Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-07-2012, 13:53   #1
night fisher
Çımacı

night fisher kullanıcısının avatarı

Varsayılan Bir kepçe anısı

ramazanda kendime tatil ilan ettim,haftada bir gidiyorum iş yerine,depodan motoru minibüsün arkasına koydum,benzinide doldurdum sahilde yatan fibere bağlayıp çapariye çıkmak niyetim.mudanya arnavutköy tarafında millet kovaları dolduruyormuş 10 gün önce.geçen cumadan beri minibüste duruyo bir türlü havayı yakalayamadım.poyraz bi kesiyo bi patlıyo sanki bana inat yapıyor,depoda içerde ara ara aklıma sıcaktan patlamasın bu meret deyip yok daha neler diyorum havayı bekliyorum. motor kırk kilo ,kıyıya yanaşıp fazla taşıma yapmadan takarım motoru diye minibüste tutuyorum.üstünde bırakmayada gelmiyor harami dolu etraf,balıktan sonra tekrar sökmek lazım.kurtlar büyüdükçe büyüdü internette gezinip ufaltmaya çalışıyorum.daldım yine anılara ,ne kadar ustalaşsada insan acemilik yapmadan duramadığını gösteren bir anımı daha paylaşmak istedim dostlarla.27 temmuz 2011 benim oğlan,halaoğlu üç kişi çanakkaledeyiz,kumkalede boğazın ağzı güzel çipura ve levrek yapar.sabah erken saatlerden öğleden sonra üçe kadar bayağı bi çalıştık üçbeş lidaki ikide ispendek yandan yandan yediğimiz sert yıldız ve kulak içlerimize kadar ince kum taneleri bizi epey doyurdu.bir arkadaşım iri sazanların cirit attığı,israilin olmadığı ve denize yakın olduğu için çevre halkın tatlı su balığına yüz vermediğnden avlayanının da olmadığı bir göletten bahsetmişti orası aklıma geldi,bu tozlu yerde kamp yapacağımıza orada kurarız teşkilatı hemde bi yoklarım şu sazanları diyerek harekete geçtik. geyikli den yukarı kemallı diye bir köyün altında ufak bir sulama göleti.varmamız akşam 7 yi buldu ufak bi keşiften sonra çektik gölün kıyısına aracı.etrafta bi sürüde avcı mevcut yok çevre halkı tatlısuya bakmazmış mışta mış anlayacağınız.çadırları,masayı kurduk 4 tane muhtelif yemlerle döşediğimiz dip oltasını suya attık ama su önümüzde bi 50 metre sığ gidiyor.boşver olduğu kadar dedim oturduk masaya yedik içtik üçgün sonra ramazan bide son yapalım dedik hala oğluyla.hava karardı etrafta kimseler kalmadı,oltalardada tık yok ama hava serin tatlı tatlı bi esinti ohh kebabız yahu.gece 11 gibi girdim çadıra hala oğlu son işini abarttı oturdu masada ,şahane bir uyku çektim.hava aydınlanırken kalktım çıktım dışarı,oltalara baktım birinde(solucan olan) 1 kg a yakın bi pullu diğerlerinin yemlerine dokunan bile yok.yanlış yerdeyiz diye düşünürken,200 m kadar solumuzu gözlemeye başladım.barajı besleyen kuru bi derenin yatağına doğru bi girinti var sudaki hareketler balıkların adresini gösteriyo gibi.solucan kovamı,şamandıralı takım bağlı kamışımı,altıma bi şilte ve harb olur darb olur diye yanımdan ayırmadığım kepçeyi alarak oraya yollandım,niyetim bi yoklama yapıp bizimkileri uyandırmak. su yeni çekilmiş taban biraz yumuşak ama tamda batmıyo ayaklar yanaştım dere yatağının su olan bölümüne.sağımda dalları nın üstü hariç su içinde olan kuru bir küçük ağaç,5 metre kadar karşım sazlık karşı kıyı önümde bi 5 e 10 gibi yaklaşık elli metre karelik bi ayna var.gözlerim karşı kıyıdaki sazlarda boyuna sallanıyorlar zaman zaman da kuru ağaç dut silkelenir gibi sallanıyor.oldu bu iş tiyo doğru çok iri balıklar var diyorum içimden.oltayı karşı sazların dibine konduruyorum iki metrede derinlik var şahane yer.bi on dakka sonra 1,5 kiloluk bir pullu daldırıyor şamandırayı fazla yol vermeden alıyorum karaya,arkasından bi tane daha yuvalarını bastım kerataların.yahu livarıda getirmedim dur gidip alsammı acaba derken bi tane daha hepsi aynı boy tornadanmı çıktınız mübarekler.bi ara üstüste 3-5 tospa(tatlısu kaplumbağası)yakalanınca neşem kaçıyor bir gözümde çadırlarda uyuyo bizimkiler hala.tospalar bitti herhalde ki bir balık daha aldım .kepçeye gerek olmadığından saldım hepsini içine oynaşıp duruyorlar.güneş iyice kendini göstermeye başladı gölgesine sığındığı küçük söğüt artık beni koruyamaz oldu,hadi gideyim şunları da kaldırayım kahvaltı edelim diyordumki şamandıra daldı bir kez daha kasmamla oltayı içime o hem yaşamak istediğim ,hemde panikmi desem,korkumu desem,heyecanmı adını bir türlü koyamadığım rahatsız edici duygu kapladı.8 kilo üstü bi haylaz var oltanın ucunda,sağımda su içinde bir kuru ağaç karşısı sazlık solu sazlık küçücük bi açıklıkta gelde çıkar bu devi yol vermeden,yormadan.biraz gitti çevirdim kafasını fazla mücadele etmedi ya canı yanıyor ben çekince geliyo tıpış tıpış yada salağına denk geldim diyorum.yahu kepçede balıklar var hemen bi hamle kepçe ele, balıklarmı içindeler ama olsun 80 cm çapında ağzı var soktumu kafasını tamamdır da nasıl olcak.ilk tur mücadelesiz geçti ama kepçeyi alırken yol verdiğim haylaz ikinci turda sertleşti 1 metre önüme kadar getirdim kafayı çıkardı göz göze geldik resmen korkuyu gördüm o gözlerde tam kuyruk atacakken gevşettim bi kısa tur daha attırıp hazırladım yine kepçeyi mücadelesi iyice arttı keratanın ama yine getirdim kıyıya ve kafasını soktum sokacam kepçeye yine göz göze geldik ve müthiş bir çırpınma suya adam düşmüş kadar bi gürültü elveda güzel gözlü haylazım. bir elde olta bir elde kepçe nasıl olcakdıki zaten,üstüne kepçede 6 kiloya yakın balık var,yine kepçeye balık koydum onca tecrübeme rağmen,livarı almadım yanıma,oysa at tuttuğun balıkları arkaya bir yere kedimi kapacak.serde sportmenlik var irisini tutarsam geri salacam ya ufakları.iyide büyüğüde yine onların yüzünden kaçırdın.yok yok onların suçu değil sen hala acemisin,acemiliğin sonuda işte böyle diye kendi kendime söylenirken bizimkiler yanıma geldi bi fırçada onlara uyumayamı geldiniz buraya.yok yok kimsenin kabahati hepsi benim hatam.bu arada güzel gözlü haylazında başarısı var bu olayda,baştan aldı benim gazımı kendime güvenimi artırdı sonrada tuş ediverdi.kolaymı onca boya kiloya kadar yaşamak benden daha tecrübeli olduğunu kanıtladı. neyse dostlar benden bu kadar sıkmamışımdır umarım ,herkese rastgelsin.
night fisher Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-07-2012, 15:21   #2
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

eline sağlık. teşekkür ederim.
rastgelsin.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-2012, 22:21   #3
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Paylaşımın için teşekkürler Eline emeğine sağlık.İyi bir uğraş vermişsiniz.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-2012, 02:33   #4
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Gece balıkçısı Fatih;
Harika bir rapor hazırlamışsın...Paylaşımın için teşekkürler...Nefes almadım anında okuyuverdim.....Birde resimler olsa tadından yenmez....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-2012, 12:58   #5
night fisher
Çımacı

night fisher kullanıcısının avatarı

anılar paylaştıkça yaşarlar,destekleyici mesajlarınız için teşekkürler dostlar.
night fisher Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-2012, 01:42   #6
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
night fisher tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
anılar paylaştıkça yaşarlar,destekleyici mesajlarınız için teşekkürler dostlar.
Bende ayrıca teşekkür ederim...İyi sahurlar...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları