Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Rastgelsin Kahvesi

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-10-2010, 10:07   #21
KingStriker
Oltacı

Alıntı:
mazhar üzümcü tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim tecrübeme değer verirsen eğer çipura için önerim kaptan 3.50 surf kamış spro 50 lik yedek kafalı makara makarada 0.38 lik 29 kg çekerli oskar 3 iğneli beden için 32 kg çekerli 0.40 oskar mustad 496 nın 2- 1- 1.0 muadili wmc nin iğnelerini al. ağırlık olarak 60 gr lık armut kurşun kullan yem yengeç madya mamun sardalya geriye yeri bulmak kalıyor. iyi avlar dileği ile sevgiler mazhar üzümcü
Sagol abi elbette sizin tecrubelerinizle bende birseyler ogrencegim. Su yem konusunda dedigin gibi yengec madya mamun tarzi seyler deneyecegim, diger igne ve misinalar da mevcut. Ancak Istanbul'da cupra olmuyormus denildigine gore. O yuzden pek inancim yok basarili olacagima ama en azindan deneyecegim
KingStriker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-10-2010, 10:09   #22
KingStriker
Oltacı

Alıntı:
EAKSOY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Selam Aydın, yazılarını tamamiyle okudum, bence levrek yerine farklı balıklara yönelmelisin; mesela 3+1 hırsızlı dip oltası yapıp mamun-kurt veya sülünezle dip balıklarına yönelebilir ya da galata köprüsünden bir çapari sallayabilir hiç olmadı barış mançonun sahilinden üst çapari atıp ekmekle kefal avına çıkabilirsin. En azından şanını korumuş olur elin boş dönmezsin
Selam Ersoy, valla zaten levrek ve cupra benim icin bir utopya oldu. Galata'ya da tecrube kazanmadan gitmek istemiyorum. O yuzden dedigin gibi Moda'da Baris Manco sahilinden kefal ya da Sarayburnu'ndan daha farkli bir sekilde artik ne cikarsa bahtima sallamak istiyorum bu hafta
Eski 21-10-2010, 22:02   #23
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
KingStriker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sagol abi elbette sizin tecrubelerinizle bende birseyler ogrencegim. Su yem konusunda dedigin gibi yengec madya mamun tarzi seyler deneyecegim, diger igne ve misinalar da mevcut. Ancak Istanbul'da cupra olmuyormus denildigine gore. O yuzden pek inancim yok basarili olacagima ama en azindan deneyecegim
çupra işini unut yolunu kaybeden yoksa istanbul'da yakalayamazsın.levreği bu aralar unut çünkü mevsimi geçti gibi.3.gidiş tek levrek var.2 minik ispendek kaçırdık.bence lüfere dön remixon jig al ucuz ve iş görür.mekan dediğim yerlere devam...
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-2010, 22:04   #24
akinyildiz81
Kaptan

yani bizde senin durumundayız.moralini bozma rapor koymuyorsak gitmediğimizden değil yakalayamadığımızdan.yakalayamıyorsak balık yoktur diyip azmediyoruz levreği bir kez yakala aynı yerde hep yakalarsın.alabalık içinde öyledir.
Eski 21-10-2010, 23:19   #25
EAKSOY
Tayfa

EAKSOY kullanıcısının avatarı

Wink

Alıntı:
KingStriker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam Ersoy, valla zaten levrek ve cupra benim icin bir utopya oldu. Galata'ya da tecrube kazanmadan gitmek istemiyorum. O yuzden dedigin gibi Moda'da Baris Manco sahilinden kefal ya da Sarayburnu'ndan daha farkli bir sekilde artik ne cikarsa bahtima sallamak istiyorum bu hafta
Şansın bol olsun aydın
0 Rh (+)

BORNOVA-İZMİR

EAKSOY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-2010, 10:37   #26
KingStriker
Oltacı

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yani bizde senin durumundayız.moralini bozma rapor koymuyorsak gitmediğimizden değil yakalayamadığımızdan.yakalayamıyorsak balık yoktur diyip azmediyoruz levreği bir kez yakala aynı yerde hep yakalarsın.alabalık içinde öyledir.
Dedigin gibi bu sefer lufer icin kastircam. Umarim Sarayburnu taraflarinda iyi balik verir de bu sefer yuzum guler Baligi yakalayana kadar pes etmem inadim inat
Eski 22-10-2010, 10:48   #27
KingStriker
Oltacı

Alıntı:
EAKSOY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şansın bol olsun aydın
Sagol Ersoy sana da rastgele
Eski 23-10-2010, 01:10   #28
ozguakcan
Oltacı

neden herkez buyuk balık peşinde ? ben yıllardan berı ılk defa bugun (sabah) cıktım 2 3 saatte 1 kg fılan ıstavrıt yakaladım hıcde hevesım kırılmadı daha cok heveslendım 4 saat sonra yıne gıdıcem bu sefer kovayı doldurmayı planlıyorum
0 Rh+
FENERBAHÇE
ozguakcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-2010, 02:58   #29
akinyildiz81
Kaptan

herkes küçük balık peşinde olduğu için büyük peşindeyiz.galata köprüsünde yarın olta atacak yer olmayacak e birde işin hazzı var.yani ortalama bir levrek zaten 1.5kg geliyor.tercih meselesi tabi.bizde küçük balığa atıyoruz ama büyük balık yokken..raporların birinde 3 kişi bir kaç saatte 12kg levrek çıkardık.
Eski 25-10-2010, 08:52   #30
KingStriker
Oltacı

Bu hafta da Kumkapi sahilindeydim. Yine elim bos dondum etrafimdakiler ise Kefal falan topladilar. Iyice kendimde bir problem oldugunu dusunmeye basladim. Bir yerlerde hata yapiyorum ama cozemedim hala Ama her zaman dedigim gibi denemekten asla vazgecmeyecegim pes etmek yok
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları