Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-08-2012, 02:49   #1
iceqube
Oltacı

Varsayılan Yeni aldığım serbest dalış takımlarımla ilk seftah

Evet abilerim bayram tatili boyunca 4 gün Karaburun esendere de arkadaşlarla ev tuttuk.Tatile gitmeden önce serbest dalış malzemelerimi yeniledim.Tabi eşim bu yenilemeden sonraki cıkan fiyatı duyunca beni az kalsın bir roketin içine koyup mars a ateşliyordu neyse ki tatli dil yılanı deliğinden cıkarır misali konuyu hal ettık ve dalmak üzere kıyaya arkadaslarımla birlikte gittik.SCUBAPRO PROFILE 5mm TEK PARÇA ELBİSE , APNEA CARBON PALET ,10 kg ağırlık PANDELLİ 82 CM zıpkınım ile suya daldım ( APNEA REBEL ZIPKINA PARA KALMADI (( ) dalış elbisemim rahatlığı ve suyu içine almaması sayesinde saatlerce suda kaldım ,carbon paletlerimin derin dalış tan yüzeye doğru çıkışta gösterdiği performans , ve içimin el vermeden aldığım ama sonradan iyi ki almışım dediğim pandelli zıpkınımdan son derece memnun kaldım.
Dalışın ilk gününden 3.gününe kadar su dalgalı idi , bu yüzden deniz dibi bulanıktı.Yalnız bir arakadasım ilk gün bir tane ahtapot vurdu.4 gün denizde dalga yoktu , su cok ıyı ve berraktı.4 gün kayanın altında yatan sarkozu görünce hedefine giden bir kamıkaze edasında tepeden inişe geçtim ,balığı kayanın altında saklanırken gördüm ve iyi bir atışla vurdum seftahı yapmaıstım.Daha sonra devamında topan kefal sürüsüne rastladık ama ben hiç birini vuramadım ki biraz ilerisinde kurulan dalyanı gördük. Adamlar geri gidin diye uyarıda bulundu.İçimden dedim iyi yere tezgah acmışlar ))) hopp sürü ağın üsütünden geçerken ağın bağlı olduğu ipi çekip yakalanan balıkları görünce içim cız etti ( 4 günlük bayram tatilim bu şekilde gecti koskoca 4 gun bir sarkoz vurabıldım gerce bunda havanın azizliği ve benim kefal sürüsüne yanlış yerden atış yapmış olmamında etkisi büyük..

Umarım 21 eylüldeki Çeşme tatilimde çok güzel av hikayesi ve foto ları ile burda siz değerli abilerim ve kardeşlerimle paylaşmak nasip olur..
iceqube Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-08-2012, 07:57   #2
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

yeni takımların hayırlı olsun güle güle kullan.
rastgelsin.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-2012, 19:07   #3
iceqube
Oltacı

tesekkur ederım abı bakalım hayırlısı
iceqube Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları