Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-11-2006, 15:57   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan hoşbulduk

nihayet site tekrar yayında . Ildir 3ve 4 u yazamamıştım içimde kalmıştı ama şimdi de hevesim kalmadığını farkettim. Herneyse gene küçük baliklarla dolu günlerdi . Bayramin 2. gunu Ildır o kadar kalabalikti ki anlatamam , her yer oltacı kaynıyordu ama hepsinin ortak yanı , balıksızlık idi .
ildir-4 benim icn biraz sinir bozucu oldu . Çatlayan bir kefali almak için heyecanla suya girdim ve baligi kaptim fakat sonradan farkettim ki cep telefonum sigaram hepsi heba olmus . O sogukta islak esofmanla kalmak ta cabasi.
yengec seruveni gene ayni, ama yengeclere suc bulmamak lazim sanirim cunku sadece biz degil hicbri oltacida cipura gormedim.
Tayguna siteyi tekrar actirdigi icin tesekkur . Bu arada Taygun cebinden mi oduyorsun site ucretini yoksa reklam geliri de var mi? Cebinden ise bolusmek gerekmez mi?
kendime 3,5 metrelik bir kamis aldim, ahddettim ögrenicem şu işi

hepinize saygilar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-11-2006, 16:15   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Tekrar hoşgeldiniz. bayramda hava çok güzel olduğundan herkes akın etmiştir kıyılara, o yüzden avlanmak da zor olmuştur. sigaraya iyi olmuş ıslanması (karşıyımdır) ama telefonunuza üzüldüm gerçekten. ben yine de yengecin iyi yem olduğunu düşünüyorum ama mevsime de bağlı tabii...

rastgelsin...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-2006, 17:37   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan yaktın beni gerence-ıldır yöresi.

Bayramın 3 ncü günü lokum gibi hava olmasına rağmen gerence tarafı beni ve beraber gittiğim arkadaşım Mehmet'i adeta verem etti.Her zaman bize cömert davranan bu güzergahdan zoraki Mehmet takoz gibi bir çupra aldı.Hepsi o kadar.Ben se,adeta tabiri caiz ise avuçladım.(Kusura bakmayın başka kelime bulamadım)Allahım su adeta yam yam dolu idi.Kıyıdan at-çek telef olduk.Fakat bayramın 1 nci ve 3 ncü günü aynı güzergahda polyester tekne ile kıyıya yakın olarak yengeç ile avlanan benim başka bir gurubumdaki arkadaşlar.İlk gidişlerinde 37-ikinci gidişlerinde 35 çupra almışlar.Balık o günlerde nedense derinde miş ve dediklerine göre yengeçi çok nazikce,adeta olduğu yerde yiyorlarmış.Su sakin olduğundan sürekli kargının ucuna baktık ve en küçücük kıpırtısında asıldık ve çupralar öyle geldi dediler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-2006, 21:32   #4
gokseldbuga
Guest

oh be ozlemisim her ne kadar yeni olsam da bu sohbeti. Abicim ben inanamiyorum gercekten, hadi beni geçin ben ufak baliklada mutlu olurum abim gercekten ustadir , yengec almayacagimiza yemin ettik nerdeyse , attigimiz gibi geliyor yemler , tamam belki kasnakla atiyoruz ama genede oldukca uzaga gidiyor. Ben cektigim cipurayi 2 metre otemden cektim sonucta balik varsa ve ac ise gelir , inanamadigim ayni yere kacinci gidisimiz 30 35 cipura sozunu duyunca bizde mi gariplik var diyotum ama hayir diger balikcilari da gorduk , onlarda da ya 1 cipura ya 2.
bu arada Pazar gunu bir arkadasin arkadasi , Urla tarafindaki Demirci koyunun solundaki yolu takip ederek kayiklarin solundaki kayaliklardan 3 saate 4 tane buyuk cipura cekmis , cok soguk oldugu icin kalamamis, sabah 6:40 ta oradaymis

bu arada eger simdi online iseniz hemen SKYTURK u seyredin derim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları