği gene başa geldi, 3 metre ötede kurşun takıldı, balık yüzeyde kuzu gibi maşallah. Girdim denize, Metrodan aldığım amele çizmeleri süper işe yarıyor tavsiye ederim. Balığı sudan çıkardık, çektiğimiz gibi ayaklarımızın dibine düşüverdi
Tabii abim direk " ben burdan bir yere gitmem" sana tavsiyem git şu ilerde at ve bekle....
Gittim, attım, bekledim ve hooop abiminkinin aynısından bir tane de ben çektim.
Gene 1 saat sonr abim resimdeki şahane barbunu çekmiş, annem bayılır barbuna.
Benim kısmetim 1 taneymis, güneş batana kadar kaldık, birader 2 çipura daha çekti. Yakaladığımız 15 kadar , kayabalığı,kerpe, lapin, trakonya ve denize geri giden ufak isparozu da eklersek zevkli bir avdı,
Dikkatimiz çeken, çipuralar çok nazlı arkadaşlar , yemi lütfen alıyorlar, kandırmak lazım, belki de yumurta dökme zamanıdır, isparoz sandığımız balıkların çipura olduğunu anladık, tirrrak bir asılıyor hafif oynatınca tak diye atlıyor.İsparoz olmadığı sadece 1isparozun oltamıza takılmasından da belli oldu zaten, hiç karagöz sarpa da yoktu, tabii bu güzel oldu. Bu arada abim gene kurşun takılmasından 2 balık denizde bırakırken , 1 çipurayı da 2 metre önünden kaçırdı. resimler bizden size

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 20:43 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-12-2006, 21:22   #2
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

maşallah çok güzel balıklar, abinde kısmetli günündeymiş.. ama öyle bir anlatmışsın ki sanki sizinle o anı yaşadım.. darısı bize inşallah..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2006, 21:37   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abi tebrik ederim şahane av olmuş
ben evde bebek bakıcılığı yaparken siz malı götürmüşsünüz

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2006, 21:43   #4
gokseldbuga
Guest

Tagocum , acik davet sunduk sana, sen tutturdun bebek bakicam diye.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2006, 21:48   #5
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

güzel av olmuş göksel kutlarım. afiyet olsun.
Eski 17-12-2006, 09:12   #6
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Herkesin dediği gibi güzel av olmuş.Trakonya tuttum ama yemedim yediyseniz tadı nasıl???Bir de biz iğneyi ağzından çıkartmadan terlikle vurup öldürdükten sonra iğneden çıkartıyorduk(Malum soktu bi kere)...Bana tadı çok güzel demişlerdi...Neyse.Çupra kadar olamaz herhalde...Afiyet bal şeker olsun...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 11:38   #7
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Göksel sonunda bulmuşsun çipuraları haydi gözün aydın ...

Alıntı:
ykmk tafarından gönderildi
Herkesin dediği gibi güzel av olmuş.Trakonya tuttum ama yemedim yediyseniz tadı nasıl???Bir de biz iğneyi ağzından çıkartmadan terlikle vurup öldürdükten sonra iğneden çıkartıyorduk(Malum soktu bi kere)...Bana tadı çok güzel demişlerdi...Neyse.Çupra kadar olamaz herhalde...Afiyet bal şeker olsun...
Yunuscan trakonya gerçekten lezzetli bir balıktır ama ölüyken bile zehri çok tehlikelidir, aman çok dikkatli ol...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 18:38   #8
ykmk
Kaptan

Question

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Göksel sonunda bulmuşsun çipuraları haydi gözün aydın ...

Yunuscan trakonya gerçekten lezzetli bir balıktır ama ölüyken bile zehri çok tehlikelidir, aman çok dikkatli ol...
Mert abi bir sorum daha olacak.Nasıl temizleneceği ve nasıl pişirileceği hakkında bir bilgin var mı???
ogameci39@hotmail.com

Eski 17-12-2006, 18:46   #9
gokseldbuga
Guest

dikkatli bir sekilde sirtindaki dikenlerini derinin altından keserek alacaksın, ayrıca cenesi altindaki yuzgec yanındaki dikenler de tehlikelidir onları da aynı şekilde alacaksın, derisini yüzmen gerekir sonra bembeyaz et ortaya çıkar , tavuk gibi at tavaya ye. Yalniz bunca zahmete değer mi sen düşün, zaten balığın minimum maximum boyutları bellidir, mezgit tava yap daha iyi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 19:21   #10
ykmk
Kaptan

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
dikkatli bir sekilde sirtindaki dikenlerini derinin altından keserek alacaksın, ayrıca cenesi altindaki yuzgec yanındaki dikenler de tehlikelidir onları da aynı şekilde alacaksın, derisini yüzmen gerekir sonra bembeyaz et ortaya çıkar , tavuk gibi at tavaya ye. Yalniz bunca zahmete değer mi sen düşün, zaten balığın minimum maximum boyutları bellidir, mezgit tava yap daha iyi
HAkikaten biraz zahmetli bir iş.Ama deneyeceğim.İnşallah zehirlenmeden bu işi de hallederiz...
ogameci39@hotmail.com

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları