Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-03-2010, 20:02   #1
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Varsayılan Manisa Team sezon açılışını yaptı. 13-14.03.2010 Karareis

Bu hafta sonu nihayet deniz’in o güzel havasıyla ayrılığımız sona erdi,anakondaları denize döktük (yani kurtlarımızı döktük)
Manisadan iki araba olmak üzere (1. araba Mehmet abi Ersoy ve Gür 2. araba Ben yani Öner Mehmet ve Ömer abi )6 kişi karareise doğru yolculuga başladık.
Tarih:13/03/2010 cumartesi saat 10:00
Yolculuk sırasında şunu al bunu al derken bizim karareise varışımız 14:00 oldu hemen herkez bir işin ucundan tuttu ve kamp yerimizi yaptık eşyaları arabadan indirdik cadırımızı kurduk yani yerleşik düzenimizi aldık ve oltalarımızı deniz ile kavuşturduk.
Ama saatler geçmesine rahmen şöyle güzel bir vuruş gelmedi açıkcası ama herşeye rahmen morelimizi bozmadık nasipte balık yakalamak var ise yakalayacaktık nasıl olsa
Akşam üzeri güzel bir mangal ziyafetinden sonra çaylarımızı yudumlarken ufak ufak vuruşlarda gelmeye başlamıştı gerçi oltaları attığımızdan beri ufak balıklardan bayagı bir çektik desem yalan olmaz hani bu sıralarda bende bir baş ağrısı beliri verdi saatler geçtikce ağrının şiddeti artıyordu temiz hava çarptı sanırım veya güneşe çarpıldık diyebiliriz her zaman çantamda eksik etmediğim ağrı kesicilerde bu sefer yerlerinde yoktu bu sırada havada kararmıştı balıkta çıkmıyordu ben biraz uyuyayım belki geçer ümüdüyle mehmet’e nöbeti erken teslim ettim ama nerde uyumak kafam zonk zonk zonkluyordu derken imdadıma Ömer abi yetişti çantasında gripin olması lazım demesiyle hemen abi bir bakalım yoksa bu gece bana sabah olmaz dedim ve ALLAH’tan son gripin bana nasip oldu tam o sırada yağmurda çiselemeye başladımı hemen arabadan naylonu çıkardım ve cadırın üzerini kapadık ıslancak şeyleride çadırın ve arabanın içine yerleştirdik kısa bir yağıştan sonra yağmur durmuştu ve mırmırlar oltalara vurmaya başlamıştı bir,iki,üç,dört derken balık çekmenin zevkinide almıştık tabiyki balıklar vurmaya başlayınca benim baş ağrısıda geçi vermişti bir anda sabah oldugunda Mehmet bizim balıkların sayısını iki katlamış olduğunu gördüm .
Sabah kahvaltısından sonra başladık ortalığı temizleme operasyonuna kışın sert rüzgarlı oluşundan ortalık bayağı bir kirlenmişti bunundugumuz bölgeyi temizlerken gözüm bir anda oltalara takıldı benim oltayı güzel bir balığın asıldığını fark ettim hemen oltanın başındayım güzel bir tasmadan sonra tamam günün balığı geliyor dedim yüksek sesle ama görünki gelen bir vatoz du biraz incelidikten sonra geriye iade ettik ve böylece avımızı sonlandırıp geri dönüş yoluna geçtik .

Bunlarda benim fotoğraf makinasına takılan bazı resimler

Ömer abi kendi tenceresini evde unutunca sabah benim tavada tarhana çorbasını yapmak zorunda kaldı..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Ömer abinin mırmırlar[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Önceki durumu

Sonraki durumu

Mehmet ve benim yakaladıklarımız

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları