Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-09-2007, 15:54   #1
laruz
Oltacı

Varsayılan Ildir Fiyaskosu..

Bir haftadır arkadaşım Hüseyin ile balığa gitmeyi planlıyorduk. Ama nereye gideceğimiz konusunda hem fikir olamamıştık. benim ilk deneyimim olacaktı. Kemer altında olta takımları aldığım yerden sordum kişi ILDIRI yı tavsiye etmişti. Çünkü dediğine göre çiftlik patlamış.Bu sözler üzerine Hüseyin 'i de ikna ederek( Çünkü Hüseyin AhmetBeyli'ye gitmemizi istiyordu) Cumartesi gecese çıktık yola
Narlıdere den yemlerimizi (boru kurdu,sülünes ) alarak yola devam ettik. gece 11 sularında Ildırının ışıkları görükmüştü ki hemen girişte koy gibi bir yer vardı 3-4 araba gördük. biz de durduk onlar bot hazırlığı yapıyorlardı.bize hemen yakınlarındaki koyu tavsiye ettiler. biz de oraya geçtik.
Ama bize çok sığ geldi bırakın balık tutmayı yemleri bile yiyen yoktu.Fazla vakit kaybetmeden hemen ayrıldık. Ildır a girdik ama olta atacak bir yer bulamadık. Ildır biraz geçtikten sonra bir site gibi bir yerin küçük iskele gibi yerinde oltalarımızı attıkderken sitenin bekçisi geldi. tanıştık sohbete başladık İbrahim Abi ile meğer Buca şirinyerde komşu imişiz o bize sabahı beklememizi tavsiye etti. bizde arabamızı çekildi sabah kalkmaz üzere uyuduk. öyle bir uyumuşuz ki bir ses tık tık cama vuruyordu
- haydi sabah oluyor Balık yapmayacak mısınız ?
diyerek bizi uyandırdı. Saat sabahın 5 30 idi bizde ona teşekkür ederek kalktık sahil e indik hazırlığımızı yaptık bekledik . bekledik .bekledik... Bz balık ları avlayacağımıza Adeta küçük balıklar bizi avlıyordu Biraz daha yer değiştirdik yine bekledik..en sonuki denememizde benim misanayı denize Hüseyin in fırlatmasını istemiştim. Hüseyin in de benim gibi hafif öfkesi vardı.Hüseyin oltalı öyle bir fırlattı ki çok çok uzağa gidince 50-60mt Hüseyin de ben de çok şaşırdık tabi aynı zamanda sevindik ,, Ama bir de ne görelim misina kopmuş bu arada epey güldük.. Ordan da çıkıp bütün malzemeleri topladık bütün bu uğraşların sonunda tuttuğumuz kaya balığına benzer balığıda denize bıraktıktan sonra kahvaltımızı manzarası güzel bir yerde yaptıktan sonra geri döndük.. İlk deneyimim böyle bitti .. haftaya hüseyin ile 22 mt bir tekne ili Ilıca yakınları olan bir yer varmış oraya gitmeye düşünüyoruz bakalım nasıl olacak..

Bu mesaj en son " 30-09-2007 " tarihinde saat 16:01 itibariyle laruz tarafından düzenlenmiştir....
laruz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları